AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porezno pravo

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prof. Arbutina zna čak i vrijeđati dok odgovaras, neki put te uopće ne sluša, nervozan je i na kraju te sruši! Koma!
To bi više bila neka konstruktivna kritika nego vrijeđanje i ne treba to uzimati k srcu! A to da ne sluša mislim da nije istina jer možda tako djeluje, ali pozorno sluša svaku riječ. Zna malo "ometati" sa svojim komentarima, no treba biti samouvjeren, a ne se prepasti njegovog neodobravanja ili kritike. Nije baš jednostavno proći, ali profesor je u principu korektan i nije baš toliki bauk da ga se treba bojati, ali naučiti treba dobro :laughing:
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To bi više bila neka konstruktivna kritika nego vrijeđanje i ne treba to uzimati k srcu! A to da ne sluša mislim da nije istina jer možda tako djeluje, ali pozorno sluša svaku riječ. Zna malo "ometati" sa svojim komentarima, no treba biti samouvjeren, a ne se prepasti njegovog neodobravanja ili kritike. Nije baš jednostavno proći, ali profesor je u principu korektan i nije baš toliki bauk da ga se treba bojati, ali naučiti treba dobro
Pa nije baš tako kolega! Prof. Arbutina nekad vrijeđa studente, šeta okolo, maše rukama, govori, citiram: "Ovo je pravi Danteov pakao, samo ne znam u koji krug bih nas smjestio!" Ne znam jel tebi to normalno, kao i to da kolega na ispitu odgovara na postavljeno pitanje, a on na računalu gleda vijesti Nove TV, na sav glas, bez slušalica! Jedna kolegica je sjedila kod njega u sobi punih 35 min. dok je on surfao internetom i gledao Staljingrad! I kolega, jel tebi to normalno?
 

frend

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa nije baš tako kolega! Prof. Arbutina nekad vrijeđa studente, šeta okolo, maše rukama, govori, citiram: "Ovo je pravi Danteov pakao, samo ne znam u koji krug bih nas smjestio!" Ne znam jel tebi to normalno, kao i to da kolega na ispitu odgovara na postavljeno pitanje, a on na računalu gleda vijesti Nove TV, na sav glas, bez slušalica! Jedna kolegica je sjedila kod njega u sobi punih 35 min. dok je on surfao internetom i gledao Staljingrad! I kolega, jel tebi to normalno?
Dobar student poreznog studija treba biti spreman na sve:laughing: Ma sve to stoji, ali ako ti to dobro naučiš onda ćeš i proći bez obzira da li on gleda u tebe dok odgovaraš ili u komp ili kroz prozor! Ako bi slušao vijesti sa slušalicama onda ne bi mogao čuti odgovore studenta:D.. Ustvari njegovo ispitivanje nije uobičajeno ili "nenormalno", ali može biti zanimljivo ako se prihvati kao kritika, a ne kao vrijeđanje. I mene je dobro "oprao" što vjerojatno radi većini studenata, ali sam dobio utisak da je unatoč svom "imperatorskom" nastupu korektan i prije svega traži znanje!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dobar student poreznog studija treba biti spreman na sve Ma sve to stoji, ali ako ti to dobro naučiš onda ćeš i proći bez obzira da li on gleda u tebe dok odgovaraš ili u komp ili kroz prozor! Ako bi slušao vijesti sa slušalicama onda ne bi mogao čuti odgovore studenta.. Ustvari njegovo ispitivanje nije uobičajeno ili "nenormalno", ali može biti zanimljivo ako se prihvati kao kritika, a ne kao vrijeđanje. I mene je dobro "oprao" što vjerojatno radi većini studenata, ali sam dobio utisak da je unatoč svom "imperatorskom" nastupu korektan i prije svega traži znanje!
Pa nije mu to baš neka pedagoška shema! Bez obzira na svoje diplome trebao bi se znati ponašati u ustanovi, ako mu već u privatnom životu to ne ide!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ajde, svi imate samo ružne izjave o profesoru! Kad sam ja odgovarala kod njega bio je full ljubazan, ali treba se znati i ponašati! Normalno da ga raživcira kad studenti ulaze i ne pozdrave ili kad sjednu prije nego što im on kaže! Treba malo biti kulturan pa možda čovjek neće biti tako loše volje i širiti lošu vibru! I da, znam mnogo ljudi koji su prošli kod profesora, i sama sam prošla kod njega. Ako se nauči, i ako razumiješ o čemu pričaš, nema šanse da padneš! Profesor cijeni znanje i trud, pa ako vidi da si se stvarno potrudio i naučio nagradit će te dobrom ocijenom! No ako si to pročitao tek onako usput da znaš o čemu se radi, onda je bolje da se ni ne pojaviš na ispitu! Ako znaš korektan je i nije neki bauk odgovarat kod njega, pa ni proći, tako da nema smisla plašiti mlađe kolege!
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ispit je samo usmeni or what?
Da, ispit je samo usmeni! Možeš si iz naše skriptarnice skinuti skriptu i po njoj učiti, ali prolaz ti nije siguran čak i ako ju cijelu naučiš, tj. moraš znati i knjigu, jer i prof. Arbutina i prof. Tereza pitaju sve! No nema problema ako dobro naučiš! Prof. Arbutina nije grozan, nego jednostavno se moraš ponašati uljudno!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas, neka mi netko kaže jesu li 2 i pol tjedna dovoljna za naučiti ovaj predmet i koja su najčešća pitanja iz općeg poreznog zakona?
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas, neka mi netko kaže jesu li 2 i pol tjedna dovoljna za naučiti ovaj predmet i koja su najčešća pitanja iz općeg poreznog zakona?
Ja sam učila 2 tjedna i prošla kod prof. Arbutine! Iz zakona sam naučila samo rezidenta, nerezidenta, uobičajeno boravište i prebivalište, s time da me nije pitao ni jedno pitanje iz zakona! Najvažniji mu je bio inspekcijski nadzor i svi pravni lijekovi! Sretno svima!:laughing:
 

Christina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prof. Tereza je fantastična, pomaže i nadopunjava! Pitanja: sudionici u žalbenom postupku, proglašenje poreznog akta ništavnim (kakav je to pravni lijek, povrede, rokovi), načini pljenidbe i vrste pljenidbe itd.
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg roka:

- proglasavanje poreznog akta nistavim
- kada ce se zalba uvaziti i usvojiti
- prvostupanjsko i drugostupanjsko tijelo
- upravni spor
- objekt ovrhe
- nacela ovrhe
- pravo poreznog obveznika na prigovor tjekom inspekcijskog nadzora
- vrste inspekcijskog nadzora

To je sve čega se sjećam!
Prof. Tereza pomaže ak ne znaš, tako da je stvarno odlična!
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo još nekih pitanja sa rokova:

-zastupnik po službenoj dužnosti
-kako se žalba može predati
-svi mogući rokovi
-kada će drugostupanjsko tijelo žalbu odbiti
-kako se pokreće upravni spor, tko ga ne može pokrenuti
-pravni temelj ovrhe
-što mora sadržavati rješenje o ovrsi
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zamolit ću da mi netko napiše koje je stvari važno naučiti iz Općeg poreznog zakona?
 

Christina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zamolit ću da mi netko napiše koje je stvari važno naučiti iz Općeg poreznog zakona?
Obavezno prebivalište i boravište, a ostalo tak tak, pročitaj nekoliko puta! Ne znam da li si čula, no Opći porezni zakon se promijenio, negdje je 18.12.2008. god. izašao novi, pa si malo pročitaj isti obzirom da su neke stavke različite od prijašnjeg!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel dovoljno učiti iz skripte iz naše skriptarnice + naravno Opći porezni zakon?
Prošle godine sam imala jednu vrlo kratku skripticu od par stranica, ali sam ju bacila! Treba mi za jednog kolegu, a vidim da je nema u skriptarnici! :frustrating:
 

Christina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel dovoljno učiti iz skripte iz naše skriptarnice + naravno Opći porezni zakon?
Prošle godine sam imala jednu vrlo kratku skripticu od par stranica, ali sam ju bacila! Treba mi za jednog kolegu, a vidim da je nema u skriptarnici!:frustrating:
Koliko sam zamijetila, skripta iz naše skriptarnice je u biti stari Opći porezni zakon!
U biti je najbolje učiti iz knjige, jer s obzirom na ostale ispite toga i nema tako puno!
Što se tiče one male skripte, ona je još iz generacije 2006/07, a možda i od prije, no jako je dobra za ponavljanje i možda samo kao pokušaj za prolaz! Međutim, zapravo nikad nisi siguran da li će te pitati više ili manje! Koliko se ja sjećam, neki su prolazili po njoj, a nekima nije bila dovoljna! Kod prof. Arbutine se ne bih usudila ići na ispit ako bi učila po njoj!
 

ninka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna možda netko ako se prijavi ispit za porezno pravo, a slučajno se ne pojavi na ispitu, jel se to piše kao pad ili kao da ni nisi bio na ispitu?
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam prošle godine odgovarala kod prof. Tereze i bolje vam je da učite iz knjige nego iz skripte!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks