AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Policijsko upravno pravo

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi ajde javite kako je prosao ispit danas,kakav je profesor sikic,koja su bila pitanja i,da li treba znati i cjeli zakon uz knjigu ili ima odredeno ? moze li mi netko napisati kad je izasao taj zakon i gdje ga mogu skinuti?
 

Nikolina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svi smo prošli. Pitao je i državljanstva,ali zbilja pomaže.
Da se malo i hvalim dobila sam peticu ;)) I hvala kolegi Kristijanu na podršci ;)))
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej nikolina daj mi reci molim te sta treba uciti za ovaj ispit ,koji zakon i gdje ga mogu skinuti i da li treba ucit cijelu knjigu?
 

delfin4

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo i ja sam izašla na ovaj rok i prošla!!ma svi su prošli, profesor Šikić je super!!!Pitao me što je azil?I što zakon o azilu razlikuje?i to je bilo to...sretno svima..
 

Nikolina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej nikolina daj mi reci molim te sta treba uciti za ovaj ispit ,koji zakon i gdje ga mogu skinuti i da li treba ucit cijelu knjigu?

Ja sam učila po knjizi i zakonu o strancima ;)) (upiši u goole zakon o strancima i izbaci ti ;))
Nisam ništa predetaljno a pitao me načela policije i posebno načelo postupnosti i razmjernosti. Pitao je još i azil,državljanstvo,načelo isključivosti...uglavnom zbilja pomogne i bitno je da bar nešto znaš ;)
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze li mi netko napisati da li je najnoviji zakon od 2007 g.jer trebam pocet ucit sutra???hvala...
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze li mi netko napisati da li je najnoviji zakon od 2007 g.jer trebam pocet ucit sutra???hvala...
da to je taj zakon, ja sam po njemu ucila za rok u 9 mjesecu. primjetit ces da su u njemu zadnja 2 ili 3 poglavlja pisana kao da smo vec u europi. kako sam ja shvatila njih ne treba naucit,nego samo procitat, nisam cula da je ikog pitao taj dio.
 

ira

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako to da je ispitivao prof.Šikić???Hoće li tako biti i nadalje ili se prof.Medvedović vraća u 11 mj?
 

chepka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako to da je ispitivao prof.Šikić???Hoće li tako biti i nadalje ili se prof.Medvedović vraća u 11 mj?
šikic je rekao da je medvedovic otisao u mirovinu ali da ce ipak ostati na faksu kao vanjski suradnik za policijsko i jos jedan predmet nisam sigurna mislim da je europsko upr. il tak nes.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nabavila sam knjigu i vidim da ima dosta stvari koje sam vec naucila iz upravnog prava a to je drzavljanstvo,putne isprave...polagala sam u 9 mj upravno tako da se skoro svega sjecam,bas super...nemoram ucit cjelu knjigu samo ponovit malo...:happy:
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li treba uciti ono:ZASTITA OD POZARA ,EKSPLOZIVNE TVARI??? JEL IMA NEKA LEKCIJA IZ KNJIGE KOJU NE TREBA UCITI ILI SVE TREBA ZNATI?
 

Ela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
2.poglavlje ne treba učit

To je Medvedović rekao jer to smo iz upravnog polagali.
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pa sta nitko ne ide u pon na ispit??? da li netko zna razliku između diplomatske i službene putovnice?
 

nixx

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li je ispit na gornjem gradu s obzirom da ispituje profesor medvedovic ??? hvala...
Obzirom da Policijsko upravno pravo predaju profesori s Katedre za upravno pravo, a usmeni dio ispita koji spadaju pod tu katedru izvodi se na gornjem gradu nevažno je tko ispituje.

pa sta nitko ne ide u pon na ispit??? da li netko zna razliku između diplomatske i službene putovnice?
Razlika između diplomatske i službene putovnice je u tome što se diplomatska putovnica izdaje državnim dužnosnicima i određenom broju drugih osoba,nekima od njih neovisno od svrhe putovanja(predjedniku RH, Sabora, Vlade), a nekima samo za potrebe određenog putovanja(predsjedniku Ustavnog suda), a službena se izdaje službenicima i namještenicima Ministarstva vanjskih poslova i određenim djelatnicima diplomatskih misija i konzularnih ureda kao i članovima njihove obitelji pod odeđenim uvjetima.

p.s. Podrobnije o tome imas u knjizi na stranicama 66.-69.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks