AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

Tončica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne mogu se sjetiti, da li je Ustavni zakon o Ustavnom sudu Republike Hrvatske, NN 49/02 - pročišćeni tekst (čl. 35.-82.) uvijek bio obvezna literatura, ili je to od ove godine? učim po skripti. hvala.
 

lorena94

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na predavanjima smo prošli Zakon o pristupu informacijama samo do 40. članka. Stoga smatram da je to najvažnije. Ostatak članaka se može pročitati čisto da se zna o čemu se radi.
 

Iškafel

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko molim obijasniti da li se ovaj predmet sad prijavljuje i polaže posebno I i II ili zajedno? Nije mi baš jasno...
 

Tončica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na predavanjima smo prošli Zakon o pristupu informacijama samo do 40. članka. Stoga smatram da je to najvažnije. Ostatak članaka se može pročitati čisto da se zna o čemu se radi.
tih 40 članaka su najvažniji za kolokvij ili za ispit?
ako je netko bio na ispitu, da li sam dobro shvatila da je usmeni odmah nakon pismenog? ne moramo ići gore u ćirilometodsku?
hvala!
 

Balerinica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, prijavila sam ispit za rok u drugom mjesecu i zanima me koje glave treba znat za taj prvi dio ispita tj oup I i kako se one zovu jer ucim iz skripte a knjigu nemam. Hvala unaprijed.
 

Ernych

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav, prijavila sam ispit za rok u drugom mjesecu i zanima me koje glave treba znat za taj prvi dio ispita tj oup I i kako se one zovu jer ucim iz skripte a knjigu nemam. Hvala unaprijed.
Glava 1 (točka 1), glava 2 (točka 1 i 4), glava 4,5,6 i 17...
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Za ispit treba i glava 3. A prosli rok usmeni je bio odmah iduci dan koliko se sjecam al bilo je jako malo ljudi. Oko cca 10tak. No tko zna kak je biti sada jer ne treba zaboraviti ljude koji ce sad izlaziti oup 2, kao i one koji ce past kolokvij,pa ici na pismeni. I da, usmeni je u CM i treba popeti rit gore na rezultate ispita.
 

realistica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel zna netko di ce biti objavljen raspored grupa za sutrašnji kolokvi?? Jel je profesor rekao da gledamo stranicu katedre upravnog prava ali tamo jos uvijek nema nikakve obavijesti.

Studenti/ce čije prezime počinje na A-L u 11:40-12:25

Studenti/ce čije prezime počinje na LJ-Ž u 12:30-13:15
 

anitaloka1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja na Općem upravnom pravu-kolokvij 23.01.

1. Spontani UA
2. Kontrola UA
3. Dodaci aktima
4. Modifikacija čela nezakonitosti
5. Akti Vlade i Ministarstva
6. Obveznost UA

preostala dva se ne sjećam pa neka nekto nadopuni...

Glava 1 (točka 1), glava 2 (točka 1 i 4), glava 4,5,6 i 17...
 

Balerinica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dakle treba za ISPIT znat ove lekcije :
odredenje pojma uprave
poa
upravni akt
kontrole
naputak
europsko pravo
nacelo zakonitosti
izvore
upravno pravni odnos
Ako nesto fali nadopunite me
 

only girl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
koja su bila pitanja danas na kolokviju prva grupa?
Pitanja iz prve grupe: dodaci upravnom aktu, konkretnost upravnog akta, spontani podzakonski općenormativni akt i modifikacija načela zakonitosti u hvatskom pravu
 

martinatt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pitanja iz druge grupe: slobodna ocijena I drugi oblivi slabije pravne vezanosti,opci akti vlade rh I ministara,obveznost upravnog akta,formalna i materijalna pravomocnost
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks