AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi sad cete ziher reci kaj sam ja s marsa pala..al kak to ide onda s kolokvijem..kad vam budu rezultati i jel bude onda isto usmeni iza ili kak... Da znam kaj ocekivati s oup 2 jer ziher je princip isti. Tnx
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi sad cete ziher reci kaj sam ja s marsa pala..al kak to ide onda s kolokvijem..kad vam budu rezultati i jel bude onda isto usmeni iza ili kak... Da znam kaj ocekivati s oup 2 jer ziher je princip isti. Tnx
2. dio gradiva pišeš na ispitu i odgovaraš na usmenom..
imaš par postova iznad objašnjenje, ako se ne varam:cool:
 

Paulina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav! Je li mi moze netko koje bio na ispitu (oup I ), a ne na kolokviju reći, koliko bude pitanja, koliko se dugo piše, i kad su rezultati? Znam kako je bilo prije, 8 pitanja, ispit je trajao sat vremena, i rezulati su bili srijedom, gore na gradu, a poslije je bio usmeni. Ne znam je li se što promijenilo ili je ostalo sve po starome :) ?
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Je li netko na predavanjima zapisivao sve iz prezentacije osnove europskog prava?
ja u bilježnici nemam dio o sudskoj zaštiti u eu nego tek nadzor zakonitosti akata unije... pa nisam sigurna jesam li to prespavala ili to ne trebamo...
 

Edvin

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Je li mi moze netko koje bio na ispitu (oup I ), a ne na kolokviju reći, koliko bude pitanja, koliko se dugo piše, i kad su rezultati? Znam kako je bilo prije, 8 pitanja, ispit je trajao sat vremena, i rezulati su bili srijedom, gore na gradu, a poslije je bio usmeni. Ne znam je li se što promijenilo ili je ostalo sve po starome :) ?
4 pitanja piše se 45 min mislim, pitanja su esejska, bodova je sveukupno 20 i za prolaz treba imati najmanje 9. :)

Ljudi kako napreduje , ispit je u pon , pa me zanima kak ste spremili ? Ovi iskusniji ceg se moramo pazit i sta nam je najbolje ? Ajmo ljudi savjete dobre zelim , hvala unaprijed i sretno svima
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
4 pitanja piše se 45 min mislim, pitanja su esejska, bodova je sveukupno 20 i za prolaz treba imati najmanje 9. :)

Ljudi kako napreduje , ispit je u pon , pa me zanima kak ste spremili ? Ovi iskusniji ceg se moramo pazit i sta nam je najbolje ? Ajmo ljudi savjete dobre zelim , hvala unaprijed i sretno svima
jel pouzdano to da su samo 4 na ispitu?
 

romanakol

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
što sa zakonom o pravu na pristup informacijama, jel itko to uči? i kaj bi bilo najbitnije naučit
u vezi toga?
 

Edvin

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
što sa zakonom o pravu na pristup informacijama, jel itko to uči? i kaj bi bilo najbitnije naučit
u vezi toga?
to se upravo i ja pitam

jel pouzdano to da su samo 4 na ispitu?
ja sam ovo kopirao od cure sa fejsbuka sta je napisala ,sad koliko je to tocno ne znam ;) a realno i kad mi neko kaze takav podatak ne znam sta mi uopce znaci koliko pitanja kad svejedno moramo odg i pisat kolko god ih bilo :grin::grin::shock:
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
što sa zakonom o pravu na pristup informacijama, jel itko to uči? i kaj bi bilo najbitnije naučit
u vezi toga?


već sam napisala nekoliko postova prije da smo taj zakon na predavanju obradili do 40. čl. pa čak i ako neće biti u pismenom, sigurno ga neće izostaviti na usmenom, pa prođite malo kroz to.. ;)
 

Jennifer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Današnja pitanja sa ispita:
1. Objasni nastanak upravnopravnog odnosa
2. Kontrola akata koji sadrže diskrecijsku ocjenu
3. opći akti tijela jedinica lokalne i područne samouprave kao izvor upravnog prava
4. Objasni kontrolu putem Ustavne tužbe
5. Upravni akt prema općenormativnom aktu uprave
6. Objasni uvjete zaposlenja povjerenika za informiranje
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozzz
gdje se može nabaviti ovaj dio koji se odnosi na knjigu, ima u skriptarnici, fotokopiraoni kraj faksa ili baš moram knjigu kupit
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pozzz
gdje se može nabaviti ovaj dio koji se odnosi na knjigu, ima u skriptarnici, fotokopiraoni kraj faksa ili baš moram knjigu kupit
imaš u fotokopiraoni kraj faksa sve što ti treba, samo zakone skineš sa neta..
 

RinaKne

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jucer na roku je bilo pitanje iz zakona - uvjeti za izbor Povjerenika za informiranje. A ostala pitanja su bila klasicna - nastanak upravnopravnog odnosa, Ustavna tuzba. Ostala pitanja ne znam jer sam pisala samo onaj drugi dio, bez gradiva koje je bilo na kolokviju..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks