AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo, općinski građanski sud u zagrebu traži 50 sudskih zapisničara i 20 upisničara, na određeno: 6 mjeseci

http://hzzweb.hzz.hr/manager/Posloprimac.asp?PageMode=14&_ADOPage=3&_orderBy=&_orderMode=

stručnu spremu imamo, traži se državni stručni ispit (ali mogu se prijaviti i oni koji ga nisu položili)... doduše, traži se i 1 godina radnog iskustva

ali ja ću se prijavit na oba natječaja... pa kud puklo da puklo

prijave do 9. 9. 2010.
Evo i ja sam jučer poslala za upisničara pa ću vidjet...ipak ih dosta traže a ne vjerujem da ima baš toliko ljudi s iskustvom koji se natječu za to mjesto pa možda i nas uzmu u obzir..
jel tko možda poslao na trgovački sud gdje su tražili baš upravnog pravnika bez iskustva? na žalost primaju samo jednog ali vrijedi probat...
iako će možda na kraju opet sve poništit kao i uvijek...
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel tko možda poslao na trgovački sud gdje su tražili baš upravnog pravnika bez iskustva? ...
za višeg sudskog refrenta na Trgovačkom sudu se tražila 1 godina iskustva
ali, ja sam se ipak javila
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
za višeg sudskog refrenta na Trgovačkom sudu se tražila 1 godina iskustva
ali, ja sam se ipak javila
A gdje si ti vidjela taj oglas? mene su zvali s burze da je objavljeno na njihovoj stranici(znaci na hzz) i da se ne trazi iskustvo pa da se prijavim...ma nemam pojma onda..pa kaj su krivo napisali ili sta?poludit cu...
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
za višeg sudskog refrenta na Trgovačkom sudu se tražila 1 godina iskustva
ali, ja sam se ipak javila
Nije se tražilo iskustvo u tom natječaju. Ako mislimo na isti, onaj koji je završio u ponedjeljak..
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A gdje si ti vidjela taj oglas? mene su zvali s burze da je objavljeno na njihovoj stranici(znaci na hzz) i da se ne trazi iskustvo pa da se prijavim...ma nemam pojma onda..pa kaj su krivo napisali ili sta?poludit cu...
okee, easy..:laughing:
gledam upravo taj natječaj i ne piše 1 godina iskustva, my mistake

ali piše drž.stručni ispit, pa ti je to zapravo ta 1 god.iskustva, iako dolje piše da se mogu prijaviti i oni bez stručnog ispita...a onda opet presliku radne knjižice (po meni da vide radno iskustvo jer nisu decidirano tražili pripravnika), pa potvrdu o položenom ispitu (po mogućnosti) - to su mi sve nekak naznake da traže iskustvo

ali eto, javismo se..

ma tak su nedorečeni u tim natječajima

meni nije jasno kad napišu "prvostupnik pravne struke", ljudi moji to ne postoji, mislim da niti jedan pravni studij nije ustrojen kao 3+2

zna li netko koji pravni izvori će biti na testiranju za všs sudskog referenta na Trgovačkom sudu?

i koji su pravni izvori za upisničara na Trgovačkom sudu?


+

da li kad piše "prvostupnik pravne, ekonomske ili druge odgovarajuće struke", da li u to ulazi i stručni prvostupnik (javne uprave) ili samo sveučilišni prvostupnik?


Nije se tražilo iskustvo u tom natječaju. Ako mislimo na isti, onaj koji je završio u ponedjeljak..
je, taj, imaš pravo, krivo sam ja vidla, jer obično ako ne piše vježbenik, meni bi to automatski značilo da se traži iskustvo
u svim natječajima do sada tamo gdje nisu tražili vježbenika je pisalo 1 godina iskustva
ovdje su to izostavili
ili fakat to iskustvo ne treba
ko bi ga znao

još jedno pitanjce:

što ako ti nisu poslali doma poziv na testiranje, već samo objavili na internet stranici da oni koji ispunjavaju formalne uvjete neka dođu na testiranje
naime, poslala sam za sss referenta i glupo mi je da idem jer ne znam da li po njima ispunjavam te "formalne uvjete"
zvala sam pa kažu da se poziv treba dobiti ili obavijest da ne ispunjavaš uvjete
ja ništa nisam dobila
inače su pozivi redovno stizali tjedan dana prije, i za sss
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Državni stručni ispiti:

Državni stručni ispit - informaciju nađi u Ministarstvu uprave RH, Centar za osposobljavanje i stručno usavršavanje državnih službenika, Zagreb, Maksimirska cesta 63, tamo sa desne strane imaš link - državni stručni ispit - te vidi Uredbu o postupku, načinu polaganja i programu
državnog stručnog ispita (NN 61/06)

Za sve tri stručne spreme znači SSS,VŠS i VSS polaže se Opći dio (usmeni) ispit, a za posebni dio tj. piše se zadaća tj. za koje radno mjesto polažeš stručni ispit.

NAČIN POLAGANJA ISPITA

Članak 16.

Opći dio Ispita polaže se usmeno.
Posebni dio Ispita polaže se pisano i usmeno.

Članak 17.

Usmeni dio općeg dijela Ispita sastoji se iz provjere znanja iz sljedećih predmeta:
1. Ustavno uređenje
2. Sustav državne uprave
3. Službenički odnosi
4. Sustav lokalne i područne (regionalne) samouprave
5. Upravni postupak i upravni sporovi
6. Uredsko poslovanje
7. Osnove sustava Europske unije.

Članak 18.

Pisani dio posebnog dijela Ispita sastoji se od izrade pisane zadaće u okviru odgovarajućih poslova za koje se osposobljava, odnosno koje obavlja službenik koji polaže Ispit.
Usmeni dio posebnog dijela Ispita sastoji se od provjere znanja iz pisane zadaće i znanja o poslovima na kojima službenik radi, odnosno za koje se priprema i provjere poznavanja predmeta utvrđenih Programom u dijelu koji se odnosi na upravno područje u kojem službenik radi.

Ostalo vidi u Uredbi.

Sretno
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Državni stručni ispiti:

Državni stručni ispit - informaciju nađi u Ministarstvu uprave RH, Centar za osposobljavanje i stručno usavršavanje državnih službenika, Zagreb, Maksimirska cesta 63, tamo sa desne strane imaš link - državni stručni ispit - te vidi Uredbu o postupku, načinu polaganja i programu
državnog stručnog ispita (NN 61/06)

Za sve tri stručne spreme znači SSS,VŠS i VSS polaže se Opći dio (usmeni) ispit, a za posebni dio tj. piše se zadaća tj. za koje radno mjesto polažeš stručni ispit.

NAČIN POLAGANJA ISPITA

Članak 16.

Opći dio Ispita polaže se usmeno.
Posebni dio Ispita polaže se pisano i usmeno.

Članak 17.

Usmeni dio općeg dijela Ispita sastoji se iz provjere znanja iz sljedećih predmeta:
1. Ustavno uređenje
2. Sustav državne uprave
3. Službenički odnosi
4. Sustav lokalne i područne (regionalne) samouprave
5. Upravni postupak i upravni sporovi
6. Uredsko poslovanje
7. Osnove sustava Europske unije.

Članak 18.

Pisani dio posebnog dijela Ispita sastoji se od izrade pisane zadaće u okviru odgovarajućih poslova za koje se osposobljava, odnosno koje obavlja službenik koji polaže Ispit.
Usmeni dio posebnog dijela Ispita sastoji se od provjere znanja iz pisane zadaće i znanja o poslovima na kojima službenik radi, odnosno za koje se priprema i provjere poznavanja predmeta utvrđenih Programom u dijelu koji se odnosi na upravno područje u kojem službenik radi.

Ostalo vidi u Uredbi.

Sretno
tnx Jadranka, no ja sam pitala za pravne izvore koje je potrebno znati za testiranje povodom dobivanja posla za određeno radno mjesto, konkretno u Trgovačkom sudu
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
još jedno pitanjce:

što ako ti nisu poslali doma poziv na testiranje, već samo objavili na internet stranici da oni koji ispunjavaju formalne uvjete neka dođu na testiranje
naime, poslala sam za sss referenta i glupo mi je da idem jer ne znam da li po njima ispunjavam te "formalne uvjete"
zvala sam pa kažu da se poziv treba dobiti ili obavijest da ne ispunjavaš uvjete
ja ništa nisam dobila
inače su pozivi redovno stizali tjedan dana prije, i za sss
ne znam kaj ti je pisalo u tom natječaju (za sss)
u ovom za v.sud.ref. je pisalo da će na njihovoj web stranici objaviti kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete i koji su pozvani na testiranje, i to min. 5 dana prije testiranja. pretpostavljam da će tada objaviti i ''literaturu''
 

hedviga

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ne znam kaj ti je pisalo u tom natječaju (za sss)
u ovom za v.sud.ref. je pisalo da će na njihovoj web stranici objaviti kandidate koji ispunjavaju formalne uvjete i koji su pozvani na testiranje, i to min. 5 dana prije testiranja. pretpostavljam da će tada objaviti i ''literaturu''
"Vrijeme održavanja testiranja objavit će se na web-stranici, na oglasnoj ploči i dostavom pisane obavijesti kandidatima, najmanje osam dana prije održavanja testiranja."

tako je pisalo na natječaju za sss referenta
no, pisane obavijesti za testiranje nema, a niti obavijesti da ne ispunjavam uvjete



a za v.sud.ref. piše:

"Kandidate/kandidatkinje koji ne ispunjavaju formalne uvjete obavijestiti će se pisanim putem o neispunjavanju uvjeta.
Na web-stranici Trgovačkog suda u Zagrebu www.tszg.hr i na oglasnoj ploči Trgovačkog suda u Zagrebu objaviti će se vrijeme i način održavanja testiranja najmanje 5 dana prije testiranja"

ne vjerujem da će biti popis kandidata jer ni na web obavijesti za sss nema popisa kandidata, samo da dođu oni koji ispunjavaju formalne uvjete
no dobro, bar znamo za v.sud.ref.da će obavijest o testiranju biti samo na web strani, tj.da bi trebali biti obaviješteni doma ukoliko ne ispunjavamo uvjete

literatura bude poznata tada kada objave obavijest o testiranju, no pitam se bude li to dosta vremena da je naučim
nekad literatura bude poznata odmah kod objave natječaja
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako je netko mozda vec bio na testiranju za upisnicara na gradjanskom sudu ili na trgovackom za upravnog pravnika neka nam napise koja literatura se trazila jer se i ja bojim da se ne stigne to naucit kad vec objave.
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Uredbu o postupku, načinu polaganja i programu
državnog stručnog ispita (NN 61/06) ujedno i testiranje sve piše i literatura i sve samo ju treba pročitat.

A što se tiče moga iskustva ja radim već dugo na drugostupanjskom sudu u Zagrebu i imam položeni državni stručni ispit za rad u sudu.

Za radno mjesto upisničara potrebno je slijedeće
SSS, upravnog, ekonomskog i birotehničkog smjera ili njemu slična škola
poznavanje rada na računalu
položen državni stručni ispit (ako ga nema, da ga se položi u roku od godine dana)
1 godina radnog iskustva

Zatim se dobiva na kućnu adresu - OBAVIJST O TESTIRANJU za radno mjesto
administrativni referent - upisničar - koeficijent za to radno mjesto je 0,85

OPIS POSLOVA: obavlja poslove upisa pisarnice prema Sudskom poslovniku i po
nalogu voditelja, prvenstveno vode upisnike i imenike.

PLAĆA za ovo radno mjesto propisana je u članku 3. Uredbe o nazivima radnih
mjesta i koeficijentima složenosti poslova u državnoj službi (« Narodne novine « br. 37/01,
71/01,89/01,112/01, 7/02,-isp.17/03,197/03,21/04, 25/04- ispr., 66/05, 131/05, 109/07 i
58/08). koja je objavljena na web stranici „Narodne novine“ (www.nn.hr).

Pravni izvori za pripremanje kandidata za testiranja:
- Ustava Republike Hrvatske («Narodne novine « br. 41/01 – pročišćeni tekst) www.nn.hr
- Sudski poslovnik- X.glava, XVI.glava i XVII glava («Narodne novine» br. 20/98, 118/01,
49/03, 32/04, 9/06,116/08, 123/08- ispr, 125/08 i 146/08) www.nn.hr - novi sudski poslovnik NN 158/09
- Za ova radna mjesta provesti će se i provjera znanja rada na računalu (Microsoft
Word).

NAČIN TESTIRANJA
Po dolasku na testiranje od kandidata će biti zatraženo predočenje isprave radi utvrñivanja
identiteta. Kandidati koji ne mogu dokazati identitet ne mogu pristupiti testiranju.
Nakon utvrñivanja njihovog identiteta kandidati će biti testirani.
Za vrijeme provjere znanja i sposobnosti kandidati se ne smiju koristiti literaturom i
zabilješkama, ne smiju napuštati prostoriju u kojoj se obavlja testiranje i moraju obvezno
isključiti mobitele. Kandidati koji bi se ponašali neprimjereno ili bi prekršili jedno od gore
navedenih pravila biti će udaljeni s testiranja i njihov rezultat i rad komisija neće bodovati.
Testiranje kandidata sastoji se od:
- pisanog testa provjere poznavanja ustavnog ustrojstva Republike Hrvatske i Sudskog
poslovnika - novi je sudski poslovnik - NN br.158/09
- prijepis na osobnom računalu ( 5 min prijepisa slobodnog teksta s papira i 5 min ).
- intervju s komisijom za provoñenje javnog natječaja.
Komisija dostavlja čelniku tijela izvješće o provedenom postupku koje potpisuju svi
članovi komisije. Uz izvješće se prilaže rang lista kandidata prema ukupnom broju bodova
ostvarenih na testiranju i intervjuu.
Čelnik tijela donosi rješenje o prijmu u državnu službu izabranog kandidata koje će biti
dostavljeno svim kandidatima prijavljenim na javni natječaj.
Svi kandidati prijavljeni na javni natječaj imaju pravo uvida u dokumentaciju koja se
odnosi na javni natječaj.
Kandidat koji nije zadovoljan rješenjem o prijmu u državnu službu izabranog kandidata,
ima pravo podnijeti žalbu Odboru za državnu službu u roku od 15 dana od dana primitka
rješenja.
NAPOMENA. SUDSKI POSLOVNIK JE NOVI - NN 158/09
To bi bilo to. Sretno!

Naučite još Zakon o sudovima, najnovije izdanje, pozdrav

Da bolje obavite intervju, bilo bi korisno pročitati Etički kodeks državnih službenika
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo, općinski građanski sud u zagrebu traži 50 sudskih zapisničara i 20 upisničara, na određeno: 6 mjeseci

http://hzzweb.hzz.hr/manager/Posloprimac.asp?PageMode=14&_ADOPage=3&_orderBy=&_orderMode=

stručnu spremu imamo, traži se državni stručni ispit (ali mogu se prijaviti i oni koji ga nisu položili)... doduše, traži se i 1 godina radnog iskustva

ali ja ću se prijavit na oba natječaja... pa kud puklo da puklo

prijave do 9. 9. 2010.[/QUOTE


Na njihovoj stranici piše da je testiranje za upisničara 28.9.,da li se to odnosi na taj oglas? kako da znam da li ispunjavam uvjete ako nisam još dobila nikakav odgovor? Jeli tko od vas dobio kakvu obavijest,da li bi trebali dobit poziv ako ispunjavamo uvjete?
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ukoliko ispunjavaš uvjete iz traženog natječaja, dobit ćeš poziv, obično šalju telegram, ali ima još vremena za to, bolje prioni učenju da možeš kvalitetno napisati test. Pozdrav
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Trgovački sud je danas opet objavio oglas da traže jednog višeg sudskog referenta i sve je isto kao i u onom prijašnjem oglasu osim što sada piše i godina dana iskustva.
I šta da sad sve opet ponovno šaljem a još nisam ni od onog šta sam prošli tjedan poslala dobila nikakav odgovor. Jel to kao potpuno isti oglas ili traže još jednog? Ja tu više ništa ne razumijem...
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sjećam se da sam za jedan natječaj u ministarstvu poljoprivrede poziv na testiranje dobio oko 8 dana prije testiranja, znači ako zadovoljavamo uvjete za ovaj općinski građanski sud u zagrebu, vrlo vjerovatno bi nam pozivi (telegramski) trebali stići do kraja ovog, ili početkom idućeg tjedna... joj, samo neka stigne poziv

uh, ima dosta literature za pripremu... ovaj sudski poslovnik je ogroman
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U svemu tome treba biti strpljen i spašen, jer svaki natječaj je velika lutrija, jer kod svakog natječaja tko se sve prijavi mora se znat da imade puno urgencija i veza, ne mora značit, ali obično je tako. Obzirom da Trgovački sud (prvostupanjski sud) traži jednog višeg sudskog referenta, dosta se kandidata natječu, a nakon svih tih testiranja i intervjua, obično dođe osoba koja je već praktički unutra i koja imade najviše urgencija kod čelnika suda. To znam iz iskustva jer već dugo radim na drugostupanjskom sudu u Zagrebu, i svaki natječaj koji se raspiše - uvijek dođe neka snaha, šogorica, sestra i prijateljica, nažalost to je tako. Osim toga testiranje je zadnjih godina nešto novo, jer to testiranje što se polaže to je jedan dio učenja za stručni ispit, ako kandidat bude primljen. U upravi kada polažu imade se uredsko poslovanje, a u sudovima Sudski poslovnik NN bt.158/09 ima 201 stranicu i 493 članaka, Zakon o sudovima, Etički kodeks državnih službenika. Lijepo je raditi na drugostupanjskom sudu, vrlo interesantno, ali puno se radi, a plaće male jedva da preživiš, ali je velika sigurnost raditi u državnoj službi nego kod privatnika. Toliko i sretno.
 

Tara2503

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Svi ovi natječaji traže SREDNJU STRUČNU SPREMU !!! Tako da ili lažite pa nemojte reći da ste všs ili se prijavljujete bezveze ... ja sam se jednom prijavila na takav natječaj i lijepo sam dobila odgovor da ne udovoljavam formalnim uvjetima natječaja jer sam všs , a ne sss - što oni traže ... ako oni traže 50 ljudi sa srednjom stručnom spremom, a ne prijavi ih se 50 neće oni primiti nas nego će raspisati novi natječaj.
Naravno očaj radi svoje, pa svi šaljemo molbe di god stignemo :-(
 

Kristijan

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a ja sam se jednom isto prijavio na jedan takav natječaj gdje bijaše propisana sss sprema, i bez obzira što je iz moje priložene dokumentacije točno vidjelo da sam všs, dobio sam poziv za testiranje... doduše, natječaj je netom nakon toga poništen, jer je stupila na snagu kosoričina odluka o nezapošljavanju u držćavnim službama...

sve je to relativno...
 

katarina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je tko dobio mozda kakav odgovor sa gradanskog suda? Jos uvijek neznam dal ispunjavam uvjete...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks