AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo Europske unije

diah

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moraš znati učinak slučajeva, ne pita što je bilo( u smislu, Marshall ima 62 god kad je dobila otkaz...), nego što je proizašlo iz slučaja i zašto. naravno, lakše je upamtiti ako ga cijelog proučiš. Slučajeve sam sa stranica katedre učila, jer su u knjizi raštrkani posvuda.
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dajte mi recite vezano za Hartlya- treba cijela knjiga ili samo određene stranice? Jer meni su frendovi rekli određene stranice, a vidim da ovdje ste ovdje sve naveli samo Hartlya???
Hartly: TEMELJI PRAVA EUROPSKIH ZAJEDNICA
(2004.) str. : 1 - 60; 89 - 157; 191 - 241; 269 - 303;
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas sam se cula s prof. i kaze da ce ispit biti 5.5. ali u 17 sati jer je na putu i ne vjeruje da ce stici do 16!
Evo upravo sam i ja to htjela napisati...daj mi reci da li imaš možda kod prog. diplomski? Ja ga namjeravam uzet, sad u utorak tako sam se dogovorila, pa me zanima da li ima mjesta??? (tj. kaj se tiče profesorice ona mi je rekla da ima, al ne znam kakvo je stanje u referadi, jer sam vidjela da piše da najviše 12 tema možda imati svaki profesor)
 

shala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam ju pitala da li mogu kod nje pisati diplomski i rekla je da moze,da izaberem par tema pa cemo se u utorak dogovoriti..mislim da ima mjesta kad mi je tako rekla inace bi rekla da je popunjena!
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam ju pitala da li mogu kod nje pisati diplomski i rekla je da moze,da izaberem par tema pa cemo se u utorak dogovoriti..mislim da ima mjesta kad mi je tako rekla inace bi rekla da je popunjena!
Aha, ok. Hvala na odgovoru, onda valjda ima mjesta. Jer sam se ja već u 2mj dogovorila, al mi je onda bila rekla da ima još vremena za diplomski, a sad mi je ovo zadnji ispit, pa ...
 

ivanika

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
molila bih ako ima netko skriptu za ovaj predmet a da je po njoj položio i dobio 4
hvala
 

pepy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koliko je vremenski odprilike potrebno za ovaj ispit? kakva je prolaznost? pliz ako netko zna ko je bio
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila sam ja, i prolaznost je jakoo dobra, a koliko znam zadnjih nekoliko rokova samo je jedna cura pala. A ovaj predmet je malo specifični jer nema klasičnog štrebanja po knjizi. Ipak se radi o EU, tako da sve kaj se nađe na netu o tome je dobro došlo. A koliko treba, e to je kao i za svaki drugi ispit individualno, ovisi od osobe do osobe. Pa mislim da se za 2 tjedna dade lijepo spremiti, tj. da lijepo sve sjedne na svoje mjesto. Malo više treba za one slučajeve.
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila sam ja, i prolaznost je jakoo dobra, a koliko znam zadnjih nekoliko rokova samo je jedna cura pala. A ovaj predmet je malo specifični jer nema klasičnog štrebanja po knjizi. Ipak se radi o EU, tako da sve kaj se nađe na netu o tome je dobro došlo. A koliko treba, e to je kao i za svaki drugi ispit individualno, ovisi od osobe do osobe. Pa mislim da se za 2 tjedna dade lijepo spremiti, tj. da lijepo sve sjedne na svoje mjesto. Malo više treba za one slučajeve.
Možeš li molim te napisati konkretna ispitna pitanja?
I koje se to stvari moraju dodatno tražiti na netu (koji pojmovi)?
Tnx
 

Honda 900

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa pitanja ti se većinom vrte, i već su ovdje u nižim postovima navedena. Evo nekih...- --institucije eu-funkcije
-po čemu je europski parlament specifičan
-direktive i uredbe –razlika
-izravni učinak,neizravni i interpretativni
-nastanak eu
-ugovori u eu,godine kada su stupili na snagu i učinak
-koliko je službenih jezika u eu-23 to nije iz literature
-tko predsjeda trenutno eu
horizontalni i vertikalni izravni učinak
-europske integracije-nije iz literature
-osnivački ugovori-ratifikacija
-europski sud i prethodni postupak
-prvostupanjski sud i europski sud pravde-nije iz literature
-slobode u eu
-opća načela prava
-delegiranje ovlasti
-kada je nastala eu i zašto
-sporazum o stabilizaciji i pridruživanju(cilj,karakteristike,kada je stupio na snagu)
-slučajevi-ratti,franković,facinni dorri,van gend and loos,variola,defrenne,marshall,costa V. Enel...
-vrste zakonodavnog postupka
-hijerarhija izvora prava
-primarno i sekundarno pravo
-stupovi u eu
-uvjeti za članstvo

A ja sam si na netu malo o institucijama izvadila, i pravni sustav eu... imaš stranicu EnterEurope - VodiÄŤ kroz informacije o Europskoj uniji, malo da si sve pročitaš
 

ivanika

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim kolege koji danas idu na ispit da napišu pitanja i dojmove!
Puno hvala!!
razlika uredbe i direktive
u kojim stupovima presuđuje ES
kakav status je stekla EU ugovorom iz Mastritcha

prof. je ok smirena, pomogne potpitanjem
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
razlika uredbe i direktive
u kojim stupovima presuđuje ES
kakav status je stekla EU ugovorom iz Mastritcha

prof. je ok smirena, pomogne potpitanjem
samo to?
a slučajevi?
čujem da ispituje po sat vremena, pa mi se ovo čini premalo..

da li si učila po knjizi od Hartleya ili po onoj nekoj skripti za koju kažu da je dovoljna?
 

ivanika

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
samo to?
a slučajevi?
čujem da ispituje po sat vremena, pa mi se ovo čini premalo..

da li si učila po knjizi od Hartleya ili po onoj nekoj skripti za koju kažu da je dovoljna?
pitala me da kažem slučaj uz koji se vežu uredbe,
prof, je stvarno ok
učila sam po Hartley, dio od Rodina,
ja sam 3g. razlika pa je možda zbog toga malo kraće trajalo
nama je prof. rekla da obradimo nekih 6 slučajeva
nisam nešto briljirala dala mi prof. 2
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja pretrazujem 10ak minuta ne stranici od pravnog te slučajeve koje se moraju skinuti pa ne mogu naci. a preko linka koji je objavljen na ovom topicu takoder ne mogu jer nesto ne štima. ako netko moze pojasniti gdje je to?
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako ćeš iskreno i ja se gubim...Ja sam to nešto skinula prije par mjeseci i sad više ne mogu nać di sam to skinula..

Skinula sam slučajeve i neka predavanja...

Al to sad nemrem više naći tak da ne mogu provjeriti jesam li sve skinula...Mogu ti to poslat kaj ja imam...

Ali bih isto molila ako netko zna kak do te stranice nek javi...
 

Nji

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja idem na ispit i nisam baš optimist...Jer mi slabo ide učenje,kronično mi se ne da!!!Užas jedan!


Pa jel da,da je prije bila drugačija ta stranica...Lakše se bilo snaći,i pol tog kaj sam ja prije skinula s nje i slučajeve i predavanja,sad više nema...Ili sam ja luda...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks