AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porezno pravo

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A gdje se može nabaviti neka dobra skripta? :Eyecrazy:
Sigurno ima neka koja kola po faksu među studentima!

I jedna napomena, došlo je do nekih izmjena u Općem poreznom zakonu, pa ova skripta iz naše skriptarnice ne valja! Proučite to:tongue2:
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim nekog da napiše što još treba naučiti iz Općeg poreznog zakona osim prebivališta, boravišta, porezno pravnog i porezno dužničkog odnosa?
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim nekog da napiše što još treba naučiti iz Općeg poreznog zakona osim prebivališta, boravišta, porezno pravnog i porezno dužničkog odnosa?
Pojam rezidenta i nerezidenta!
 

ninka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Tereza je zakon, moram priznati da je primjetila one koji su stalno bili na predavanjima! Skroz je korektna i pomaže maksimalno! :)

Ja sam bila na ispitu, nije bilo teško, Tereza izvlači maksimalno od tebe za 2! Odlična je, korektna i susretljiva!

Mene je pitala pretpostavke, rokove, obnovu postupka, a najčešće ispituje izvanredne pravne lijekove, osobito upravni spor!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošla sam i ja kod prof.Tereze! Pitanja su bila obustava ovrhe, ovlaštenja prvostupanjskog tijela u povodu žalbe, prestanak porezno dužničkog odnosa u slučaju prijeboja ili kompenzacije!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel možemo potpis dobiti na ispitu ili?
Da, ako ga nemaš, onda na ispitu, iako to nije pravilo! Trebala si otići na konzultacije po potpis, tako to inače ide, ako ga već nisi dobila na predavanju! Jer ispitu ne možeš pristupiti ako nisi odslušala predavanje, tj. ako nemaš potpis! Ali pošto je kod nas sve naopako, dobit ćeš ga valjda na ispitu:tongue2:
 

ninka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači ona skripta iz skriptarnice nije dovoljna za prolaz kod Tereze ili?
Moj savjet ti je da uzmeš bilješke od nekoga tko je bio na svim predavanjima i tko ima sve napisano! To je dovoljno za prolaz, čak i za višu ocjenu!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pojam rezidenta i nerezidenta nisam pronašla osim na netu gdje kaže da je to fizička ili pravna osoba sa stalnim boravkom u zemlji, bez obzira na držljavljanstvo! Jel to dobro? Za nerezidenta nema ništa!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pojam rezidenta i nerezidenta nisam pronašla osim na netu gdje kaže da je to fizička ili pravna osoba sa stalnim boravkom u zemlji, bez obzira na držljavljanstvo! Jel to dobro? Za nerezidenta nema ništa!
Imaš definiciju u Općem poreznom zakonu, ako se dobro sjećam!:cool:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pojam rezidenta i nerezidenta nisam pronašla osim na netu gdje kaže da je to fizička ili pravna osoba sa stalnim boravkom u zemlji, bez obzira na držljavljanstvo! Jel to dobro? Za nerezidenta nema ništa!
Rezidenti su pravne i fizičke osobe čije je sjedište upisano u sudski registar ili drugi registar ili upisnik u RH ili kojima se mjesto stvarne uprave i nadzor poslovanja nalazi u RH. Rezidenti su i poduzetnici fizičke osobe s prebivalištem ili uobičajenim boravištem u RH čija je djelatnost upisana u registar ili upisnik.

Nerezident je osoba koja ne ispunjava jedan od navedenih uvjeta.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel može netko napisati gdje se održava ispit?
U Ćirilometodskoj ulici broj 4! To je zgrada Pravnog faksa, a soba od prof. Tereze je u prizemlju, pa hodnik desno, tik do lifta:tongue2: Dođeš u Ilicu kod dućana Turbo sport i odeš na uspinjaču!
 

muzaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošla sam :), no bilo je koma! Samo 3 nas je prošlo! Gleda tko je bio na predavanjima i usudim se reći da je blaža prema njima! :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks