AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove prava društava

taty2

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima, stalno sam u žurbi, u 4. mjesecu sam polagala kod Šoljana, bila sam unutra više od pola sata, od nas 4 prošle smo kolegica i ja kojoj čestitam jer joj nisam stigla. profesor jako temeljito pita, ful temeljito, detaljno, picajzlasto bi ja rekla, i najvažnije je da treba znati logički zaključivati. npr pitao me od izdavanja dionica sve situacije moguće koje se mogu s kupovinom, isplatom, pa ako se ne isplati kaj onda i tak da smo završili na tome da dd povlači dionice.eto, nisam imala sreće dobiti Miladina jer su ljudi prolazili a da su jednom pročitali, a kod Šoljana zbilja treba znati, radi se o sreći!
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na predavanju od 19.11.2007.godine iz Osnove prava društva prof.Petar Miladin nam je na tom predavanju rekao da svi kandidati koji su slušali predavanja kod njega, neka u desnom uglu na prijavnici napišu njegovo ime, jer da on i njegov kolega prof.Markovinović predaju za Stručni studij javne uprave na DV, a pošto prof. Markovinović je prodekan, te da za Stručni studij javne uprave na DV predaje samo on.To nam je rekao iz razloga što na toj katedri ima više ispitivača. Od literature nam je rekao: udžbenik (zelene boje od 170 str.) - Osnove prava društva, izdanje 2005.godine: autor: Siniša Petrović, te nam dao informaciju što treba bolje naučiti, a što u grubim crtama. Pozdrav
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da, treba naučiti svih 170 stranica - zelene knjige, ali dionička društva, društva s o.o. - bolje naučiti, a
društva osoba, gospodarsko udruženje i dr. u grubim crtama naučiti. Pozdrav
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U desnom uglu prijavnice napišeš ime prof.Petar Miladin, a ako te što pitaju u referadi, reci ta je tako rekao na svojim predavanjima od 19.11.2007.
 

Latica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošla sam danas kod Markovinovića. Prvi put sam kod njega pala i oba puta je samo ispitivao dd i doo. Ali u detalje.
Inače ukoliko netko želi knjigu nek mi javi na pm - poklanjam.
 

Latica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim vas tko je danas bio na ispitu kod Markovinovića i Miladina neka napiše pitanja koja su ipitivana. Ima li tko savjet kako da se uči državna uprava i koliko vremena treba za ispit za radne ljude? Hvala vam velika.
Danas kod Markovinovića:
1. Kako se prenose dionice?
2. Što je indosament?
3. Kako se prenose dionice zabilježene u Središnjoj depozitarnoj agenciji?
4. Što znači imati dionicu?
5. Koja su prava iz dionica?
6. Koje je najvažnije upravljačko, a koje imovinsko pravo dioničara?
7. Tko imenuje članove uprave u dd?
8. Tko imenuje članove nadzornog odbora u dd?
9. Kako se opoziva člana uprave, a kako nadzornog odbora?
10. Što je d.o.o. (definicija)
11. Što je poslovni udio?

Znači stvarno sve o d.d. i d.o.o.
 

Cokolada

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja markovinović 20,5
postavlja 3 pitanja
1,u kojim slučajevima je obvezni nadzorni odbor kod d.o.o
2,tko sazviva gl.skupštinu kod d.d i koje su formalnosti kod saziva
3.tvrtka.što obvezno sadrži
 

jaasmiinaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Markovinović me pitao prokuru,tko opoziva upravu kod d.d i razlog,i pitao me tko saziva glavnu skupštinu.prošla sam i ja.danas je izgleda bio dobre volje :laughing:
 

smencetic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li se osnove prava društva mogu usporediti s ispitom iz obiteljskog, mislim po težini i po ugodnosti-neugodnosti ispitivača. Neka mi netkomolim vas odgovorio tko je prošao i obiteljsko i prava društva. Hvala !
 

sgrdan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bog! Malo se kasno javljam. Oprostite! Evo, prošla sam. Bila sam kod Markovinovića. Rešeto me dionice i skupštinu! Čestitke svima koji su prošli! Pozdrav!
 

jelena_121

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E da ja sam bila neki dan na roku pa sam imala takve srece da sam isla kod Soljana! Nemogu reci da je covjek los ali pita te samo iz zakona i sta god mu kazes on kaze to imate u zakonu. Sve u svemu ok je ali me mrcvario jedno 45 min, nema veze sada ce rokovi pa se ne brinemo
 

amalka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li se osnove prava društva mogu usporediti s ispitom iz obiteljskog, mislim po težini i po ugodnosti-neugodnosti ispitivača. Neka mi netkomolim vas odgovorio tko je prošao i obiteljsko i prava društva. Hvala !
OPD je po meni bio teži, DOSADNIJI i zahtjevniji s obzirom na ispitivače, iako sam prošla iz prve i dobila 3. mislim da se ništa ne može uspoređivati s obiteljskim, jer je gradivo pravo osvježenje s obzirom na ostale ispite na ovom faksu, pa je automatski puno lakše učiti. al za OPD mislim da ti ne bi trebalo više od 2 tjedna 5-satnog učenjabza SOLIDNU ocjenu...
 

beka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja bijah kod Markovinovića, padoh. Nije loš, ako znaš pusti te da pričaš, ne moraš puno, ali ako si nesiguran onda te potpitanjima zbuni.
 

jelena_121

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam cula da je kod Miladina jako dobro! Cula sam da ne pita puno samo neke osnove moras znati! Mislim da kod njega na zadnjem roku nitko nije pao! Tako da ja molim Boga da odem kod njega slijedeći put!
 

viexen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
poslovni udio se prenosi CESIJOM - sklapanjem ugovora (uređeno Zakonom o obveznim odnosima)
 

magali

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dakle,ako se nastrebaju trgovacka drustva - prolazis, a drustva osoba samo ono procitas i da ih znas nabrojiti -> jesam li ja to dobro zakljucila??? :laughing:
a čuj u principu da,ovisi kod koga si,a i kakve su oni volje!Uglavnom tako nešto sam i ja naučila pa ćemo vidjeti!Puno sreće!
 

smencetic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas tko je prošao osnove prava društva ili tko je naučio da mi odgovori tužba za zaštitu tvrtke? kako zaštititi tvrtku? u kom su odnosu dozvole s predmetom poslovanja? Što znatae o sustavu obavljanja poslovne djelatnosti ? puno, puno hvala

da li netko zna kada i u koliko sati je ispit iz osnova prava društva?
Hvala
 

smencetic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
tko je prošao osnove prava društva ili tko je naučio molim vas da da mi odgovori što je tužba za zaštitu tvrtke? kako zaštititi tvrtku? u kom su odnosu dozvole s predmetom poslovanja? Što znate o sustavu obavljanja poslovne djelatnosti ? Velika hvala !!!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks