AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove građanskog prava

muzaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e da vam i ja kažem kak je meni bilo na ispitu :)) pitala me je profa o pravnim poslovima definiciju,da ih nabrojim i objasnim formalne i neformalne pravne poslove.. koje su sve tužbe kod prava vlasništva i koje su razlike kod njih.. o jamcu me je sve ispitala.. ostale cure je pitala cesiju,isto o pravnim poslovima,definiciju prava vlasništva,kako steknemo pravo vlasništva..
ma profa je baš dobra,ima strpljenja,i pomaže .. dobila sam 3 :p SRETNAAA :))
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam prosla :) apsolutno sve sam odgovorala svojim rjecima i na temelju primjera i cini mi se da mu se to jako svidja :) pitao me je zastaru (zastoj, prekid), razlika posjed-vlasnistvo, sto je vlasnistvo, vlasnicke tuzbe i postoji li rok kod njih, prijeboj, 2. nasljedni red, tko nasljedjuje, koliko svaki nasljedjuje... (ak je bilo jos koje pitanje nemrem se sjetiti al to je ugl to :)))
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
profesorica matanovac je rekla da ona pita ugovore samo za veću ocjenu a to ne znači da ugovori više nisu u ispitnoj literaturi. hano ih može i dalje pitat jer on voli svašta ispitivat.
tak da ak ste kod matanovac ugovore možete preskočit al ak ste kod hane bolje da ih naučite
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam bila na ovom roku,al neznam jer sam došla malo kasnije.nisam sigurna,ali koliko sam čula nije ni bilo puno ljudi,a prošlo ih je 3-4.u svakom slučaju prof. Matanovac je super i kod nje odgovaraš opušteno!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e da vam i ja kažem kak je meni bilo na ispitu ) pitala me je prof.Matanovac o pravnim poslovima definiciju,da ih nabrojim i objasnim formalne i neformalne pravne poslove.. koje su sve tužbe kod prava vlasništva i koje su razlike kod njih.. o jamcu me je sve ispitala.. ostale cure je pitala cesiju,isto o pravnim poslovima,definiciju prava vlasništva,kako steknemo pravo vlasništva..
ma uglavnom vrte se pitanja s foruma.. profa je baš dobra,ima strpljenja,i pomaže .. dobila sam 3 :p SRETNAAA )

Kolegica mu Muzaa je napisala kako joj je prošao ispit
 

miro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ma prolaznost kod Matanovac preslaba dvoje ljudi prošlo od nekih 15-tak koliko je bilo ..uglavnom za dva treba sve zanti ...ma katastrofa s tim građanskim ...
 

**Anđa*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kod Hana odgovarala. Pitao me ništetnost, subjektivnu i objektivnu odgovornost za štetu, pretpostavke odgovornosti za štetu, kada je ugovor sklopljen među strankama koje su udaljene, krivnju.. ne znam.. svašta me ispitivao,ne mogu se više sjetiti, ali uglavnom postavlja dosta podpitanja. Ugodan je ispitivač, ali meni se čini da dosta traži.


Može li netko molim vas, tko je bio kod Matanovac i Hana izraziti mišljenje tko je ipak malo bolji, tj. malo blaži u ispitivanju.
Hvala!pozzz
 

ninka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kod Hana odgovarala. Pitao me ništetnost, subjektivnu i objektivnu odgovornost za štetu, pretpostavke odgovornosti za štetu, kada je ugovor sklopljen među strankama koje su udaljene, krivnju.. ne znam.. svašta me ispitivao,ne mogu se više sjetiti, ali uglavnom postavlja dosta podpitanja. Ugodan je ispitivač, ali meni se čini da dosta traži.


Može li netko molim vas, tko je bio kod Matanovac i Hana izraziti mišljenje tko je ipak malo bolji, tj. malo blaži u ispitivanju.
Hvala!pozzz
Meni se ipak čini da je Matanovac bolja, jer ne pili toliko, a i pomogne ti ako vidiš da znaš a malo zapneš

mene je Hano pitao prekomjerno oštećenje, odgovornost roditelja kada maloljetno dijete napravit štetu, nabroji vlasničke tužbe i objasni ih, dosjelost, definicija, gdje spada, koja postoji i rokovi, pretpostavke za štetu, objasnit protupravnost.

Ja stvarno ne znam koliko treba odgovoriti za 2...
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
help...Hano...
iskustva? cemu da najveću pažnju obratim...
:crazy:
Iskreno po meni je Hano bolji od žene, kod žene sam jednom išla na slušanje i ona je tražila definicije (i činila mi se nekako odsutna, jedna cura je odgovarala a nakon toga joj je isto pitanje postavila...pa mi nije bilo jasno). Dok kod Hana je bitno pokazati da si skužila gradivo i pojedine pojmove. Ja sam iz prve položila ovaj predmet učila sam ga dva i pol tjedna, ali s razumijevanjem (preko primjera), a za takvo učenje najbolje je učiti iz knjige.

-ovo je samo moje iskreno mišljenje, nadam se da će Vam nekako pomoći-
 

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
help... Hano...
iskustva? cemu da najveću pažnju obratim...
:crazy:
Obavezno si nauči ovu subjektivnu i objektivnu odgovornost i sve o tome. Mene je pitao subjektivnu, ja se raspričala i reko je "stop" jer je vidio da znam a onda je pitao curu objektivnu odg., nije baš sjajno znala pa ju je dosta pilio po tome ali ne s namjerom da je sruši. Čovjek stvarno hoće pomoći.

I možeš mu odgovarat na primjerima, bitno je da kužiš to kaj pričaš

Matanovac :thumbsdown::thumbsdown::thumbsdown:
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
help... Hano...
iskustva? cemu da najveću pažnju obratim...
:crazy:
meni je hano također bolji ispitivač nego matanovac i ostali ispitivači...pita izmiješano, ne ide ko matanovac po redu - uvodno, stvarno, obvezno, nasljedno...sretno!
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel Hano pita ugovore? :bored:
Da, pita ugovore. Od ugovora je mene pitao ugovor o darovanju, a znam da je jednu kolegicu pitao i zelenaške ugovore ( ne znam što je to). Ostala pitanja su mu bila odgovornost za štetu, materijalni nedostaci, jamstvo, posredan i neposredan posjed, ometanje posjeda i usmena oporuka.
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zelenaški ugovor- ugovor koji kad netko koristeći se stanjem nužde ili teškim materijalnim stanjem drugoga, njegovim nedovoljnim iskustvom, lakomišlenošću, ugovori za sebe ili trećega korist koja je u očitom nerazmjeru s onim što je on drugom da ili učinio.
 

Tihana988

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zelenaški ugovor- ugovor koji kad netko koristeći se stanjem nužde ili teškim materijalnim stanjem drugoga, njegovim nedovoljnim iskustvom, lakomišlenošću, ugovori za sebe ili trećega korist koja je u očitom nerazmjeru s onim što je on drugom da ili učinio.
Na koji način se može doći i slušati ispitivanje?
Nažalost nisam sve naučila, i voljela bih vidjeti kako to ide, da se znam prirediti
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na koji način se može doći i slušati ispitivanje?
Nažalost nisam sve naučila, i voljela bih vidjeti kako to ide, da se znam prirediti
Dođeš kad je usmeni, i kad prof proziva ljude koji su pristupili ispitu ti ju/ga ljubazno pitaš možeš li slušati ispit-i to je to ;)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks