AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako sam shvatila pomorsku i brodarsku knjižicu, brodarskom se može prijeći i državna granica dok pomorskom ne može i kod brodarske se kao uvjet za izdavanje ne traži tečaj iz temeljnih sigurnosti na brodu.



pomorska knjižica vrijedi ukrcanom članu posade broda na moru, a brodarska na kopnu, dakle na rijekama i jezerima (dunav, drava.)
a može se prelazit granica s obje ako je u njih unesena viza
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja bila danas na ispitu i nisam prošla. pitao me vize stranaca, kad se ne daje i ko to priopčava i kako, kad se otkazuje viza i ko to priopčava i kako i žalbu. načela policije i policija u materijalnom i formalnom smislu.
krivo sam razumjela mislila sam da netrebamo učit prvo poglavlje, a ne treba učit drugo poglavlje. drugo sve pita.
 

Miklja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nisam prošao.

Nisam dovoljno učio, pitao me pitanje iz opće kulture:

putna isprava za stranca, Nanseova putovnica, Konvencija o pravnom položaju osoba bez državljanstva; koju putnu ispravu imaju putnici koji siđu s kruzera u Dubrovniku; postupak unošenja i iznošenja oružja.
 

bambina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja prosla kod medvedovica pitanja vize vrste putna viza,vrste boravka,privremeeni boravak,uvjeti,svrhe,kada prestaje,otkaz.dobila sam 3.
 

bambina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sjetila sam se jos pitanja koje me pitao eksplozivi,vrste,pirotehnicka sredstva,objasniti podjelu:cool:
 

icequen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej!
Pitala bih vas da li itko zna koja je točna literatura sada za policijsko pravu?
Unaprijed hvala:happy:
 

george costanza

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nekoliko dana je na oglasnoj ploči bila izvješena nova literatura.
Međutim prof. Šprajc ju je izmjenio, a nije se konzultirao s kolegama s katedre za upravno pravo.
Dakle literatura ostaje stara.
Stipe Ivanda, Policijsko upravno pravo+Zakon o strancima.

Giga :wink5:
 

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi,

molim vas ako je tko slušao ispit da napiše neka pitanja. puno bi pomoglo onima koji spremaju taj ispit.

Hvala
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
na zadnjem roku ispitivao je u utorak navečer i srijedu popodne.
u utorak ja pitao strance i putne isprave najviše. zatim treba znati podjelu opasnih tvari, plinova i prijevoz toga.
u srijedu je ispitivao oružje (prijenos preko granice), općenito, znači načela i definicija policije u formalnom i materijalnom smislu. sve treba znati osim drugog poglavlja tj. građanska stanja. to netreba učit jer je reko da smo to učili i pologali u sklopu općeg upravnog prava.
 

Gogalo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Heej...literatura za policijsko je po mojem mišljenju ipak malo preogromna za izborni predmet...pa zar stvarno baš nitko name nikakvu skriptu ili bilo što skračeno???
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovaj put je samo jedna cura pala, a nas 6 je prošlo, što je itekako dobra prolaznost. ispočetka je ispitivao strance, putne isprave stranaca, vize, boravište i radne i poslovne dozvole stranaca i granicu, a zadnje dvije cure je pitao policiju u formalnom i materijalnom smislu, pirotehnička sredstva i opasne tvari, eksplozive...
 

Gogalo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam čula da medvedović ide u mirovinu idući mjesec...JELI TO ISTINA??? tko će onda ispitivati na rokovima u devetom mjesecu???
 

mrcina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mislim da to nije istina jer je na predavanju prije mjesec dana reko da on policijsko sigurno do 10. mj. ispituje i da se nada da će do tada nekog naći tj. ima nekog u planu ali je u dogovorima...
 

Nikolina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
S obzirom da su svi ispiti u isto vrijeme tj od 1-4.7 jel znate kak to ide s ovim usmenima? Jel se može prijaviti više ispita za isti rok? Ja bi policijsko i pravo okoliša...a kak je usmeni valjda se stigne?
 

elois1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej bok ljudi! ja bi vam bila neizmjerno zahvalna kad bi mi rekli od prilike kaj najviše pita medvedović, koja pitanja? puno puno hvala
 

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
načela policije, poslovi u formalnom i materijalnom smislu, eksplozivne i opasne tvari-nabrojati i nešto reći, ZAKON O STRANCIMA SVE PITA, pirotehnička sredstva, putne isprave, vize, oružje-nabrojati, držanje i nošenje oružja.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks