AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo II.

missjo007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zanima me da li mogu istovremeno izaci na upravno 1 i 2 sad u cetvrtom mjesecu? prije se moglo ali sad sam procitala neke vase komentare koji su me poljuljali :confused: i da li i dalje vrijede one stare skripte iz kojih su svi ucili ili da se bacim na knjigu?? tenks!!
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne moze se to..a nije se ni moglo od kad je krenula godina..to su ti sad 2 predmeta i prvo moras polagati oup 1. I u 11mj. koji je bio prvi rok ove akademske god.ekipa je polagala oup 1. Oni koji su tad dali ispit polagali su u veljaci oup 2. Ekipa i dalje uci po onoj skripti, al zakon i slide obavezno uci za oup 1. Jer nema prolaza na usmenom bez tog na dosadasnjim rokovima.
 

ethela

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ej,ljudovi,sad mi nekaj nije jasno:znači prvo moram položiti oup1 da bi mogla izaći na oup2,ako sam shvatila dobro?
 

missjo007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
posto sam izvanredni i ono malo informacija sto znam, vjerojatno su netocne.. imam samo te skripte i knjigu, pa jel ima netko mozda na mailu zakon i slajdove? ili ako ne, gdje ih mogu nabavit?
 

Luka11/7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo pitanja sa današnjeg roka (07.04.2014) za oup2:

1. Koncesionirana javna služba
2. Odricanje od hrvatskog državljanstva
3. Razlozi i predmet izvlaštenja
4. Propisi državne uprave za provedbu zakona
5. Odgovornost države za štetu bez greške
6. Razgraničenje javnog dobra
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja sa usmenog kod Turudića : faze izvlaštenja, objasniti naknadu za izvlaštenu nekretninu, razvoj načela odgovornosti države, posjed izvlaštene nekretnine.. kolege su imale i javno dobro- objasniti francusku i njemačku domenu, vodno dobro, zračno dobro, stjecanje državljanstva prirođenjem- koji uvjeti moraju biti ispunjeni.. 6 nas je samo bilo, ulazili smo po troje, uglavnom prof. fer i korektan i ne cjepidlači, od nas 6 samo jedna cura pala..
 

adri01

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li netko napisati sta tocno ulazi u kolokvij iz oup2, koji naslovi i koji zakoni
 

mirč123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ovo piše na stranici katedre:

Gradivo koje ulazi u kolokvij iz Općeg upravnog prava II.
Poštovane kolegice i kolege,

gradivo za kolokvij je sljedeće: Odgovornost države za štetu, Osobna stanja građana, Državljanstvo (uključujući Zakon o hrvatskom državljanstvu), Upravni ugovori (uključujući čl. 150-154. ZUP-a) i Izvlaštenje (Uključujući Zakon o izvlaštenju).
 

only girl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koja poglavlja ulaze u OUP II?
OPĆE UPRAVNO PRAVO II.
Ustanove, javne ustanove. Koncesije, koncesionirana javna služba, javna služba. Upravni ugovori. Odgovornost države za štetu. Osobna stanja građana. Državljanstvo. Organizacija državne uprave i poslovi državne uprave. Odnosi državne uprave. Javna dobra. Izvlaštenje. Osnove prekršajnog prava.
Literatura:
Borković, I., Upravno pravo, Narodne novine, Zagreb, 2002., i to glave: I. (t. 2. i 3., 4. 1. i. 4. 2., 5.), VII., VIII., IX. (t. 1.-8), XII. (t.5.), XIII., XIV., XXI. i XXII. (t. 1.-10.)
Zakon o sustavu državne uprave, NN 150/11.
Zakon o općem upravnom postupku, NN 47/09, čl. 150.-154.
Zakon o koncesijama, NN 143/12.
Zakon o hrvatskom državljanstvu, NN 53/91, 70/91 (ispravak), 28/92, 113/93 i 130/11.
Zakon o izvlaštenju, NN 9/94, 35/94, 112/00, 114/01, 79/06, 45/11, 34/12.
Prekršajni zakon, NN 107/07 i 39/13, čl. 1.-81.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks