AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove teorije organizacije

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bila sam na ispitu prošli tjedan i vidim da do sada koliko god ljudi da je pristupilo ispitu nije napisalo pitanja. Ja sam odgovarala na konzultacijama i moja pitanja su bila organizacijska tehnologija, tehnologija u javnoj upravi, Weber, stilovi vođenja.
 

Perce18

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Još pitanja: Dezincionistički pravac, nabrojat neke teoretičare tog pravca (Simon, March); stilovi vođenja, mehanicistički pravac (sve o tome), interesni pravac (na ćemu je naglasak kod tog pravca- ciljevima, da li se ciljevi mogu promijenit kroz vrijeme- da, moguće je da organizacija promjeni svoj/e cilj/eve...
 

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Još pitanja: Dezincionistički pravac, nabrojat neke teoretičare tog pravca (Simon, March); stilovi vođenja, mehanicistički pravac (sve o tome), interesni pravac (na ćemu je naglasak kod tog pravca- ciljevima, da li se ciljevi mogu promijenit kroz vrijeme- da, moguće je da organizacija promjeni svoj/e cilj/eve...
Tako je kolegice, pomozimo onima koji još nisu položili ovaj ispit!
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U petak prošla kod profesorice Muse..dobila 3!! Pitala me birokratsku (monokratsku) organizaciju te stilovi vođe... iz knjige Perko-Šeparović...

Da li profesor još uvijek ispituje na konzultacijama?

Da li je skripta dovoljna za prolaz?
Skripta te dio iz knjige Perko-Šeparović koji nema u skripti...sad ispituje profesorica Musa...
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel mi može netko reći di mogu nabaviti taj dio iz knjige Perko-Šeparović jer nisam iz Zagreba?
hvala!
 

Ambivalent

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čestitam Mona i hvala na odgovoru. Koliko si spremala ispit?


Može li netko napisati pitanja prof. Muse?

Da li ispituje na konzultacijama?
 

Mona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Čestitam Mona i hvala na odgovoru. Koliko si spremala ispit?


Može li netko napisati pitanja prof. Muse?

Da li ispituje na konzultacijama?
Nema na čemu...spremila sam ispit za 3 tjedna...za 9.11 na kraju je ispit bio 26.11 u vrijeme konzultacija pa sam sve to vrijeme imala za ponavljanje...ne znam ti pitanja jer sam ja prva odgovarala...a mi smo sad bili prvi koji smo kod nje odgovarali...
 

Ambivalent

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam položio kod prof. Muse, pitanja su bila:

- Weber (ideal tipovi i tipovi vladavine)
- Odlučivanje (Simon & ostali)
- Simon, aspiracija, programirane & neprogramirane odluke
- Mehanicistički pravac (sve o tome)
- Pusićeve kooperativne grupe


Uglavnom, ništa strašno, ne pitaju se nikakve egzotike, što se tiče prof. Muse - sve najbolje.

Sretno svima!
 

Ambivalent

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Budući je redoviti rok bio relativno daleko od dana kada sam joj se javio, pristala je pitati me na konzultacijama. Da li to inače radi, ne znam.

Svakako pošalji email, raspitaj se i zamoli.
 

ivicaj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne dopuste ranije prijavljivanje, a ako dan kasniš, negoduju.

Jeli ispit kod profesorice Muse u ĆM 4 soba 32/1 gdje je naznačeno da daje konzultacije?
 

ivicaj

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bog ljudi,
profesorica Musa je vrlo ugodna i korektna. Znate kako je kad čitaš knjigu, sve je jasno, ali kad dođeš na ispit dođe do blokade, trema čini svoje. Trojka je ok.
Pitanja su bila:
1. biro.- monok. organizacija,
2. tipovi koperativnih sustava,
3. okolina (društvena)
 

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bog ljudi,
profesorica Musa je vrlo ugodna i korektna. Znate kako je kad čitaš knjigu, sve je jasno, ali kad dođeš na ispit dođe do blokade, trema čini svoje. Trojka je ok.
Pitanja su bila:
1. biro.- monok. organizacija,
2. tipovi koperativnih sustava,
3. okolina (društvena)
Čestitke kolega!!!
 

Milka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej ljudi! U petak sam položila! Prof. Musa je stvarno bila ugodna i pita osnovne stvari! Ispit je trajao manje od 2 min! 3 sam dobila!
Pitanja su bila:
1. Nabrojati teoretske pravce i objasniti decizionostički
2. Weber (sve)
3. Razlike između hijerarhijskog i timskog odnosa

Sretno svima! :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks