AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravo Europske unije

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dojmovi kod prof. Selanec! sve pohvale, odlična profesorica, nasmijana, odgovaraš kao kroz razgovor s njom, cijelo vrijeme smo se neš smijali. Nikog nije rušila, ljudi su odgovarali za višu ocjenu (koji su kolokvirali) bilo je i petica. Neka pitanja kojih se sjećam su ljudska prava, malo o vijeću eu, parlamentu, redovni zakonodavni postupak, prethodni postupak, načelo izravnog i neizravnog učinka, načelo nadređenosti prava eu, razlika uredbe i direktive, unutarnje tržište - sloboda kretanja robe, poslovni nastan i sloboda kretanja radnika. Možda je bilo još koje, al nemrem se sjetit. Uglavnom sve treba povezati sa slučajem, a ako se ne možeš sjetit ona kaze koji je pa ga ti objasniš, tipa kaj se desilo u njemu i odluka suda. Ja iskreno nisam briljirala, sve mi se pomiješalo, jer sam učila samo sinoć i danas ujutro, al prolaz je tu, to je najvažnije. sretno svima ;D
[DOUBLEPOST=1487603656,1487603567][/DOUBLEPOST]Dojmovi kod prof. Selanec! sve pohvale, odlična profesorica, nasmijana, odgovaraš kao kroz razgovor s njom, cijelo vrijeme smo se neš smijali. Nikog nije rušila, ljudi su odgovarali za višu ocjenu (koji su kolokvirali) bilo je i petica. Neka pitanja kojih se sjećam su ljudska prava, malo o vijeću eu, parlamentu, redovni zakonodavni postupak, prethodni postupak, načelo izravnog i neizravnog učinka, načelo nadređenosti prava eu, razlika uredbe i direktive, unutarnje tržište - sloboda kretanja robe, poslovni nastan i sloboda kretanja radnika. Možda je bilo još koje, al nemrem se sjetit. Uglavnom sve treba povezati sa slučajem, a ako se ne možeš sjetit ona kaze koji je pa ga ti objasniš, tipa kaj se desilo u njemu i odluka suda. Ja iskreno nisam briljirala, sve mi se pomiješalo, jer sam učila samo sinoć i danas ujutro, al prolaz je tu, to je najvažnije. sretno svima ;D
 

Nitko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof. Selanec je super. :)
Iz kolokvija sam dobila 2 i 3, a za veću ocjenu me pitala zašto je eu kao nova zajednica sui generis (pričala sam o izravnom učinku i nadređenosti prava eu pomoću prva dva slučaja) i korake testa proporcionalnosti (na slučaju Viking Line). Kolegicu je za veću ocjenu pitala razliku uredbi i direktiva i količinska ograničenja (slučaj Dassonville). Obadvije smo dobile 5 iako ja nisam znala nešto s Njemačkom i kolegici je trebalo duže da se sjeti slučaja Dassonville, ali prof. je stvarno super i nije teško dobiti višu ocjenu ako ste kolokvirali. Sretno svima!
 
Posljednje uređivanje:

lauramatej

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav!
da li je za prolaz dovoljna skripta antoniaa ? imam jos neke materijale uz to ali vidim da ona sadrzi uglavnom sve.
[DOUBLEPOST=1488891567,1488891428][/DOUBLEPOST]pozdrav!
da li je za prolaz dovoljna skripta antoniaa ? imam jos neke materijale uz to ali vidim da ona sadrzi uglavnom sve.
 

Lorena93

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudiii pomoc!! Mislite li da su presude i obrazozenja dovoljna za 2? Ili stvarno treba uciti opet ovaj nasstanak EU kao da vec nisam imala EUP danas sam pala lokalnu a prijavila i ovo pa gledam jel stignem sta do ponedjeljka napravit:(
 

ivana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li se preko kolokvija polagati ispit? I da li je nuzno obratiti se profesoru za to?
I ako da...na koji mail ako netko moze napisati..
Hvala puno
 

ellison7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakav je princip kolokvija? I jel za kolokvij dovoljna skripta + slucajevi i prezentacije? Ili treba knjiga? Hvala :)
 

lea12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U vezi predavanja iz prava eu, za izvanredne studente, koje se treba odrzati danas - nece ga biti. Kontaktirala sam sanju i rekla je da ce se odrzat sutra, 11.01. u 17.00, u ĆM4, dvorana V.

Tako da ne dolazite i danas bezveze
 

Paulina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
U vezi predavanja iz prava eu, za izvanredne studente, koje se treba odrzati danas - nece ga biti. Kontaktirala sam sanju i rekla je da ce se odrzat sutra, 11.01. u 17.00, u ĆM4, dvorana V.

Tako da ne dolazite i danas bezveze
Hvala...
 

marijanap

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U vezi predavanja iz prava eu, za izvanredne studente, koje se treba odrzati danas - nece ga biti. Kontaktirala sam sanju i rekla je da ce se odrzat sutra, 11.01. u 17.00, u ĆM4, dvorana V.

Tako da ne dolazite i danas bezveze
Please pomoc kolege koji su bili na predavanju za izvanredne, ja nisam mogla doci zbog zdravstvenih problema pa me zanima sto je prof. rekla vezano za literaturu. Po kojem principu treba uciti ovaj predmet? Malo mi je zbunjujujca ta kombinacija literature i presuda...
Unaprijed zahvaljujem!
 

lea12

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Please pomoc kolege koji su bili na predavanju za izvanredne, ja nisam mogla doci zbog zdravstvenih problema pa me zanima sto je prof. rekla vezano za literaturu. Po kojem principu treba uciti ovaj predmet? Malo mi je zbunjujujca ta kombinacija literature i presuda...
Unaprijed zahvaljujem!
Literatura: Osnove prava EU; Ćapeta, Rodin; 2011.

Rekla je da na webu imaju prezentacije i teme (katedra za europsko javno pravo), da si malo pogledamo.

Postavlja 2-3 pitanja na ispitu. Npr.definiciju nekog pojma koju treba usporediti sa slucajem, u kojem slucaju je to primijenjeno i vidljivo.

Mi smo imali predavanje do 7, sutradan nismo imali.
 

marijanap

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Literatura: Osnove prava EU; Ćapeta, Rodin; 2011.

Rekla je da na webu imaju prezentacije i teme (katedra za europsko javno pravo), da si malo pogledamo.

Postavlja 2-3 pitanja na ispitu. Npr.definiciju nekog pojma koju treba usporediti sa slucajem, u kojem slucaju je to primijenjeno i vidljivo.

Mi smo imali predavanje do 7, sutradan nismo imali.
Literatura: Osnove prava EU; Ćapeta, Rodin; 2011.

Rekla je da na webu imaju prezentacije i teme (katedra za europsko javno pravo), da si malo pogledamo.

Postavlja 2-3 pitanja na ispitu. Npr.definiciju nekog pojma koju treba usporediti sa slucajem, u kojem slucaju je to primijenjeno i vidljivo.

Mi smo imali predavanje do 7, sutradan nismo imali.
Puno hvala!
 

AnitaJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Može li mi netko reći koliko je dugo vremena potrebno za spremit ovaj ispit i može minetko protumacit načelo naderđenoti i gdje se nalazi.
Pozdrav.
 

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, zanima me da li je netko položio ovaj ispit bez kolokvija i da nije išao na predavanja uopće? Ako je molim formulu za učenje i iskustvo! Hvala :)
[DOUBLEPOST=1527102357,1518964944][/DOUBLEPOST]Pozdrav, da li je dovoljno učitiviz one skripte na forumu ovaj kolegij? Hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks