AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitao me diplomatsku i sluzbenu putovnicu,kome se sve moze izdati diplomatska,da li zena od predsjednika moze s njom putovati,da li joj se vise isplati putovati s obicnom putovnicom ili diplomatskom,rekao mi je da s diplomatskom ima neke povlastice ali je nedostatak sto za nju mora imati vizu,mislim da ima u knjizi o tome pa si procitajte...pitao me i brodarsku i pomorsku knjizicu,za sta jos sluze osim kao putne isprave,te tko izdaje jednu a tko drugu,zatim unutarnji poslovi u funcionalnom smislu,te vrste unutarnjih poslova s obzirom na metode,tko donosi provedbene propise i koji su,uglavnom nije me pitao nista iz zakona i stvarno je istina da se rasprica o svakom pitanju i lijepo sve objasni...
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, sad je Medvedović...čitala sam malo pitanja s ispita i ne znam odgovor na ova pitanja od medvedovića, pa bi molila nekog da mi odgovori:
-primjer oružja koje ima izgled nekog drugog predmeta
-kad je zkn o strancima stupio na snagu i dal se sve njegove odredbe primjenjuju?
-Nanseova putovnica
?!
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok,primjer oružja koje ima izgled nekog drugog predmeta je nož koliko sam ja skužila,pa neka netko ispravi ako nije točno,pogledaj po prijašnjim postovima jer mislim da je netko to već napisao, zakon o strancima je donesen 13.srpnja 2007.god. i ne primjenjuju se one zadnje odredbe od 156.clanka mislim, isto pogledaj po prijasnjim postovima ,mislim da ima napisano...a za nanseonovu putovnicu neznam probaj naci na googlu ili neka napise tko zna...kad sam bila na ispitu profesor je bio super,skroz opustena atmosfera,vise je on pricao...sretno svima!
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nekak neznam za nož, nož je hladno oružje, malo sam tražila po googlu pa sam našla pištolj-olovku kao izgleda kao olovka a u stvari je pištolj...ma valjda to neće pitat, hvala ti;)
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
-kad je zkn o strancima stupio na snagu i dal se sve njegove odredbe primjenjuju?
dijelovi tog zakona pocet ce se primjenjivati tek kad udemo u europsku uniju, pogledaj u prijelaznim i zavrsnim odredbama koje su to..

nekak neznam za nož, nož je hladno oružje, malo sam tražila po googlu pa sam našla pištolj-olovku kao izgleda kao olovka a u stvari je pištolj...ma valjda to neće pitat, hvala ti;)
za tu pistolj olovku sam i ja cula kao primjer mislim da ce to bit ok
nauci definicije granicne crte - ona neka po zemlji i okomita tak nes kolko se sjecam, to je volio pitat
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nema na cemu,ma nece valjda to pitat,i ja sam se bojala pa me na kraju nije nista ni pitao u vezi oruzja ,ali nauci radije i brodarsku i pomorsku knjizicu,mene je to ispitivao iako je bilo price da tu lekciju kao ne treba ucit...:happy:
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
našla sam Nansenovu putovnicu u knjizi na str.112 dolje u fus noti pisano malim slovima:eek:na je služila poslije 2.svj.rata prvo za ruske izbjeglice a poslije i za druge apartide, kao svojevrsna putna isprava osobama bez državljanstva
 

Anaconda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa većinom je on pričao više nego mi, pita neko pitanje pa te prekine pa se raspriča jedno 10 minuta...simpatičan, puno se je smijao sam sebi...uglavnom pita neko pitanje iz knjige al pita dosta i ovak iz života, tak da naučim i cijelu knjigu u detalje ne bi znala to kaj me on pita...tak da je pričao o granicama u mexicu, pa o nekoj najistočnijoj državici gdje prvo pada nova godina i tak pa o unutarnjim poslovima SAD-a, sve puno zgodnih dosjetki...pitao je granice, granične crte, podjelu, oružje, boravište, prebivalište, eksplozivne tvari, pomorskoj knjižici...
 

pilipetra

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko malo napisti koliko je opsežan ispit, koliko vremena treba da se spremi? naime ak sad prođem na roku upravu išla bih na policijsko, da li netko zna može li se izaći prije nek ocistis drugu godinu
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na zalost ne mogu se polagati ispiti iz trece dok se ne ocisti cijela druga godina...uci se iz knjige jer nema skripte a sad zavisi koliko je kome potrebno,ali mislim da je oko 2 tjedna taman da se sve nauci...
 

Pecorella

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas na usmenom pitanja
kod Medvedovića;

1. tko izrađuje prijedlog godišnje kvote radnih dozvola? (ministarstvo nadležno za rad na temelju mišljenja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Hrvatske gospodarske komore, Hrvatske obrtničke komore i predstavnika socijalnih partnera)

2. kada će se odbiti zahtjev za izdavanje radne dozvole? (ako je popunjena godišnja kvota)

3. može li se uložiti žalba protiv odluke o odbijanju zahtjeva za izdavanje radne dozvole zbog popunjenosti godišnje kvote radnih dozvola? (ne, ali se može pokrenuti upravni spor)

4. uz zahtjev za izdavanje radne dozvole što je poslodavac dužan priložiti?

5. što su eksplozivne tvari i nabroji vrste?

6. pirotehnička sredstva - vrste i objasni?
 

dubbi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prošla danas.

pitao me :

pomorska i brodarska knjižica (koja je razlika, kome se izdaje)...
Strane putne isprave
putni list za stranca - kada mu se izdaje?
hladno oružje?
 

Sani

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja prošla jučer.
Pitanja: azil- definicija, kome se može dati, koja su prava azilanta, a koje dužnosti, gdje se traži
opasne stvari- definicija i nabrojati
unutarnji poslovi materijalnom i formalnom smislu.
 

Tizo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je netko bio na prošlotjednom roku i kakvi su dojmovi? Tko je ispitivao i što? Molim javite svoja iskustva.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks