AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo (arhivirano)

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sad više ništ ne kužim
ja sam izvanredni, upisala sam pad druge god. dal ja mogu sam u 11mj. izaći na oup
dal polažem sve ili samo jedan dio
help
 

martina_sk

Administrator
ja sad više ništ ne kužim
ja sam izvanredni, upisala sam pad druge god. dal ja mogu sam u 11mj. izaći na oup
dal polažem sve ili samo jedan dio
help
polažeš sve. nisu to sad dva predmeta već je samo jedan predmet u dva semestra kao i engleski.
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
polažeš sve. nisu to sad dva predmeta već je samo jedan predmet u dva semestra kao i engleski.
sumnjam da di ti bila na predavanju jucer...dajes inf koje su vrijedile do ove godine.
moue biti da je sve ostalo isto,i da je cura koja je bia na predavanju krivo shvatila. ali nemora biti. mozda je stvarno podijeljem na dva dijela kako je kolegica gore napisala,posto od ove godine po prvi puta u indeks pisemo oup 1 i oup 2...a uvijek je bio dvosemeztalni predmet...
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
sumnjam da di ti bila na predavanju jucer...dajes inf koje su vrijedile do ove godine.
moue biti da je sve ostalo isto,i da je cura koja je bia na predavanju krivo shvatila. ali nemora biti. mozda je stvarno podijeljem na dva dijela kako je kolegica gore napisala,posto od ove godine po prvi puta u indeks pisemo oup 1 i oup 2...a uvijek je bio dvosemeztalni predmet...
probat ću ja poslati mail nekome od profesora ili asistenta pa možda doznam nešto više
 

asi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Citam postove i nigdje se ne spominje Zakon o pravu pristupa informacijama,zanima me da li ga treba znati i ako treba koje clanke?? Takodjer koje clanke treba znati iz Zakona o sustavu drzavne uprave?? Puno hvala na odgovoru :):):):):):)
 

tina4

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Citam postove i nigdje se ne spominje Zakon o pravu pristupa informacijama,zanima me da li ga treba znati i ako treba koje clanke?? Takodjer koje clanke treba znati iz Zakona o sustavu drzavne uprave?? Puno hvala na odgovoru :):):):):):)
Zakon o pravu na pristup informacijama treba, Stanicic je napomenuo da je to novi zakon koji isto ulazi u literaturu..
a prema popisu literature na stranici katedre (http://www.pravo.unizg.hr/UPRP/drus...ne_uprave/obvezni_predmeti/opce_upravno_pravo) izgleda da oba zakona treba znati u cijelosti jer ne pisu odredeni clanci (nazalost) dok za Ustavni zakon o Ustavnom sudu pisu..
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudeki, jel zna onda ko tocno jel se sad onda polaze oup u dva dijela ili je isto ko i do sad, sve odjednom, samo drugacije pisemo u indeks??? Isto sam izvanredni, pad upisala i spremam ispit za 11. i sad me ovo zbunjuje.. Fala :)
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ajde javi ako ti odgovore !
evo dobila odgovor od prof. Staničić koji veli da sve ovisi kada ste upisali predmet. Ako ste ga prvi puta upisali u ovoj akademskoj godini, onda se sastoji od dva ispita i polaže se svaki za sebe. Ako, pak niste, onda se za sada za vas ništa nije promijenilo. Zapravo sve ovisi o tome što vam piše u indeksu, odnosno što ste upisali, npr. ja sam nakon godinu dana pauziranja upisala ponovo treći semstar i upisala sam opće upravno pravou dva dijela i tako ga polažem

evo dobila odgovor od prof. Staničić koji veli da sve ovisi kada ste upisali predmet. Ako ste ga prvi puta upisali u ovoj akademskoj godini, onda se sastoji od dva ispita i polaže se svaki za sebe. Ako, pak niste, onda se za sada za vas ništa nije promijenilo. Zapravo sve ovisi o tome što vam piše u indeksu, odnosno što ste upisali, npr. ja sam nakon godinu dana pauziranja upisala ponovo treći semstar i upisala sam opće upravno pravou dva dijela i tako ga polažem
bdw zna netko gdje nabaviti knjigu od Borkovića
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znaci u indeks po novom pisem oup 1 i oup 2 a polazem sve skupa jer nisam prvi puta upisala predmet? Jel tako??

Mozes nabavit kopiranu knjigu u onoj kopiraonici zoma kod pravnog faksa ili ak oces original, vidi jel ima u knjiznici pravnog fakulteta. :)
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja sam ga drugi put upisala, ali oup 1 i oup2 ...znaci u dva semestra... isto ko i ti...kaj sad...jel ga polazem po pola ili sve od jednom?
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znaci u indeks po novom pisem oup 1 i oup 2 a polazem sve skupa jer nisam prvi puta upisala predmet? Jel tako??

Mozes nabavit kopiranu knjigu u onoj kopiraonici zoma kod pravnog faksa ili ak oces original, vidi jel ima u knjiznici pravnog fakulteta. :)
tako bi trebalo po tome što je rekao biti

ja sam ga drugi put upisala, ali oup 1 i oup2 ...znaci u dva semestra... isto ko i ti...kaj sad...jel ga polazem po pola ili sve od jednom?
prema tome što je on rekao polažemo ga u dva dijela
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja mislim da polazes sve onda ko i ja.. Ja sam skuzila znaci da sad pisemo oup 1 i oup 2 ali mi stariji polazemo odjednom, a ovi koji su prvi puta upisali, oni polazu dva puta.. A opet me zbunjuje kak je ninab napisala da znaci mi stariji polazemo sve a dalje je napisala da opet ovisi kaj si upisal.. Da ak smo upisali oup 1 i oup 2 da polazemo u dva dijela.. A tam na stranici od faksa je podijeljeno u dva dijela.. I opet neznam jel onda polazemo sve ili su to dva ispita?

Ak me kužite :/
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja mislim da polazes sve onda ko i ja.. Ja sam skuzila znaci da sad pisemo oup 1 i oup 2 ali mi stariji polazemo odjednom, a ovi koji su prvi puta upisali, oni polazu dva puta.. A opet me zbunjuje kak je ninab napisala da znaci mi stariji polazemo sve a dalje je napisala da opet ovisi kaj si upisal.. Da ak smo upisali oup 1 i oup 2 da polazemo u dva dijela.. A tam na stranici od faksa je podijeljeno u dva dijela.. I opet neznam jel onda polazemo sve ili su to dva ispita?

Ak me kužite :/
pa iskreno ni meni nije jasno, ja sam samo prenjela ono što je on meni napisao
na kraju se sve svelo na to da polažemo onako kak nam piše u indeksu
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa da.. Dvosmisleno je.. Veli da stariji polazu sve a novi u dva dijela, a s druge strane veli da polazemo kak nam pise u indeksu, a u indeksu bu svima pisalo oup 1 i oup 2 i onda prema tome svi polazemo dva puta.. I sad ti znaj kaj oni misle.. :/
 

martina_sk

Administrator
prof je rekao: Ako ste ga prvi puta upisali u ovoj akademskoj godini, onda se sastoji od dva ispita i polaže se svaki za sebe.

to znači da oni koji su ga sad prvi put upisali polažu u dva dijela, a ako si ga prvi put upisao prošle god ili još prije u jednom dijelu onda ga tako i polažeš. jer svake godine moraš opet upisati predmet bez obzira koji put ga upisauješ (znači ove god su ga svi morali upisati u dva dijela) pa bi njegove riječi bile nelogične ako nije tako mislio. ako me kužite, ne znam kako da kažem :D
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja mislim kaj i nasa moderatorica..i nebitno je kaj su u materijale za upis ove god napisali taj OUP 1 i 2 jer po tome bi svi onda pisali u dva dijela. Znate da ta fora oko upisa kolegija ima i na ULJP-u kao uvijet za mogucnost kolokviranja. Mislim da ce svi oni koji su prenijeli ispit u ovu akad.god. pisati cijelo gradivo. Ovo drugo bilo bi preutopisticki sanjati iako je ovo jedna od (ako ne i naj..)korektnijih katedri po kvaliteti predavanja i odnosu spram studenata..prof. Stanicic mogao bi biti primjer mnogima koji poberu lovu za predavanje,kasne na ista..i jos zavrse ranije. Zato kak god polagali..zagrijat stolac..mi stari malo duze al tko nam kriv..sretno svima. Ako se neko sjeti tko ide na pred. pa nek pita jos jednom al tak da kaze jasno profesoru nasu nedoumicu. Uostalom kaj se pise na prijavnicu sada..ovi kaj polazu sve?
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Od akademske godine 2013.-2014.
predmet Nauka o javnoj upravi
podijeljen je na dva odvojena
predmeta: Nauka o javnoj upravi I
(zimski semestar) i Nauka o javnoj
upravi II (ljetni semestar). Svi
studenti upisani u prvu godinu
studija bez obzira na status
(redovni, izvanredni, ponavljači)
moraju položiti oba predmeta na za
to predviđenim ispitnim rokovima


mislim da je ista stvar sa oup. netko je spomenuo da zbog eu nema vise dvosemestralnih predmeta
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks