AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacijski razvoj

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Uh pitanja su bila uzasna. Znam samo da je bilo nesto vezano za Hawthorne istrazivanje-Mayo, kontrolu kod male poduzetnicke organizacije, nesto s Taylorom, dvofakorska teorija, podjela rada..esejsko klasicni teoreticari i objasniti.. ako se netko sjeca otprilike pitanja kako su isla,barem priblizno haha nek napise. Jednostavno su pitanja po meni bila koma jedva sam i ovo zapamtila
Ma uzasna su bila, nisam nista uopce mogla niti povezati sa gradivom (ono sto sam i pokopcala) pa nisam skoro nis zapamtila. Osim tog Howthornea i jos neka dva pitanja ostalo sam odabirala odgovor nasumicno. Vecina danasnjih pitanja nije bila do sada objavljena na forumu, a nekako si mislim da ce im ovaj kolokvij ostati i za ispitne rokove ove godine, pa se nadam da ce mozda jos netko napisati koje pitanje
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok ekipa! Vidjela sam da je drugi kolokvij 3.12. Jel znate mozda jel on sigurno obuhvaca preostala dva poglavlja koja su postavljena na merlinu ili jos nesto vise? Ako netko zna, da ne saljemo svi ista pitanja oko literature profesorima. Hvala
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Evo nakon položenog ispita da podijelim svoje iskustvo s ovim predmetom za studente koji tek trebaju položiti ili upisati ovaj predmet. Svakako odite na predavanja koja su zajednička za redovne i izvanredne studente jer inače nažalost nećete ništa pohvatati o čemu se radi u ovom predmetu. Ispit se sastoji od dva kolokvija, seminarskog rada koji je opcionalan i završnog eseja na jednu od deset tema koje profesori objave svake godine.
Kolokviji su obavezni za sve i bez njih nema položenog ispita jer skupljate bodove a za prolaz ispita je potrebno minimalno 60/100 bodova (ako niste išli na kolokvije kada su bili tijekom semestra, onda ih polažete na ispitnom roku, jedan za drugim).
Osobnog sam stava da je najbolje ići na kolokvije kako ih održavaju i svima preporučam da odrade seminarski rad kojim dobivate 10 sigurnih bodova. Što se tiče esejskog rada (sada u koroni i online ispitima), odaberite jednu od tema, istražite o njoj sve što možete i svojim riječima ju obradite prema onim smjernicama koje su objavljene na merlinu. Nemojte pisati rad kao seminarski rad sa citiranjima i fusnotama već samo na kraju eseja navedite izvore (knjige i internet linkove). Svi eseji se prije pregledavanja provlače kroz neki antiplagijatski softver i oni eseji koji imaju više od 30% sličnog sa onim objavljenim na netu ili ranije predanim esejima uopće se niti ne pregledavaju i odmah pad. Eto nadam se da sam nekom pomogla.

Sretno!
 

MarinaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
@reina2512 Za prolaz na ovom predmetu treba najmanje 55 bodova, a za zavrsni esej traze citiranje, opisivanje svojim rijecima i navodenje primjera i popis koristene literature
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
@reina2512 Za prolaz na ovom predmetu treba najmanje 55 bodova, a za zavrsni esej traze citiranje, opisivanje svojim rijecima i navodenje primjera i popis koristene literature
Ok, moja greška što se tiče bodova, tim još bolje što je prag za prolaz manji. :) Što se tiče završnog eseja, ja nisam imala niti jedan citat u 5 stranica teksta, sve sam opisala svojim riječima i na kraju sam navela literaturu koja mi je služila kao izvor za pisanje i dobila sam 36 bodova. To je bilo moje iskustvo sa završnim esejom.
 
Posljednje uređivanje:

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
Spletom okolnosti izlazim 4.put na ovaj predmet, polagala sam oba kolokvija i sad samo moram predati rad na temu.
Pošto se radi o 4.izlasku, da li ono uključuje i odgovaranje uz uzimanje u obzir bodova sakupljenih na kolokvijima i završnom radu?

Hvala!
 

enej

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav,može informacija ako je netko jučer bio na predavanju, da li su obavezna i kada je kolokvij i općenito neke info....
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav,može informacija ako je netko jučer bio na predavanju, da li su obavezna i kada je kolokvij i općenito neke info....
nisu obavezna, kolokvij ce biti 5.11. i to se pisu oba kolokvija (na zaokruzivanje i 2 pitanja esejska, svaki kol po 25 bodova) mozes pisat i seminar za 10 bodova te na ispitu se pise esej od ponudjenih tema te esej nosi 40bodova....za prolazak predmeta je potrebmo oko 50-55 bodova nije profesor bio siguran jucer
 

enej

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To mi nije jasno, a predavanja su tamo do 12 mjeseca a sada su već 2 kolokvija...kako?Pretpostavljam da učimo iz ovog kaj je objavljeno na njihovim stranicama...Danas ću ići na predavanje da malo čujem...
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
To mi nije jasno, a predavanja su tamo do 12 mjeseca a sada su već 2 kolokvija...kako?Pretpostavljam da učimo iz ovog kaj je objavljeno na njihovim stranicama...Danas ću ići na predavanje da malo čujem...
ovo sta je u kolokviju ce biti ispredavano sad do 5.11. a onda poslje idu ta neka izlaganja seminara koliko sam shvatila
 

OrhidejaMartina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas pojašnjenje vezano za onaj dio seminarski rad koji nosi 10 bodova. Na koji način se to izvodi? Sami ili u paru i gdje budu teme? Razumjela sam da budu za esej teme na merlinu, al za seminarski nisam razumjela?
Hvala
 

Lucijaa19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim vas pojašnjenje vezano za onaj dio seminarski rad koji nosi 10 bodova. Na koji način se to izvodi? Sami ili u paru i gdje budu teme? Razumjela sam da budu za esej teme na merlinu, al za seminarski nisam razumjela?
Hvala
Mislim da će to reći prof. Kaštelan Mrak sada na predavanju u četvrtak.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks