AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

Ernych

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel to sigurno da je u 15h...meni se čini da je rekao u 9h ujutro pa sad nisam sigurna :S
 

KRISTINA06

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima mozda netko da ima zabiljezena koja su to sve pitanja u skripti (od 120 strana) za oup1 pa da bude tako dobar/a i napise ih? i dal je dovoljna ta skripta za prolaz z oup-a1? hvala! :)
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prof. Ofak je simpatična i stvarno pomaže.. sve pohvale za nju. oup1 riješen :)
 

suki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo prošla pismeni što se nisam nadala,imala 20 bodova...ali nisam prošla usmeni,nisam imala sreće...bila sam kod turudića
 

realistica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Riješila oup I kod profesorice Ofak!! Nisam se jos susrela sa tako ugodnim ispitivacem kao ona. Pomaze ljudima koje muci trema. Uglavnom 4 je u indeksu , a pitanja koja su bila je kakav je utjecaj europskoga prava na domaće pravo, kontrola uprave putem predstavničkog tijela, pojam uprave u zakonodavstvu.
 

taj.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako je još uvijek netko u nedoumici da li da uči Zakon o pravu na pristup informacijama i prezentaciju o osnovama europskog upravnog prava onda vam ja preporučam da to naučite.
Iz zakona je pitanje bilo na ispitu, a Staničić je prezentaciju pitao na usmenom.
Moja pitanja na usmenom jučer (Staničić): uvjeti za izbor pučkog pravobranitelja, koja su tijela javne vlasti prema Zakonu o pravu na pristup informacijama, nadležnost suda EU, locus standi.
Sretno svima s učenjem :)
 

Ina18

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako je još uvijek netko u nedoumici da li da uči Zakon o pravu na pristup informacijama i prezentaciju o osnovama europskog upravnog prava onda vam ja preporučam da to naučite.
Iz zakona je pitanje bilo na ispitu, a Staničić je prezentaciju pitao na usmenom.
Moja pitanja na usmenom jučer (Staničić): uvjeti za izbor pučkog pravobranitelja, koja su tijela javne vlasti prema Zakonu o pravu na pristup informacijama, nadležnost suda EU, locus standi.
Sretno svima s učenjem :)
jel na usmenom pita samo ovaj drugi dio koji nije bio na kolokviju ili sve?
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dal je dovoljna skripta (120STR.) za prolaz oup-a1? hvala! :)

dovoljna, ali naučiti sve!! i obavezno zakon o pravu na pristup info. i onu prezentaciju o europskom pravu :) i ako vam nebude toga na pismenom, bude na usmenom sigurno.. znam jer sam jučer polagala kod Ofak i pitala je sve...al nemojte se bojati, jedan od najugodnijih ispitivača ikad :)
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel na usmenom pita samo ovaj drugi dio koji nije bio na kolokviju ili sve?

ako imaš položen kolokvij, pita te samo 2. dio. ako polažeš cijeli ispit, pita cijelo gradivo.
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Za ispit treba uciti cijeli zakon, a ne do 40cl. Prof. Stanicic je pitao curu sve oko inspekcijskog nadzora zakona o ppi. I slide treba cijeli. A prof. Stanicic je predobar ispitivac: smiren, pomaze i navodi s pitanjima na odgovor ak se zapne, pitanja su bila standardna i tko je ucio..zaista prelagan usmeni. Naucite taj slide i zakon jer zaista je glupo padati usmeni radi neceg kaj zapravo i nije neka filozofija ( covjek to shvati kad se prisili pa procita sve..) Uglavnom, pohvale..jer covjek je prekulturan, cak i kad rusi nekog..kao kolegicu koja je odgovarala samnom u grupi. Sretno svima na roku..ja na oup 2 :)
 

Jennifer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo prošla pismeni što se nisam nadala,imala 20 bodova...ali nisam prošla usmeni,nisam imala sreće...bila sam kod turudića
20 bodova na pismenom pa to je super rezultat... jel znaš koji je maksimum bodova i koliko je dovoljno za prolaz s obzirom da je sad na pismenom 6 pitanja? hvala
 

suki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
20 bodova na pismenom pa to je super rezultat... jel znaš koji je maksimum bodova i koliko je dovoljno za prolaz s obzirom da je sad na pismenom 6 pitanja? hvala
svako pitanje iznosi po 5 bodova,znači maksimum je 30 bodova,al neznam koliko je minimalno dovoljno za prolaz
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Zvali su na usmeni s 14bodova..tako su kolege rekle..ovo nije info iz prve ruke, al ima mi logike jer obicno se i vrti oko polovice bodova za prolaz,ili nekaj malo manje..ovisi kako kad. Ako se sjecate prosle god ekipa je znala reci da su nekad 18-19bodova zvali na usmeni, al onda se treba znati odmah pitanje prvo po redu. Dok recimo ovaj rok, mene je prof.Stanicic bas iznenadio ugodno da curu koja fakat nije znala i imala je tremu fakat..covjek je zaista pokusao nekaj suvislo za dva..al bed luck..pala je cura.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks