AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo I.

Inabram

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nece ti ni upisat OUP 1, bitno je da prijavis ispit i dobit ces termin odgovaranja i kod koji trebas upisati u Meet. Ako polozis ispit profesor salje mail na kojem ti pise da si pristupila ispitu i koju ocjenu si dobila. Tako je bar bilo na ovome roku.
Hvala !!!!!
 

Nina007

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo dojmovi s današnjeg Meet roka. Pita 3-4 pitanja, znači obavezno po jedno pitanje iz svakog zakona i onda knjiga. Pita Povjerenika za informiranje, kako se bira, kada i tko, koji je krajnji rok za odgovor na zahtjev za informacijom i kome se dalje obraćamo ako nismo zadovoljni, slobodna diskrecijska ocjena-mogućnost, objekt i kontrola, uredbe sa zakonskom snagom tko ih donosi, kada i koliko vrijede (pravna vrela), osobni i stvarni akt, rješenje i zaključak objasni i primjer, uvjet i namet kao dodatak, sudac izvjestitelj, kako ustavni sud postupa kad utvrdi nezakonitost u zakonu, a kaku u drugom propisu... Nije se bazirao na onaj 1.dio knjige (nastanak i određivanje, bar nama). Profesor je super, stvarno se trudi izvući znanje i na sve načine i primjerima se trudi da iskopa nekaj iz nas.
Pozz kaj pitaju iz Ustava
 

Inabram

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozz,kolege ako netko zna,za meet iz Oup-a treba fakultetski mail ,pa ako netko zna koji je? Hvala
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dojmovi s dosadašnjih usmenih preko Google Meetsa??
Izvukla sam pitanja profesora odavde pa me zanima mogu li se na tom uglavnom bazirati ili izlaze iz tog okvira?
 

Bezuhica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dojmovi s dosadašnjih usmenih preko Google Meetsa??
Izvukla sam pitanja profesora odavde pa me zanima mogu li se na tom uglavnom bazirati ili izlaze iz tog okvira?
Mene su na obadva roka pitali samo pitanja koja su bila u skripti,a iz zakona ona dva samo pitanja koja se vrte po forumu
 

Ilijana Blazanovic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz, zna li netko moramo li uciti i onu prezentaciju iz Europskog prava?
To je za OUP 2? Ja sam bila kod Stanicica i on nije nista pitao u vezi toga i koliko sam cula ni inace ne ispituje, dok L.Ofak pita i tu prezentaciju. Imas u skriptarnici pitanja koja se najcesce pojavljuju pa si tamo pogledaj, 2 pitanja se navode za taj dio cini mi se
 

karla2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
To je za OUP 2? Ja sam bila kod Stanicica i on nije nista pitao u vezi toga i koliko sam cula ni inace ne ispituje, dok L.Ofak pita i tu prezentaciju. Imas u skriptarnici pitanja koja se najcesce pojavljuju pa si tamo pogledaj, 2 pitanja se navode za taj dio cini mi se
Hej, hvala ti na info! No mislila sam na oup1, za njega imam skriptu by Vugra i unutra je jos zakon o pravu na pristup informacijama i ustavni zakon o ustavnom sudu, koliko vidim neki pisu da treba i Ustav i ta prezentacija..pa sad vise ni sama ne znam
 

Ilijana Blazanovic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hej, hvala ti na info! No mislila sam na oup1, za njega imam skriptu by Vugra i unutra je jos zakon o pravu na pristup informacijama i ustavni zakon o ustavnom sudu, koliko vidim neki pisu da treba i Ustav i ta prezentacija..pa sad vise ni sama ne znam
Koliko ja znam to ne pitaju bas, barem mene i kolege s kojima sam bila na usmenom iz OUP 1 nisu pitali
 

kkozic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja prof. Ofak sa roka 31.08.: razlika između stvarnih i osobnih akata, interpelacija, materijalna povreda zakona, 4 obilježja upravnog akta, prestanak važenja upravnog akta (sva nabrojiti), objektivna i subjektivna pravomoćnost, koja su tijela javne vlasti (zppi), rok za odlučivanje o zahtjevu za pristup informacijama, ustavna tužba, prestanak postupka pokrenutog ustavnom tužbom.
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav ekipa
molim pomoć, nastavila sam studij nakon pauziranja pa nisam više u toku
zanima me kada je sljedeći rok (nemam još uvod u studomat) i iz čega je nabolje učititi
hvala vam unaprijed
 

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pozdrav ekipa
molim pomoć, nastavila sam studij nakon pauziranja pa nisam više u toku
zanima me kada je sljedeći rok (nemam još uvod u studomat) i iz čega je nabolje učititi
hvala vam unaprijed
Iduci rok je 16.11- 20.11 ali ne znam koji dan za ovaj predmet (mislim da je pon). Ja sam ucila po skripti Vugra i dobila sam 3
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Iduci rok je 16.11- 20.11 ali ne znam koji dan za ovaj predmet (mislim da je pon). Ja sam ucila po skripti Vugra i dobila sam 3
da li ima kolokvij za izvanredne za ovaj premet
još mi vidljiv na Merlinu pa ne znam ništa
hvala
 

Ina123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, traži li prof. Ofak okretanje kamere na usmenom preko Meeta, i na što se najviše bazira kod ispitivanja?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks