AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok,koja je literatura sad za ovaj ispit i koje zakone treba naucit i koliko je otprilike dovoljno za naucit?hvala
 

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Literatura je po starom, znači knjiga Policijsko upravno pravo od Ivande i Zakon o strancima. Ostale zakone samo po knjizi-provjereno kod prof. Medvedovića.
Sretno!

za naučit ti treba tjedan dana, ima dosta nabrajanja.
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kakvih tjedan dana???
Mislim ljudi šire krive informacije.Za tjedan dana je nemoguće naučit cijelu knjigu i zakon o strancima. Samo za zakon ti treba par dana. a to što netko ima sreće i prof. ga pita baš stvari koje je dobro naučio to je druga stvar.
Knjiga ima preko 280 str. Ipak to nije malo s obzirom da ima milijun nabrajanja.
Nije u redu da se šire krive informacije i onda ljudi ne uče i padaju..ipak policijsko nije tak lagano kao komunalno itd.
Sretno s učenjem i jedan savjet: uzmi si ipak malo više od tjedan dana jer nisu svi iste sreće!!!
Nema skripte(nažalost)-uči se iz knjige i zakona
 

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hek, evo ja sam učila tjedan dana po 8 sati i prošla, ne uz sreću nego sam naučila sve osim privatne zaštite i zaštite od požara(to sam slabo znala) i dobila 4, i ispitivao me 15 minuta.zavisi tko kako uči i kako mu idu nabrajanja. sretno svima.
 

elois1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej bok ljudi! mene zanima kakav je Medvedović na ispitu? dali dosta davi sa onim silnim nabrajanjima čak i za dvojku? Ulazi jako u detalje? Kaj je gori možda i od šprajca?! hvala puno
 

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nije gori od šprajca, samo mu govori o tome što te pita, i ako baš ne znaš točno odgovor pričaj što o tome znaš, samo nemoj šutjeti. i voli kad si smiren na ispitu.sretno
od nabrajanja bar nauči ono važno koliko možeš i strance sve pita, osobito boravke i putne isprave, radnu i poslovnu dozvolu-to stvarno treba znati.
 

elois1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jos bih samo pitala dali medvedović ima djelove knjige koje ne pita,npr. privatna zaštita i zaštita kod požara dali i to pita? hvala
 

ANCI

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
privatnu zaštitu je pitao, ali nisam nikad čula da je pitao zaštitu od požara. i ne pita drugo poglavlje, znači građanska stanja jer kako je rekao to smo već položili u sklopu općeg upravnog prava. sretno
 

elois1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok ljudi! neka netko bude ljubazan i napise koja pitanja su bila na usmenom i koja prolaznost je bila kod Medvedovića... hvala puno
 

icequen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok ljudi, mene zanima dal sigurno medvedović ne pita 2 poglavlje tj građanska stanja u cjelosti ???
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne pita sigurno 2. poglavlje. To je sam reko, jer to smo polagali iz upravnog pa nema smisla ponovno to odgovarat
 

Nela24

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li Medvedović pita u detalje tj opširno ili je dovoljno da mu o svemu znaš ponešto reći, hvala!
 

bambina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam odgovarala kod prof medvedovica policijsko u 4 mjesecu.on zahtjeva znanje znaci knjiga i zakon i mora se znat nema kod njega traljavog znanja.potrebna je deset dana kvalitetnog ucenja.sretno.
 

Nela24

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam odgovarala kod prof medvedovica policijsko u 4 mjesecu.on zahtjeva znanje znaci knjiga i zakon i mora se znat nema kod njega traljavog znanja.potrebna je deset dana kvalitetnog ucenja.sretno.
ej jel on pita 2 poglavlje, tu na forumu piše da ne pita , ali kad sam listala po forumu koja pitanja je pito na rokovima ima nekih i iz tog poglavlja.
 

my pandemonium

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hi.
u zakonu o strancima piše da se određene glave i članci ne primjenjuju, pa sad jel i to moramo znat il kojim slučajem se to može preskočit?
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
to i mene zanima
vidim da su u postovima naglasavali da strance pita sve a opet nigdje u pitanjima nisam vidjela ni jedno koje bi se odnosilo na ta poglavlja koja se odnose na buducnost tj. kad udemo u europsku uniju?!
:zubeki:

btw zna li netko razliku izmedju konzularnog ureda i diplomatske misije? :Oogle_anim:
 

Nikolina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Malo sam sad zbunjena. Prošli put sam pala policijsko i sad sam pokušala naći odgovore na to šta nisam znala i nema ih u knjizi. Dali mi osim zakona o strancima trebamo još koji zakon naučiti uz knjigu?
Pitao me granice,šta je to granična crta? Nisam našla definiciju. A šta granično nešto.linija? ili tak nekaj. Sječam se da je rekao da je jedno okomica u visinu i dubinu.
Pa zatim podijela granica. Rekao je da postoje 3-4 podijele a ja nemrem to naći u knjizi?
Ako neko može pomoći molim vas :(
 

Liljana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Malo sam sad zbunjena. Prošli put sam pala policijsko i sad sam pokušala naći odgovore na to šta nisam znala i nema ih u knjizi. Dali mi osim zakona o strancima trebamo još koji zakon naučiti uz knjigu?
Pitao me granice,šta je to granična crta? Nisam našla definiciju. A šta granično nešto.linija? ili tak nekaj. Sječam se da je rekao da je jedno okomica u visinu i dubinu.
Pa zatim podijela granica. Rekao je da postoje 3-4 podijele a ja nemrem to naći u knjizi?
Ako neko može pomoći molim vas :(
Sve ti je to u knjizi u trečem poglavlju točnije str. 92, a podjela granica ti je zapravo definicija graničnih prijelaza tako da imaš cestovne, željezničke, zračne, pomorske, riječne, stalne, sezonske, povremene, međunarodne i pogranične granice. Mene je rušio na istom pitanju i isto mi je rekao da to sve postoji u knjizi šta i je istina, al tak formulira pitanja da sam i ja mislila da učim po krivoj literaturi.
 

Nikolina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Puno ti hvala na odgovoru,ali ja to i dalje ne vidim ni na 92 stranici. Al dobro bum si prepisala ovo kaj si ti nabrojala a valjda se sječam nečega kaj mi je objašnjavao šta koja znači...užas...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks