AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove prava društava

Ivy

Admin
pretpostavlajm da je dopusteno koristiti izvaredna pravna sredstva jer ipak nacelo zakonitosti mora igrati svoju ulogu
ni ja nisam nigdje nasla taj dogovor ali ak me to pita odgovor je da barem za mene

ne zna se tko ce ispitivati

samo da pitam
znaci koliko sam ja shvatila imovinska i upravljacka prava kod d.d. i d.o.o. se razlikuju ili su ista jer kod d.o.o-a ih je nabrojeno puno vise nego kod d.d.-a?

i jos samo pitance jel netko zna sto je to zabrana trzisnosti kod komanditnog drustva?
 

Latica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imovinsko pravo kod dd je samo dividenda, a kod doo ona nabrojana na 140. stranici. Upravljačka su kod d.d. pravo glasa na glavnoj skupštini, pravo na obaviještenost i pravo na pobijanje odluka glavne skupštine, a kod d.o.o. onih 6 na 139. stranici (koliko ja znam).
Inače, nikad čula za zabranu tržišnosti.
Sretno na ispitu!
 

Ivy

Admin
miladin
sve ide jako brzo da ga mozes pratiti trebas baratati gradivom
pitao me je
razliku izmedju imovine i temeljnog kapitala
sudski registar
od cega se sastoji
koje isprave se unose u s.r. kod osnivanja d.d.-a
nadzorni odbor vecine za imenopvanje i opoziv clanova te tko opoziva i imenuje
dok sam ja bila tamo kod njega nije nitko pao.
 

Latica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Uspjela sam pasti na ispitu. Ljuta sam na naravno sebe, ali i na profesora jer mislim da nije pravedno postaviti 2 pitanja i ako jedno odgovoriš krivo pasti. Bilo nas je tri i sve tri nas je rušio jer nismo znale odgovor na pitanje kako se prenosi poslovni udio.
 

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prosla:happy:
kod miladina
kao što je kolegica rekla sve ide jako brzo;
pitao me sve o sazivanju skupštine kod d.d-a i kod d.o.o-a ( znači tko saziva, kada, kako, u kojem roku.) tko imenuje i opoziva članove uprave kod d.d-a, a tko kod d.o.o.
 

dana7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e prošla kod Miladina; pitanja:tko je trgovac pojedinac, kad stjeće to svojstvo i kako se vodi prije nego što postane trgovac pojedinac(obrtnik) i još prijenos dionica i sve o tome.sve znala osim jednog pitanja koje nisam čula, kad sam ga zamolila da ga ponovi, idiot mi je rekao da slušam pitanja.pih pa samo nisam čula kaj je pitao. al gavno da sam ja prošla :)
 

imedic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja pljusnula prosli put kod Šoljana:angry:.on dosta pita detalje,pa onda onaj ko nije super naucio radje odustanite ili ga izbjegavajte.
 

Veronika

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej bok ljudi! ja mislim izaci na ovaj rok u 5 mjesecu pa me zanima jel znate vi koji ste prošli jel ima koji dio koji uopce ne pitaju i ne treba ga učiti?
 

honey1706

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hej!koliko ja znam nitko ti ne pita ovo na pocetku (izvori prava drustva)!dobro si nauci d.d. i d.o.o
 

imedic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitaju najvise preddrustvo ,tvrtku i temeljni kapital.prokuru i te gluposti. nece te sad pitat neke gluposti s pocetka. i potrudi se bit kod bilo koga a izbjegavaj šoljana.on pita detalje
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja imam neku knjigu od 170 str.(s obzirom da nemam ni naslov ni poglavlja) kao neka "nova" tako su mi rekli u kopiraoni.
je li to prava knjiga?
kojim danom inače bude ispit?
Je, to bi ta trebala biti, ako je iz 2005.

Ispit je utorkom obično.
 

Ivy

Admin
uh zaboravila sam nesto napisati.
znaci kada sam polagala osnove prava drustva prosli rok (hvala bogu uspjesno)
poznanik s prava mi je rekao da se mijenjala literatura na pravu jer je donesen novi zakon o trgovackim drustvima!

nije mi vrag dao mira i otisla sam kod miladina na konzultacije da ga pitam
mijenja li se i kod nas literatura
a on meni kaze pa da trebalo bi uciti novi zakon
ja sam na to izbecila oci i brzinom munje su rijeci izletile iz mene
jer sam mu rekla da nema nikakve obavjesti
nista nije pisalo na oglasnoj ploci
i to nema nikakve veze sa zdravim razumom
na to se on meni nasmije i kaze
ah oprostiti cemo vam na ovom roku ali za iduci cete morati to uciti

i opet nista nisu stavili na oglasnoj
eto ne bi zeljela dizati prasinu
ali tako se meni dogodilo.
 

alenka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nema šanse da naučim sve o d.d i d.o.o do utorka pa bi molila nekog da mi napiše da li je za prolaz dovoljno znati društva osoba, trgovačka društva a o društvima kapitala samo odgovore na ova pitanja koja se pojavljuju na ovim postovima?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks