AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo II.

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dakle netko od kolega mi je odgovorio da se u izvlastenju postupak pred zupanijskim sudom (tocka 9 udb) ne treba uciti jer je to zastarjelo. A frendica mi maloprije ponorila od ubjedivanja da se treba uciti i da to pita Stanicic. Ajde pls ljudi ako netko tocno zna jer ne znam da li da to ipak naucim ili ne.
 

suki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dakle netko od kolega mi je odgovorio da se u izvlastenju postupak pred zupanijskim sudom (tocka 9 udb) ne treba uciti jer je to zastarjelo. A frendica mi maloprije ponorila od ubjedivanja da se treba uciti i da to pita Stanicic. Ajde pls ljudi ako netko tocno zna jer ne znam da li da to ipak naucim ili ne.
pita postupak izvlaštenja a ne postupak pred županijskim sudom jer tog više nema
 

lorena0810

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel moze tko napisat pitanja sa danasnjeg pismenog?
Objasni reintegraciju i primat hrvatskog državljanstva,objasni ispostave državne uprave,objasni kako se državni službenik oslobađa odgovornosti,predmet i razlozi izvlaštenja,objasni davatelja koncesije,objasni izmjenu upravnog ugovora zbog promijenjenih okolnosti..

Ekipa koja je polozila kolokvij iz oup-a II a ici ce na sljedece rokove obavezno ucite upravne ugovore i ZUP jer prof. Stanicic kaze da to nije literatura za kolokvij nego za ispit.. :)
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne znam kaj mu je doslo jer na stranici katedre stoji napismeno kad nam je davao popis koji dio gradiva ce biti u kolokviju imaju i upravni ugovori ukljucujuci ZUP 150-154 cl. I onda ti znaj kaj treba..jer ovo vec ulazi u "varijacije na temu.." bilo za kolokvij pa nismo tad pisali pa cemo sad!
Nego mene zanima kaj onda kolokvisti odgovaraju na usmenom. Jel samo ovaj dio za pismeni ili sve?
 

lorena0810

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam kaj mu je doslo jer na stranici katedre stoji napismeno kad nam je davao popis koji dio gradiva ce biti u kolokviju imaju i upravni ugovori ukljucujuci ZUP 150-154 cl. I onda ti znaj kaj treba..jer ovo vec ulazi u "varijacije na temu.." bilo za kolokvij pa nismo tad pisali pa cemo sad!
Nego mene zanima kaj onda kolokvisti odgovaraju na usmenom. Jel samo ovaj dio za pismeni ili sve?
Stvarno neznam...par kolega mu je probalo objasnit to al nisu bas naisli na razumjevanje...po njegovim rijecima s predavanja ono sto ulazi u kolokvij ne ulazi u ispit ni pismeno ni usmeno...al po ovom danas to nije slucaj... :)
 

nogalo007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa ja uopće nisam obraćala pažnju na to zadnje pitanje jer sam znala da je bilo dio kolokvija. Kako je to sad odjednom dio ispita? Pa točno piše na njihovoj stranici da su Upravni ugovori literatura za kolokvij :/
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da u pravu si. Tako sam i ja cula isto. Nema druge nego nadat se najboljemu ;) i ucit ko magarac za svaki slucaj. Sretno svima sutra na rezultatima!
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da u pravu si. Tako sam i ja cula isto. Nema druge nego nadat se najboljemu ;) i ucit ko magarac za svaki slucaj. Sretno svima sutra na rezultatima!
kad su rezultati/usmeni?
 

Luka11/7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo par pitanja s usmenog kod staničića: stjecana državljanstva rođenjem na teritoriju rh, koncesija na zahtjev, što je sa stvarnim pravima nakon izvlaštenja, upravni nadzor.
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Usmeni jucer; osnivanje ustanove,nacela, organi ustanove, stvarna prava kod izvlastenja,koncesije na zahtjev, odluka o dodjeli koncesije, odabir ponuditelja. Nisam primjetila da je pitao prekrsajni u par grupa prije mene. Prof. Stanicic vrlo korektan, strpljiv ispitivac i zaista se trudi oko studenata. Otvorio je stranicu katedre i pogledao kaj je bilo sadrzaj kolokvija tak da ako jos neki nisu rjesili drugi dio ispita a kolokvirali su..ljudi bez straha, ocito je ono bio nesporazum s pit.pismenog. Svima puno srece na rokovima!
 

only girl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni kod prof. Ofak bio je kratak i ugodan. Imala sam 2 iz kolokvija, dobila 2 na ispitu i pitala me samo 1 pitanje i proslaa saam :)
 

Ina18

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
postoji li neka dobra skripta koja sadrzi sve iz knjige za one koji nisu polozili preko kolokvija?
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prije su svi hvalili onu cini mi se skrpitu od archi ili tak nekak..to je starija skripta vec fakat par god.ne znam ima li je skriptarna.Al to ti je unutra zastarjelo gradivo jer zakoni (neki)se promjenili. Ne znam kaj vele kolege..ima li kaj novije a za preporuku? Ja bi ipak udb. A za neke stvari i tak zakon treba.
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dobra je skripta koja ide po pitanjima, jedino izvlaštenje i prekršaje i zakona, zup- ona 4 članka iz literature i državljanstvo malo nadopunit iz zakona, i koncesije iz prezentacije na webu.. mislim da je to to.
 

jurassic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Položio sam OUP 1 na zadnjem roku još mi na studomatu nije upisano,a prijave za OUP 2 su do sutra,ne mogu prijaviti ispit. Ima li još tko u ovoj situaciji?
 

maja1307

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Položio sam OUP 1 na zadnjem roku još mi na studomatu nije upisano,a prijave za OUP 2 su do sutra,ne mogu prijaviti ispit. Ima li još tko u ovoj situaciji?
Nisu jos dostavili zapisnik u referadu..
Ili danas ili sutra ce to rijesit..
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jurassic prati studomat,vjerujem da ce se zglihat danas al vjerujem da nece biti problema i ako administracija zasteka jer ok je to katedra i nasli bi nacina da vas prijave naknadno. Sretno!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks