AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove teorije organizacije

walle

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne znam di se može nabaviti, al profesorica Perko-Šeparović ju daje na predavanjima, pa si iskopiraš.. Probaj dobit od nekoga s njenog smjera.. Inače, ja sam ovaj predmet učila po skripti tu s foruma, sve je unutra, nije potrebno ništa dodavati, iz mojeg iskustva. Musa pita dva, tri bazična pitanja, ne komplicira..
 

Eriatarka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jučer sam položila teoriju. Bilo nas je oko 6 - 7! Mene je pitala (prof. Musa) pravce samo - mehanicistički, teoriju org. konflikta i moći, kibernetski pravac. Kod mehanicističkog škole one. Ostale je pitala Weber, organizacijsku tehnologiju, organizacijsku kulturu što je i nabroji kakve sve imamo itd, ne mogu se sjetiti. Jaaako lagano i jednostavno.
Učila sam dan prije ispita i jutro prije iz skripte od Claire. Pala je četvrka!
Sretno svima!
* Webera nema u skripti od Claire. Ja sam ga naučila iz skripti iz ULJP-a. Ima ga odmah na početku skripte koju sam ja pisala (od 70 str.). Pozdrav!
 

Paola

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze mala pomoc...jel zna netko di mogu naci teoriju igara i kontigencije? Od kuda ste ucili webera i dali je Simon u knjizi od perko separ,ili? Hvala :)
 

jope

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Veliki pozz svima. Koliko sam skuzila dovoljna je skripta iz skriptarnice za prolaz? I da li se moze odgovarati na konzultacijama? Ovaj predmet mi ne djeluje kao bauk za razliku od ostalih predmeta smjera. Hvala unaprijed. Pozz veliki
 

Dolla

Miss Gates
Veliki pozz svima. Koliko sam skuzila dovoljna je skripta iz skriptarnice za prolaz? I da li se moze odgovarati na konzultacijama? Ovaj predmet mi ne djeluje kao bauk za razliku od ostalih predmeta smjera. Hvala unaprijed. Pozz veliki
Ja ću učiti iz skripte pa ćemo vidjeti je li dovoljna, kažu da je. Znam da mi koji smo ove akademske godine odslušali predavanja možemo odgovorati na konzultacijama iako nisam iskoristila tu mogućnost a za ostale nisam sigurna. Pa da, rekla bih da je najlakši, teža je komparativna a najteži menadžment.
 

Dolla

Miss Gates
Moja današnja pitanja: Weber, organizacijska kultura, hijerarhija, teorija odlučivanja, škola ljudskih odnosa, organizacijska tehnologija - sve uobičajena. Dobila 5 a učila nekoliko dana po skripti (boli glava koliko ima tipfelera u njoj) i pročitala malo bilješke s predavanja a knjige nikad ni vidjela. Pridružujem se pohvalama za prof. Musu, PFZ treba više takvih ispitivača koji nisu gnjavatori :cool: Webera si obavezno dodajte u skriptu kao što je jedna forumašica već napisala (tri ideal tipa i birokratsko monokratsku organizaciju).
 

malatina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko da li prof. Musa i dalje ispituje ovaj predmet ili moze i prof. Kopric?
Rok je od 10.-15.11. A citam sad na forumu da nekad stave ispit i poslije tog datuma...
 

rain

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Neka od pitanja s danasnjeg roka: teorija igara, scientific menadzment, webber, teorija odlucivanja, organzicijska tehnologija, skola ljudskih odnosa :)
 

lidach3

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja sa zadnjeg roka: znanstveni menadzment,weber,teorije birokratske disfunkcije,hijerarhija,tim,skola ljudskih odnosa,organizacijska tehnologija,teorija odlucivanja(programirane/neprogramirane odluke),teorija igara,sukob
2 cure dobile 3, dvije dobile 4,jedna pala.. Treba se znat i pricat pa prof sama zaustavi kad je dovoljno..
 

malimaio

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moze mi neko potvrdit jel to ispitna literatura, hvala

Koprić,Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama str. 7-60, 87-150, 204-322.
Perko-Šeparović,Teorije organizacije, str. 9-72, 78-83, 133- 152.
Pusić, Upravne organizacije: interakcija – struktura – interes. str. 242-268.
 

lock

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li tko možda što je najvažnije znati o Weberu,te o teriji igara te koja su to tri ideal tipa???
 

maarijaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sve o Weberu i njegovom ideal tipu birokratko-monokratska organizacija, kriterije za funkcioniranje iste; kod teorije igara - tko je razvio teoriju (neumann i još morgensten il tako nešto), koji pojmovi su proizašli iz nje (igra, igrač, ulog..) te zaključak istraživanja (koji igrač će se poslužit maxminom, a koji minimaxom); za tri ideal tipa ti nisam sigurna - znam samo tri tipa vlasti kod webera (legalna, karizmatska i tradicionalna)..

Bila sam na ispitu, sad na prvom roku u 6mj., izašla je i još jedna cura, obje smo prošle, s tim da su nas pogodila suprotna pitanja (ona moje bolje znala, ja njezino)..prof je bila ok, nije nas previše slušala, više se zabavljala prčkanjem po stolu, bitno je da pričaš sve što znaš o tome..pitanja: weber, teorije disfunkcije, organizacijska kultura, moć, taylor, kooprativni sustavi (razlika između tima i hijerarhijskog odnosa) i eventualno još pitanje-dva kojeg se ne mogu sjetiti...sretno :)
 

zorro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja 12.9. : Weberova birokracija, teorija birokratske disfunkcije, teorija odlučivanja, mehanicistički pravac i razlika između hijerarhije i tima.
profa je ok, bitno da nešto pričaš,ona ionako prčka okolo po stolu,ako malo zapneš pomogne, jedan čisto ok, opušten i jednostavan ispit:)
 

tonka20

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bila dns kod prof Muse..pridruzujem se pohvalama:) pitanja:scientific managment,human relation,org.kultura i razlika izmedju hijerhije i tima..ugl ona samo prcka po stolu imas feeling da te uopce ne slusa,full je opustena atmosfera,pricas sve sta ti padne na pamet vezano za pojam,opcenita su pitanja,i nema podpitanja i sto je najbitnije ne detaljizira:) ja sam dobila 5 ucila sam nekih 10 dana paralelno s menadzmentom,al bas efektivnoh ucenja po mojoj procjeni je dovoljno tjedan dana..ucila sam po skripti by claire koju sam kombinirala s skriptom od 39 str( ne znam tko je autor) moj vam je savjet da skupite pitanja po forumu,stalno se ponavljaju,i ucite po ove dvije skripte(jer skripta by claire uopce poglavlja iz perko-šeparovic knjige,napravljena je po Kopricevoj samo) sretno svima!
 

Klaudija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok po čemu učiti ovaj predmet i potrebno vrijeme za spremiti?
Najbolje po literaturi, eventualno možeš ponavljati po skripti koja se nalazi u skriptarnici od nekih 80-ak stranica, ali ima nekih dijelova koje ne treba učiti jer je to starija skripta. U knjižnici Pravnog fakulteta možeš nabaviti literaturu s tim da ti je knjiga E. Pusića dovoljna samo da ju pročitaš 2-3 puta, najbitnija je Koprićeva knjiga i knjiga Perko-Šeparović. Vrijeme potrebno za učenje je oko tjedan ili dva :)
[DOUBLEPOST=1506086671,1506086229][/DOUBLEPOST]Usmeni kod Giljevića:
Opuštena atmosfera, ne cijepidlači, ako znaš prekine i postavi sljedeće pitanje.
Pitanja: decizionistički pravac, iz kojeg je pravca Crozier (teorija organizacijskog konflikta i moći) i o tome ispri
[DOUBLEPOST=1506086823][/DOUBLEPOST]Ispričati*
Razlika između formalne i neformalne organizacijske strukture, definicija organizacijske kulture i komponente i komunikacijski kanali-kako se dijele.
Sve u svemu ugodan ispit i ispitivač
[DOUBLEPOST=1506087511][/DOUBLEPOST]Krivo sam napisala jedno pitanje nije organizacijska kultura nego definicija organizacijske tehnologije i njezine komponente.. ispričavam se na greškama i nadam se da sam pomogla :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks