AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

karlo.b

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolegice i kolege, zna li netko gdje se objavljuju rezultati pismenih ispita? Rečeno je u 9 h dan nakon ispita ali ne i gdje.
 

KikiSan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja rok 10.2.2020.

1.Što je informacija prema zakonu o pravu na pristup informacijama.
2.Objasni kontrolu diskrecijeske ocjene.
3.Objasni Namet kao dodatak upravnom aktu.
4.Objasni podzakonske normativne akte prema izvršenju.
5.Objasni objekt zakonitosti.
6.Kojim aktom i kada ustavni sud odbija ustavnu tužbu?
 

Amf

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni su bili dan nakon ispita prvo su pročitali tko je prošo i kod kojeg prof odgovara..
Odgovarala sam kod Stancica: dobila sam 2 iz pismenog.. pitao me zahtjev za uporabu informacija iz zakona, da li se plaćaju naknade za zahtjev, podzakonski opći akt koje vrste imamo nabrojala sam i mislim da sam jedno od tog objasnila, znala sam sve svojim riječima i logično bitno je da kazete bit odgovora kad pricate svojim rijecima traži razumijevanje i povisio mi je ocjenu na 4. Stvarno ugodan usmeni!
Ostale je pitao: objekt načela diskrecijske ocjene, pogresnosti upravnog akta, upravni akt... sve u svemu trudi se izvuc nesto iz vas, ali ako se ne znaju osnovne stvari ne pusta
 

Im25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
17.02.

1. Informacija - zppi
2. Kontrola akata koji sadrze diskrecijsku ocjenu
3. Poa za izvrsenje zakona
4. Namet kao dodatak upravnom aktu
5. Objekt nacela zakonitosti
6. Kada i kakvim aktom ce ustavni sud ponistiti ustavnu tuzbu
 

T-jet

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li ovdje netko tko će polagati Opće upravno I. sada na ovom proljetnom roku?
Naime zanima me da li je ikome vidljiv taj kolegij u Merlinu? Uputa je da se spajamo preko Google meeta i da upišemo kod, ali ne razumijem gdje ćemo dobiti taj link za pristup, na mail ili direktno odemo na Google meet (bez Merlina)?
Pliz pomoć ako netko zna i hvala punoooooo
 

kikicafax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima li ovdje netko tko će polagati Opće upravno I. sada na ovom proljetnom roku?
Naime zanima me da li je ikome vidljiv taj kolegij u Merlinu? Uputa je da se spajamo preko Google meeta i da upišemo kod, ali ne razumijem gdje ćemo dobiti taj link za pristup, na mail ili direktno odemo na Google meet (bez Merlina)?
Pliz pomoć ako netko zna i hvala punoooooo
Ista stvar, dobila sam mail i raspored taj, ja sam u 18h..., a nemam ga na Merlinu. Al pošto na studomatu pod obavijesti piše da će naknadno još sve javiti, nadam se da hoće...
 

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li ovdje netko tko će polagati Opće upravno I. sada na ovom proljetnom roku?
Naime zanima me da li je ikome vidljiv taj kolegij u Merlinu? Uputa je da se spajamo preko Google meeta i da upišemo kod, ali ne razumijem gdje ćemo dobiti taj link za pristup, na mail ili direktno odemo na Google meet (bez Merlina)?
Pliz pomoć ako netko zna i hvala punoooooo
Polazem oup2, dobili smo mail s terminom i piše da će nam nesporedno prije termina poslati link za ulazak. Tako će vjerojatno i vama. Mail na koji šalju je onaj student.pravo kako već :)
 

kikicafax

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo dojmovi s današnjeg Meet roka. Pita 3-4 pitanja, znači obavezno po jedno pitanje iz svakog zakona i onda knjiga. Pita Povjerenika za informiranje, kako se bira, kada i tko, koji je krajnji rok za odgovor na zahtjev za informacijom i kome se dalje obraćamo ako nismo zadovoljni, slobodna diskrecijska ocjena-mogućnost, objekt i kontrola, uredbe sa zakonskom snagom tko ih donosi, kada i koliko vrijede (pravna vrela), osobni i stvarni akt, rješenje i zaključak objasni i primjer, uvjet i namet kao dodatak, sudac izvjestitelj, kako ustavni sud postupa kad utvrdi nezakonitost u zakonu, a kaku u drugom propisu... Nije se bazirao na onaj 1.dio knjige (nastanak i određivanje, bar nama). Profesor je super, stvarno se trudi izvući znanje i na sve načine i primjerima se trudi da iskopa nekaj iz nas.
 

Inabram

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozz,molim Vas ako mi netko može odgovoriti ,imam upisan Oup 2,a Oup 1 ne pod kolegije i još mi nedostaje jedan kolegij iz zimskog semestra,kako se to upisuje ,kome se obratiti. Izašla bi na ispit iz Oup 1 u 6.mj. Pomozite tko zna!
 

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozz,molim Vas ako mi netko može odgovoriti ,imam upisan Oup 2,a Oup 1 ne pod kolegije i još mi nedostaje jedan kolegij iz zimskog semestra,kako se to upisuje ,kome se obratiti. Izašla bi na ispit iz Oup 1 u 6.mj. Pomozite tko zna!
Nece ti ni upisat OUP 1, bitno je da prijavis ispit i dobit ces termin odgovaranja i kod koji trebas upisati u Meet. Ako polozis ispit profesor salje mail na kojem ti pise da si pristupila ispitu i koju ocjenu si dobila. Tako je bar bilo na ovome roku.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks