AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacijski razvoj

pravnik5

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ali vidiš što se tiče pitanja rekla je da IQ neće biti u kolokviju, ja imam prekrižene slajdove, a ipak je bilo pitanje.
esejsko smo skoro svi fulali :) nismo dobro čitali pitanje...al ja ipak mislim da je ona jedno mislila a drugo rekla...al dobro nema veze.
[DOUBLEPOST=1540826839,1540826804][/DOUBLEPOST]
nama je rezultate pročitala, a valjda će biti ovaj tjedan na web stranici...[/QUOT
[DOUBLEPOST=1540850866][/DOUBLEPOST][QUOTE="pravnik5, post: 100153, member: 6326"
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Drugi kolokvija, pitanja prva grupa
1. Oligopol - odgovor je bio sve navedeno
2. zakazivanje tržišta - odgovor manje efikasna alokacija tržišta
3. tehnološke teorije koriste argument - sve navedeno
4. optimalna struktura poduzeća kod SCP zadana je - sve navedeno
5. Coase vidi poduzeće kao mehanizam - selektivne intervencije
6. ekonomsko značenje TCE - da se smanje ex post troškovi
7. nešto u uvjetima bilateralnog monopola
8. karakterni odnos partnera u nekakvoj transakciji - odgovor je bio čisti tržišni odnos
9. troškovi kontrole agenta - odgovor troškovi monitoringa
10. agencijski troškovi nešto

Druga grupa
1. tržište savršene konkurencije obilježava - potpuna transparentnost
2. liberalna struja vezano uz intervenciju države uz tržište - čikaška škola
3. ako je veličina organizacije uvjetovana veličinom tržišta - to je SCP model
4. ekonomija razmjera vezana je uz - MSE
5. situacija kada s točno određenim partnerom ostvarujemo višak - obostrani monopol
6. koje godine je Coase izdao knjigu Priroda poduzeća - 1937
7. nešto oko ex ante troška, prepoznati koje od navedenog je to
8. složene transakcije reguliraju se - sve navedeno
9. čemu odgovaraju standardizirani proizvodi - potpuni ugovor
10. ako agencijski odnos postoji u uvjetima potpune informacije - agencijski ugovor će biti potpuni ugovor

U mojoj grupi esejska su bila prirodni monopol i agencijski troškovi i njihov odnos. Ja sam pisala prirodni monopol i napisala sam ono iz njene skripte i nije bilo dosta za svih 5 bodova, dala mi je 3 boda. Ovaj kolokvij je bio puno puno teži i za učit i za proć. Više je trebalo povezivati materiju a obzirom da je većini nas ta ekonomija špansko selo nije bilo lako, međutim kako su pitanja na zaokruživanje, popikali smo nešto ko čorave kokoši zrnje i svi smo uspjeli skupiti kolko tolko bodova. Sad idemo dalje na izlaganja i eseje...
 

mape5

Super Moderator
dobro je da si to sve popisala...Meni je ovo sve prestrašno. jedva čekam da završim sa svim tim...
[DOUBLEPOST=1542894159,1541759254][/DOUBLEPOST]info vezano za esej:
dopisivala sam se sa profesoricom te mi je dala ovakav odgovor na pitanje da li moramo napisati taj esej i predati joj ga u pisanoj formi?
odgovor:
Ne, nema printanja unaprijed, ni pisanja bilješki. Ono što proučite je Vaša samostalna priprema za ispit. Esej pišete na samom ispitu, prema sjećanju, i to je je završni ispit koji stječete preostali broj bodova (do maksimalno mogućih 100) iz kojih se formira konačna ocjena na predmetu.
[DOUBLEPOST=1548329289][/DOUBLEPOST]jučer (23.1.2019) smo izlagali za onih 10 bodova . teme su bile dobre, i izlaganje je trajalo od 30-45 minuta. Ona postavlja još i pitanja onako usput da se malo zabavimo. Svi koji su joj poslali e-mail s prijavom za izlaganje su joj bili na popisu. jedan dio grupa je izlagao jučer, a drugi dio danas. Obratite još pažnju na obavijest na webu faksa da oni koji nisu pisali kolokvije mogu danas doći pisati.
 

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav kolegice i kolege, da li netko ima skriptu/literaturu iz ovog predmeta, a da ju želi podijeliti? Ne mogu otvoriti link za skriptu sa zadnjeg slide-a prezentacije.... Hvala na pomoci. :)
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kao što je već pisano do sad, ovaj predmet je stvarno zbunjola. Uglavnom danas je bilo prvo predavanje za redovne. Ja izvanredna, mi imamo tek u petak za izvanredne ali ipak sam išla danas da čujem u vezi kolokvija i literature. Uglavnom, kolokvij je već u četvrtak. Slobodno i izvanredni prisustvuju. Pitanja na zaokruživanje i esejsko. Za literaturu je prof. rekao da je na webu ali nisam još baš uspjela pronać gdje je to točno. Rekao je da u 1.kolokvij ulazi gradivo neke skripte što je na webu. Koliko sam razumjela ima 4 djela ta skripta. Ako je krivo ispravite me. Rekao je da je uskoro i 2. kolokvij ali nezna još točno kad. Još je pričao za završni ispit da se piše esej. I neki seminar je spominjao e sad mislim da to nije obvezno. Sve skupa dosta neshvatljivo
 

ivana91

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kao što je već pisano do sad, ovaj predmet je stvarno zbunjola. Uglavnom danas je bilo prvo predavanje za redovne. Ja izvanredna, mi imamo tek u petak za izvanredne ali ipak sam išla danas da čujem u vezi kolokvija i literature. Uglavnom, kolokvij je već u četvrtak. Slobodno i izvanredni prisustvuju. Pitanja na zaokruživanje i esejsko. Za literaturu je prof. rekao da je na webu ali nisam još baš uspjela pronać gdje je to točno. Rekao je da u 1.kolokvij ulazi gradivo neke skripte što je na webu. Koliko sam razumjela ima 4 djela ta skripta. Ako je krivo ispravite me. Rekao je da je uskoro i 2. kolokvij ali nezna još točno kad. Još je pričao za završni ispit da se piše esej. I neki seminar je spominjao e sad mislim da to nije obvezno. Sve skupa dosta neshvatljivo
A kakav je ispit za izvanredne ako ne izađemo na kolokvij? Ili mi imamo drugačije nešto?
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da grozna organizacija. Ispada da su kolokviji obvezni. Neznam kako je ako se ne izađe. Literatura za 1.k. Su prezentacije 2015. I ona 2 poglavlja pod br. 2 i 3. A ostalo je za 2. K.
 

Anitica23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da grozna organizacija. Ispada da su kolokviji obvezni. Neznam kako je ako se ne izađe. Literatura za 1.k. Su prezentacije 2015. I ona 2 poglavlja pod br. 2 i 3. A ostalo je za 2. K.
mozes mi molim te reci dali u kolokvij ulazi cijela ta prezentacija? ja sam dobila informaciju od jedne studentice da je literatura za kolokvij skripta 2,3,4,5 pa sada vise nez sto bi ucila od toga svega...također sam izvanredni student ali nisam bila na predavanjima pa sam malo zbunjena trenutno...
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
mozes mi molim te reci dali u kolokvij ulazi cijela ta prezentacija? ja sam dobila informaciju od jedne studentice da je literatura za kolokvij skripta 2,3,4,5 pa sada vise nez sto bi ucila od toga svega...također sam izvanredni student ali nisam bila na predavanjima pa sam malo zbunjena trenutno...
Literatura je za 1.k. 2. I 3. Dio. I prezentacije. A za prezentacije neznam jel cijele, ali nema se tamo što učiti baš jer su nejasno pisane.
 

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolokvij 17.10.2019.
1. McGregor motivacija
2. Mitzberg - profesionalna struktura
3. Maslow - motivacija
4. Birokracija - obiljezja
5. Studija rada - vec bilo pitanje..
6. Jos jedno pitanje Mitzberg -
7. Organizacijska kultura - birokrataka organizacija - prepoznati grcki hram
8. Od ponudenih teoreticara znati tko su neoklasicari.. mislim da je tu bio Maslow i McGregor
9.
10.
Eseji:
1. Horizontalno i vertikalno - radna mjesta
2. Mitzberg - ad-hoc-kracija
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Valjda budu na web-u rezultati u ponedjeljak ili utorak. Tako je rekao profesor.
Moja grupa pitanja, već spominjana na forumu.
1. Klasična o. teorija-odg-formalni odnosi moći
2.Odg.-Hawthrone istraživanja
3. Studija rada- neznam da li je točno ali prije sam naišla na forumu da piše odg da je sve točno navedeno pa sam i ja tako zaokružila
4. Nešto u vezi profesionalne birokracije da je odg. samokontrola
5. Herzberg-motivacijski i higijenski ( nešto) odnosi ili što već. To je iz prezentacija
6. IQ
7. Mitzberg-odg samonadzor i samoorganizacija
8. I 9. I 10. Se ne sjećam. Neka netko nadopuni.
Esejska : postupak oblikovanja formalne org. strukture
I nešto u vezi Mitzberga i načela nekih vezanih za inovativnu organizaciju ako de dobro sjećam.
Većinom su bila pitanja sa prezentacija.
Većinom su bila pitanja iz prezentacija
 

Tourniquet

jane doe.
Zna li tko koja je točna literatura za 2. kolokvij?
Znam da su ove skripte:
1. Ekon. određenje organizacije, 2. Organizacijsko restrukturiranje i 3. Poslovne mreže kao organizacijski model.
Ali profa je na predavanju imala otvorenu neku prezentaciju koju ja ne vidim na netu, samo je objavljena ona prva prezentacija koju smo trebali učit za 1. kolokvij o_O
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Najvjerojatnije sutra u vrijeme predavanja. Pošto je u uto dan fakulteta i sumnjam da tada bude. Jer je profa na predavanjima rekla da bude 5. 11. A pošto su tako "pametni i organizirani" da nisu mogli staviti jednu obavijest. Sanja je rekla da je sutra kolokvij. A ako bude obavijest bit će 2 sata prije pisanja. Mislim oni valjda misle da mi svi živimo u centru Zagreba. Pa kad oni nešto promjene mi odmah možemo skočiti. Grozan je ovaj predmet, od organizacije, profesora, nepamtljive literature i svega ostalog vezanog za ovaj predmet. Kao i ono što su rekli da rezultati 1.k. budu pon ili uto a ono došli u čet. Mislim nije problem, nego onda reci neznam kada a ne ovak obećati a ne ispuniti. Evo meni je ovaj predmet koma, neznam kako drugima. Ne u smislu da je težak za položiti nego u smislu organizacije.
 

Tourniquet

jane doe.
Osim što je loša organizacija, meni je gradivo (posebno ovo za 2. kolokvij) izrazito suhoparno i nerazumljivo i budući da nemam nikakve osnove ekonomije, pol toga ne razumijem. Koma.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks