AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prekršajni zakon treba za oup 2. Prekršajni zakon, NN 107/07 i 39/13, čl. 1.-81. to je navedeno na stranicama katedre kao literatura.
 

nogalo007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav! Moze mi netko pomoci,naime za kolokvij iz OUP-a treba naucit glavu 4.,5. i 17. Onda to znaci da kontrolu nad upravom i upravnopravni odnos ne mora? To smo obradili,ali ne spada pod onim sto moramo ucit za kolokvij. Hvala
 

Paulina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav svima! Imam pitanje prvi put izlazim na kolokvij, jer sam izvanredna studentica, koliko sam shvatila moram poloziti jedan i i drugi kolokvij, da bi došla do usmenog, to su dvije ocijene ili jedna s obzirom da imamo oup1 i 2? Bilo bi super kad bi mogli sve to položiti u jednom dijelu, jer moj problem je što radim i kako opravdati te izostanke.

unaprijed hvala...
 

suki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imam pitanje dal izvanredni uopće mogu izač na kolovije, koji su uvijeti i kad je rok?hvala
 

ivankam

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
moze mi neko reci, ako se prode prvi dio ispita, odma imamo usmeni ili tek kad se i drugi dio prode pa onda sve zajedno???
 

nogalo007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi! Imam jedno pitanje u vezi zakona o pravu na pristup inf. Uglavnom,jel moramo znati bas sve sto tamo pise ili se ponesto moze preskociti? Toga ima dosta,a ne vjerujem da je bas sve bitno. Jel postoje neki clanci koji su mozda najbitniji? Hvala
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto ja mislim da bi trebalo znati cilj zakona, nacela, par rijeci o sluzbeniku za informiranje, slucajeve kad se moze ograniciti pristup informacijama i kako ide u par rijeci procedura kad trebamo neku informaciju i pravna zastita (zalba,rokovi,uprav.spor)
I molim vas kolege ajde nek netko napise kaj se uci iz slidea o upr.pravu u EU. Vidim da je to podijeljeno na dva predavanja. Pa do kuda ste dosli zadnji puta i kaj je tu najbitnije uciti. Tnx!
 

Ina18

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav! Moze mi netko pomoci,naime za kolokvij iz OUP-a treba naucit glavu 4.,5. i 17. Onda to znaci da kontrolu nad upravom i upravnopravni odnos ne mora? To smo obradili,ali ne spada pod onim sto moramo ucit za kolokvij. Hvala
Tako je , ne moras, samo ono sto spada pod 4., 5. i 17. glavu :) ove godine je skracen kolokvij

Za 1. kolokvij treba znat 4., 5., i 17.glavu - jel tako?
da !
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako bi netko bio ipak tako dobar pa napisao u par recenica sto bi se trebalo uciti iz ovog slidea o osnovama eur.upr.prava ;-)
 

nogalo007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
E ljudi,jos jedno pitanje. Jel zakon i prezentacije trebamo znati za kolokvij ili je to samo ako izademo na ispit?
 

Paulina

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
da li se moze istovremeno (u istom danu izac na oba ispita) pisati ispit iz upravnog prava I. i II. ili ima uvjet da prvo se mora polozit prvi da se pristupi drugom ?
Prije se to moglo a sad više ne, kako nam je kolegij upisan u index tako ga polazemo, mene zanima da li time gubimo rok znači ako ne prodjemo prvi dio oup1...
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prije se to moglo a sad više ne, kako nam je kolegij upisan u index tako ga polazemo, mene zanima da li time gubimo rok znači ako ne prodjemo prvi dio oup1...
Nisam te bas skuzila kaj si htjela pitati..al mislim da si mislila kaj ak padnes oup 1 na prvom roku u veljaci? Pa budes izisla na drugi rok i polozila i onda (ako si izvanredni) budes u travnju polagala oup 2. A ako si redovna u ljeti kad su ga zgurali tri roka u lipanj ili budes sve kolokvirala prema slijedu ak si u mogucnosti dolaziti stalno na predavanja.
 

jelka21

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok ljudi! Imam jedno pitanje u vezi zakona o pravu na pristup inf. Uglavnom,jel moramo znati bas sve sto tamo pise ili se ponesto moze preskociti? Toga ima dosta,a ne vjerujem da je bas sve bitno. Jel postoje neki clanci koji su mozda najbitniji? Hvala
na predavanju smo taj zakon obradili do 40.čl. pa bih svakako tih 40.čl. izdvojila kao bitnijih, naravno, nije zgoreg ostalo barem pročitati..
 

ana22

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
E ljudi,jos jedno pitanje. Jel zakon i prezentacije trebamo znati za kolokvij ili je to samo ako izademo na ispit?
za kolokvij su samo 4, 5 i 17 glava, ali za drugi dio na ispitu moraš i to. ili ako ideš automatski na ispit, trebaš:)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks