AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo (arhivirano)

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima kakvih novosti u vezi polaganja ispita? Polažemo 2 ili 1 na kraju? Za nauku su službeno napisali pa bi mogli i OUP
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima kakvih novosti u vezi polaganja ispita? Polažemo 2 ili 1 na kraju? Za nauku su službeno napisali pa bi mogli i OUP
danas su konzultacije kod staničića ,ja nazalost ne stignem ići...
ako nitko ne sazna ništa do idućeg tjedna, onda ću otić pa napisat !
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Radim, tako da nažalost ovo je jedini način da dođem do info.
Vidim da je odg. na mail kolegici ali i dalje je to nejasno
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mislim da se ne treba zamarati kaj pise u indeksu jer svima bude pisalo OUP 1 i 2 jer tak je stajalo u upisnim materijalima svima..nije bilo da je netko kupio upisne materijale i da je bilo samo OUP. Nazalost mnogih koji su prebacili ispit..nekak njusim da ce ga polagati cijelog od prve :( netko ko bude u cet.na predavanju neka jasno formulira pitanje..pa da vidimo napokon kaj ce prof.reci DA ili NE. FALA UNAPRIJED!!
 

suki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dal netko zna jel treba znat prekršajni zakon,jel sad po novom nigdje ga ne vidim u literaturi...:confused:
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ma ima ti u popisu literature da treba PZ objavljeno je ko i obicno na katedri upr.prava na pravo.hr pod literaturom za nas studij.
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo i ja sam dobila odg. na mail i piše da polažemo onako kako nam piše u indexu! Napomenula sam da ispit ponovno upisujem i da smo svi morali tako upisat
Eto, ako vam pomaže info. zaključka iz maila svi polažemo kao dva odvojena predmeta
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dea ajde mi pls reci kaj si onda pisala u prijavnicu kao naziv kolegija? Kaj OUP 1? I ako si vec podigla indeks jer ti je ostavljeno OUP1 i 2 po semestrima kak smo svi i pisali sudeci prema ovogodisnjim upisnim materijalima. Jer ovo bi bila lijepa vijest da svi pisemo u dva dijela, ako si nismo krivo interpretirali taj njegov reply na tvoj upit.
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Odgovor je..."ispit polazete onako kako ste upisali u index"!Nisam jos nista prijavila jer nisam znala kaj da pisem i jos uvijek ne znam kaj da ucim :)
Prema upisnim materijalima smo svi isto upisali prema tome svi polazemo kao 2 predmeta!U pon.cu prijavit OUP 1.naucit sta mi pise pod tom literaturom i to je to
Nemam jos index pa ne znam jel bilo ispravka po njemu ali necu ni znat kad jos nisu objavili za izvanredne kad podizu
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I mene muci isti problem i isto cu tako uciniti pa cemo vidjeti.. jer cekati indekse nas izvanrednih nije neka opcija. Dobar bi to bio feeling da polazemo u dva dijela..stisnimo palceke i zagrijmo rit..sretno ljudi!!
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
OUP 1: Glave 1(t.1) 2(t1 i 4) glava3-6, 17
Ustav RH NN 85/10 procisceni tekst
Ustavni zak.o Ustavnom sudu RH NN 49/02 procisceni tekst (cl.35-82)
Zak.o pravu na pristup informacijama NN 25/13
Slide o Osnovama europskog uprav.prava

Ako je netko uspio otici do prof.danas na konzultacije pls neka napise tocnu info kaj se uci i kak se to polaze od ove akad.godine pa da vise ta agonija "rekla-kazala" zavrsi i da znamo kako ubuduce! Tnx unaprijed dobroj dusici ;)
 

anita1989

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I opet nove inf. Znaci svi polazemo u dva dijela bez obzira sto opet upisujemo predmet i vec smo ga polagali?

i molila bih da mi neko da link da si skinem ovu prezentaciju o osnovama europskog upravnog prava.
i pitanje- tamo u popisu literature nema prekrsajnog zakona, jel ga onda po novom ne treba znati ili treba , pa ako ko zna provjereno, molila bih da mi napise jel spada pod oup 1 ili oup 2.. Hvala :)
 

Tončica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
update:
moj mail prema Staničiću:
Poštovani gosp. Staničić, Oprostite na smetnji, imam pitanje vezano uz način polaganja ispita Opće upravno pravo. Naime, različite teorije unose veliku konfuziju među studente Studijskog centra za javnu upravu, kako one koji su ove akademske godine prvi put upisali predmet OUP, tako i za one koji su ponovno upisali ovaj predmet ove akademske godine.
Nažalost ne možemo se osloniti na upute iz studentske referade, jer ni tamo izgleda nemaju potpune i točne informacije. Dakle, želimo znati da li se predmet OUP polaže u dva puta (kao OUP I i OUP II) te je taj princip isti i jednak za sve (bez obzira da li je predmet ove akademske godine upisan prvi put ili drugi i svaki slijedeći put), odnosno da li studenti koji drugi ili svaki slijedeći put upisuju ovaj predmet u ovoj akademskoj godini polažu ovaj predmet odjedanput (kao OUP), dok studenti koji ove godine upisuju predmet prvi put polažu ga u dva navrata? Dobili smo na gornja pitanja različite odgovore od različitih ljudi. Jedno od njih je bilo „upisujete kako ste upisali u indeks“, međutim ni taj odgovor nije zadovoljavajući obzirom da smo prošle akademske godine upisivali (svi) predmet u zimski i ljetni semestar (dakle u dva puta), a polagali smo ga odjedanput (izuzev onih koji su ga položili preko kolokvija). Unaprijed zahvaljujem na Vašoj pomoći i informacijama, te još jednom isprike na smetnji. Srdačan pozdrav,
njegov odgovor prema meni:Poštovana kolegice, prema informacijama kojima raspolažem, svi studenti koji u indeks imaju upisan naš predmet imaju upisane predmete OUP I i OUP II kao dva odvojena predmeta. S obzirom na to, slijedi da moraju polagati OUP I i OUP II kao dva odvojena predmeta i dobiti zasebnu ocjenu za OUP I i zasebnu ocjenu za OUP II. Međutim, postoji mogućnost o kojoj moram razgovarati s predstojnikom Katedre, da se studentima koji su prije imali upisan predmet OUP, a sada su upisali OUP I i OUP II omogući da polažu oba ispita u isto vrijeme, s tim da bi također dobili dvije ocjene. Dakako, morali bi prijaviti oba ispita. Srdačno, FS
 

mape5

Super Moderator
Ispit se polaže u dva djela, ja sam polagala to u 9 mjesecu "po starom" . Postoji opcija da nam izlasci na ispite budu zbrisani i počnu se brojati ispočetka.

Na prijavnicu se piše OUP I. Tak sam sad ja predala prijavnicu za rok 11.11. U referadi nije znala točan odgovor za ovo brisanje ispita. Kod naših profesora s Katedre mislim da još uvijek ne možemo dobiti točnu informaciju jer još nije sve usuglašeno.

Mislim, kad nisu gotovi indeksi za izvanredne, onda je ovo sitnica :) Ja se pripremam za I dio OUP i ak naletim u ispitu na pitanje iz II dijela napravit ću pobunu u dvorani

tako bi trebalo po tome što je rekao biti



prema tome što je on rekao polažemo ga u dva dijela
polaže se u dva dijela, kako smo upisali u indeks. Pitanje je da li će se dozvoliti polaganje odjedamput
 

sufi

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja ne znam ljudi kak vi disete po tom pitanju nakon svega ali meni se zapravo svidja pomisao da to polazemo u dva dijela. A kolegicama svaka cast na trudu..to znaci pitat i dobit informaciju ;-) i mislim kao i ti mape5 trebali bi se javiti ako sada na roku bude opet sok blagoreceno i dobijemo pitanja iz oup 2.
Iako vjerujem u prof.Stanicica..do sada samo rijeci hvale s moje strane. Kolege sretno svima koji cete izlaziti..ajmo zagrijat rit sada jer ovo motivira napokon!!
 

asi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo i mene,ja sam na prijavnici napisala -opce upravno pravo- hoce li to uzet u obzir,da li cu polagat sve, da li ce mi uopce vazit prijavnica eh
 

genius

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja sam isto na prijavnicu napisala samo opće upravno pravo -.- Valjda će mi uvažit prijavu :/ I zanima me još samo dal moramo cijeli Ustav učit?? Vidim da je i prije bio pod obveznu literaturu al ga nitko ja mislim nije učio, pa se nadam da ne moramo ni sad. Hvala :)

Btw evo link od prezentacije osnove Europskog upravnog prava http://www.pravo.unizg.hr/uprp/drus...ne_uprave/obvezni_predmeti/opce_upravno_pravo
 

mape5

Super Moderator
I ja sam isto na prijavnicu napisala samo opće upravno pravo -.- Valjda će mi uvažit prijavu :/ I zanima me još samo dal moramo cijeli Ustav učit?? Vidim da je i prije bio pod obveznu literaturu al ga nitko ja mislim nije učio, pa se nadam da ne moramo ni sad. Hvala :)

Btw evo link od prezentacije osnove Europskog upravnog prava http://www.pravo.unizg.hr/uprp/drus...ne_uprave/obvezni_predmeti/opce_upravno_pravo
eto ja ne kužim kak ste napisale samo opće upravno pravo !? Pa u indeks smo morali upisati OUP I i OUP II svaki u svom semestru

Malo smo zbunjole :D

treba pitati u referadi... ne treba ih se bojati ili sramiti ;)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks