AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo (arhivirano)

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Just smile

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
onda po tebi ,je krivo ono što piše na prvoj stranici ove teme ?
jel tamo se navode i :
3) Zakon o općem upravnom postupku - NN 47/09
4) Zakon o upravnim sporovima - NN 20/10 i 143/12
kojih nema na tvom popisu (iliti popisu sa str veleučilišta) :eek:
Ljudi ta dva zakona spadaju pod predmet Upravno postupovno pravo na trećoj, a to je napisano na stranici prava jer pravnici imaju predmet Upravno pravo koje obuhvaća naše Opće upravno s druge godine i Postupovno s treće..tako da se ta dva zakona ne trebaju učiti za Opće upravno pravo..
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dobra je i skripta od 100-tinjak str. Prekršajni nije često pitanje na usmenom, ali na pismenom je uvijek pa ga onda bar kolko tolko proći da se ne dobije baš 0 bodova, možete učit i po onim pitanjima koja se često pojavljuju za prekršajni. :D
 

Just smile

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Uopće ne znam kako da više učim?? Ne znam da li mi je pametno da učim po onim pitanjima na jednoj od stranica ove teme..Ima ih 170..A ne znam ni da li da učim cijeli Prekršajni ili samo pitanja koja se pojavljuju jer toga stvarno ima puno..A koliko sam skužila ne pitaju zakon na usmenom baš često :)
Ja osobno učih po tih 170 pitanja i rasturih i pismeni i usmeni..stoga, go for it!! :D
 

mape5

Super Moderator
:rolleyes: da nekaj razjasnimo - za početak je na prvoj stranici upisana kriva akademska godina. Sva ispsitna literatura se nalazi na stranicama Studijskog centra za javnu upravu i javne financije.da ne radim ponovno C/P obvezne literature koja se nalazi na stranicama za JU

u sklopu Pravnog fakulteta je naš Studijski centar i slobodno se mogu pratiti promjene i na katedri za opće upravno pravo jer tamo postoji, ako ste proučavali, posebno za javnu upravu pa se redom klika kak je tu na linku

http://www.pravo.unizg.hr/UPRP/drus...ne_uprave/obvezni_predmeti/opce_upravno_pravo

Jedino je meni staničić na konzultacija rekao da se prouče prezentacije iz osnova europskog upravnog prava:angel:

eto kolege - treba se primit učenja i položit to u 9 mjesecu ;) :euforija:
 

ivankam

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
halo ekipa, moze mi netko reci iz iskustva jesu li ona pitanja dovoljna za prolaz i koliko uopce ima pitanja na testu??
 

mape5

Super Moderator
Uglavnom je knjiga dovoljna.Koncesije i ustanove sam skinuo sa katedre,premda je za ustanove dovoljna i knjiga. Iz zakona."Prekršajni zakon" i "Zakon o hrvatskom državljanstvu" . Prošao obadva kolokvija bez problema...
pripremam se za 2.9. i tek sad nemam pojma o ničemu... ni o literaturi ni o gradivu... ja bum štrebala iz knjige, iz prezentacija o ustavnovama i izvlaštenje i o europskom pravu, i zakona pak bude bude :gaah:
 

mayalay

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
hej ljudi :) Evo pripremam konačno ovaj ispit :) Zanima me par dilemica koje imam ... pošto je knjiga full stara puno se toga pretpostavljam promjenilo pa me kod pitanja upravnih ugovora i HR pravo zanima što odgovoriti ? Isto tako Izvori prava EU i utjecaj na nacionalno pravo ?
 

Tourniquet

jane doe.
pitanja od jučer hoće li netko napisati? hvala
opća svrha prekršajnopravnih sankcija
stjecanje državljanstva rođenjem na teritoriju hrv.
potreba donošenja POA
odgovornost države za štetu bez greške
subjektivna i objektivna pravomoćnost
vrste izvlaštenja
razgraničenje javnog dobra
što ne može bit objekt diskrecijske ocjene

:)
 

Tourniquet

jane doe.
Prooošla :wub:
Bila sam kod Staničića, sve pohvale, korektan i fer ispitivač,ugodno ispitivanje...samo je malo škrt na ocjenama...

jedino ja ne znam kak oni ocjenjuju te pismene :eek: bila sam uvjerena da sam napisala super, a na kraju sam imala negdje 22 boda...i još mi na jednom nisu priznali,a točno sam napisala samo svojim rječima :mad: tak da...na usmenom sam rasturila, sve znala al zajebo me taj pismeni, to im je jako bitno i jako to gledaju...

sve u svemu, napišite dobro pismeni.
 

Picko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam tek sad primjetio da su prijave bile u utorak i srijedu. Da li je nekako moguce prijavit ispit poslje prijava? Ovo je bas zadnji rok..
 

mrvica89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo pitanja s danasnjeg roka:
1. upravni ugovor i bitne karakteristike
2. kontrola akata u kojim je sadrzana slobodna ocjena
3. obicajno pravo kao izvor upravnog prava
4. vodenje evidencije hrv.drzavljanstva i dokazivanje hrv.drzavljanstva
5. individualni i generalni upravni akti
6. pravo na rehabilitaciju iz prekrsajnog zakona
7. upravljanje javnim dobrom
8. obavljanje poslova drzavne uprave povjerenih jedinicama lok.i reg.samouprave te pravnim osobama s javnim ovlastima iz zakona o sustavu drz.uprave
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks