AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Nauka o javnoj upravi (arhivirano)

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

MOPSYCH

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li to vrijedi i za ponavljace? Na koj nacin bi mi se pisao izlaz s obzirom da bi mi treo sljedeci bit komisija? Hvala
 

fakin

Super Moderator
koliko sam shvatio eu ne dopušta dvosemestralne predmete i pošto smo ušli u nju moramo maknuti to i imati ovako odvojene predmete...
 

Maree

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa, da li netko zna, za ovaj rok sada u 11om mjesecu možemo li učiti kao i do sada (iz one skripte po Blaževiću od 100 str).. Ili...
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
pa meni se čini da je ovo dobro jer polažeš ispit u dva dijela na neki način...hm? jesam u pravu?
Po meni je isto dobra stvar da su taj ispit napravili u dva dijela, jer su ljudi puno padali a s obzirom da se drži da je ovaj ispit najbitniji na prvoj godini vjerojatno se misli da će se ovako lakše to gradivo učiti sa razumijevanjem kada ga ima manje za jedan ispit.
Ima primjer na pravnom studiju gdje je ispit u djelovima(građansko materijalno pravo) ali to je vjerojatno samo zbog količine gradiva.
Isto su napravili i na drugoj godini našeg studija iz općeg upravnog prava..
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i meni se sviđa da je ispit u 2 djela. iako će sad vjerojatno tražiti još više detalja pošto je gradivo razlomljeno,ipak je puno lakše naučiti pola gradiva nego cijelo. dok bi trošili vrijeme i živce na 2.dio gradiva,ovako kroz to vrijeme ponavljamo i učvršćujemo 1.dio.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
po meni je ovo kompletno nebitan ispit, i tu je cijeli problem. :D to je samo moj subjektivni dojam. :)
Takvo mišljenje također ima i velika većina studenata ali oni koji su zamislili cijeli studij smatraju da je jako bitan :D
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
po meni je ovo kompletno nebitan ispit, i tu je cijeli problem. :D to je samo moj subjektivni dojam. :)
a tek Sociologija javne uprave. taman kad uspiješ položiti sociologiju na 1.god. i misliš si napokon gotovo s tim,evo ti opet nje na 4.god. ili ti 1.god. specijalističkog.

i ne razumijem zašto jedino kod nas zovu 1.god. specijalističkog kad je to 4.god.
 

Valeee

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege,
još uvijek nemam literaturu za Nauku. Pa me samo zanima pojašnjenje oko ovog popisa literaturue za Nauku1

Literatura:
Blažević, R. (2010) Upravna znanost. Zagreb: Društveno veleučilište. Stranice: 1-57, 194-202
Javna uprava: Nastavni materijali (2006). Zagreb: Društveno veleučilište u Zagrebu, Pravni fakultet u Zagrebu.
E. Pusić: Upravni sustavi – str. 3-6
I. Koprić: Građani i uprava – str. 19-23
E. Pusić: Odnos građana i uprave – str. 25-33
E. Pusić: Odnos uprave i vlasti – strukturna rješenja – str. 37-43

Naime, jesu li u literaturi dvije knjige, a ovo dole nabrojano po autorima su samo djelovi iz knjige Nastavni materijali koje trebamo naučiti ili je to još neka dodatna literatura, a Nastavni materijali se trebaju naučiti od korica do korica?
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks