AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo II.

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ej ljudi, jel netko uopce prosetao guzu do gornjeg grada da vidi za rezultate kolokvija? Ili ni tamo nema obavijesti jos?
 

kristina.x

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja sam prvi kolokvij oup-a položila, kad sam drugi dio položila usmeni sam imala za dva dana..neki su morali odmah ostati na usmenom,neki drugi dan doći ;)
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Na roku u 4mj bio je u 11h a rezultati oko sat i pol ranije i sve to utorak, dan iza pismenog. Ovisi koliko ima ljudi.

Ako netko zna treba li se uciti postupak pred zupanijskim sudom kod izvlastenja? U zakonu tog nema i koliko se sjecam ni rijeci o tome na predavanju..ajde pls ljudi pomagajte jer nista mi jasno jel to onda zastarjelo ili kaj?
 

amloe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo s fejsa:
1. Stjecanje državljanstva rođenjem na teritoriju rh
2. 3 mogućnosti za postavljanje zahtjeva za naknadu štete koju počini službenik ( a) direktno državi b) direktno službeniku, država kao jamac c) kombinacija dvaju navedenih sistema)
3. Vrste upisa u matice (temeljni i naknadni)
4. Načela javne službe (kontinuiteta, prilagodljivosti, primat u odnosu na privatnu službu, nemerkantilnosti)
5. Naknada za koncesiju
6. Vrste (tipovi) naknade za izvlaštenu nekretninu
 

Miškica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo pitanja s današnjeg roka za oup 2! Stjecanje državljanstva na teritoriju RH,3 mogućnosti za postavljanje zahtjeva za naknadu štete koju počini službenik,vrste upisa u matice,načela javne službe,naknada za koncesiju,vrste(upisi)naknade za izvlaštenu nekretninu.to je bilo na pismenom:)
 

martinatt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
odgovarala kod stanicica pitao me postupak izvlastenja,kad neko postaje koncesionar,onda Ono sa hipotekom I sluznosti,nacela javne ustanove.izlazi su susret I stvarno pomaze :) sretno :)
 

Antoniaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nitko bas nije pretjerano pitao prekrsajni zakon. Stanicic je pitao uglavnom izvlastenje i koncesije. Postupak izvlastenja, naknada za izvlastenu nekretninu, stvarna prava nakon izvlastenja, pripremne radnje kod izvlastenja, vrste koncesija, naknada za koncesiju, razgranicenje javnog dobra, nacelo primata javne sluzbe, francuska domena javnog dobra, kada osoba postaje koncesionar a sta je prije toga, nacela ustanove
 

suki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo pitanja kod turudića: uvjeti odgovornosti,uzročna veza,gubitak državljanstva otpustom i koja je razlika sa odricanjem...
 

nogalo007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moramo cijelu prezentaciju znati? Ima nekih stvari za koje mislim da uopce nisi bitne. Postoji nesto sto je bas najvaznije kod tih koncesija?
 

tina4

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze mala pomoc...sto ucit iz prekrsajnog, jel ima nekih posebno bitnih stvari?
prema pitanjima tu sa foruma, a i negdi je neko vec napisao neke od clanaka koji su bitniji: clanci 6-10, 13, 13a, 17-19, 24, 27-29, 31, 32, 35, 44, 46, 64, 69, 76, 76a, 77 + oni koji ti se samoj cine bitnijima :D
 

lorena0810

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prema pitanjima tu sa foruma, a i negdi je neko vec napisao neke od clanaka koji su bitniji: clanci 6-10, 13, 13a, 17-19, 24, 27-29, 31, 32, 35, 44, 46, 64, 69, 76, 76a, 77 + oni koji ti se samoj cine bitnijima :D
Hvala :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks