AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Modernizacija i europeizacija hrvatske uprave

tincy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav kolege...da li netko ima scan literature iz knjige Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu? Ako netko neka mi se javi u inbox. Najljepsa hvala. :)
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nisam išla na predavanja niti pisala kolokvij pa me zanima da li je onda za ispit dovoljno samo učiti po prezentacijama s katedre ili je potrebno učiti i sve te članke?
Hvala!
 

Dolla

Miss Gates
Tako nisam ni ja išla na predavanja prošle akademske godine, ali sam uspjela položiti; nisam koristila prezentacije koje ionako ne pokrivaju sve i one o Sloveniji nisu trebale, nego sam skinula i isprintala onaj Koprićev i Teov članak, te u kopiraoni nabavila onaj treći dio literature, mislim iz knjige Javna uprava.
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala!
[DOUBLEPOST=1496832023,1494534746][/DOUBLEPOST]
Pozdrav kolege...da li netko ima scan literature iz knjige Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu? Ako netko neka mi se javi u inbox. Najljepsa hvala. :)
I ja bi molila ako tko ima scan da mi se javi...
Hvala!!!
 

MAJALENA

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jučer, 06.07.17. na ispitu je bio prof. Giljević. vrlo ugodan ispitivač.
Moja pitanja bila su: modernizacija uprave u Sloveniji, usporedba s Hrvatskom, što nam je zajedničko, koji su nedostaci i prednosti,
upravni kapacitet, Koprićev članak - sve; zablude, problemi.
Uglavnom jedan manje.
Sretno svima.
 

bemartina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja s kolokvija:

1. normativne, personalne, nadzorne ovlasti vlade prema drzavnoj upravi
2. normativne ovlasti sabora prema vladi
3. upravni kapacitet
4. proces europeizacije sto obuhvaca, dimenzije
5. pravo na dobru upravu
6. strukturno-organizacijski aspekt modernizacije u RH
7. ucinci menadzerskih reformi na nove metode i vjestine u upravi (tako nesto)
i jos dva u vezi koordinacije, ne sjecam se
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
na kolokviju je još bilo koordinacijske strukture u hrv.sustavu izvršne vlasti, nešto sa upravno-stručnim koord. tijelima i koja su 2 ključna problema, učinci outsourcinga na osoblje i posljedice promjena javnog sektora na metode i vještine osoblja..
na usmenom još kod tea - radni kontakti kod sabora i jačanje koordinativnog kapaciteta vlade..
ppt sa weba su dovoljne ;)
 

andrijanak

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pitanja danas na usmenom: ovlasti sabora prema drzavnoj upravi, ovlasti vlade, nacela funkcioniranja javne uprave, personalni aspekt modernizacije uprave u hr, strukturno-organizacijski aspekt i jos jedno pitanje kojeg se ne sjecam. sve tri smo prosle ;) ugodan ispit.
Jesu ovo pitanja sa usmenog kod Giljevica?
[DOUBLEPOST=1527576617,1527576136][/DOUBLEPOST]Da li je netko bio na roku u 4 mj da napise pitanja i tko je ispitivao?
 

anamarija5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jesu ovo pitanja sa usmenog kod Giljevica?
[DOUBLEPOST=1527576617,1527576136][/DOUBLEPOST]Da li je netko bio na roku u 4 mj da napise pitanja i tko je ispitivao?
ja ti samo mogu reći da su ovo pitanja od giljevića..
ne znam da li je tko bio u 4.mj, većina je bila u 2.mj..
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ejj ekipa, po čemu učite ovaj predmet? Prezentacije i članci - Giljević i Koprić?
[DOUBLEPOST=1562252227,1559897649][/DOUBLEPOST]Usmeni danas kod Marčetić - tko donosi provedbene propise u državnoj upravi i koji su to provedbeni propisi (naredbe, naputci, pravilnici) i razlike, koje akte donosi vlada i objasniti, koje su još ovlasti vlade prema upravi osim tih normativnih, o agencifikaciji i zašto se smatra da su potrebne agencije, razlika agencija i ministarstava, mjere za modernizaciju uprave i kad sam nabrojala cijeli funkcionalni aspekt onda me pitala da objasnim jačanje koordinativnog kapaciteta vlade, a kolegicu javne politike i strategije. To je otprilike to, pitanja mene i kolegice, ne znam jel nas kaj još pitala. Profesorica je inače super, kad zapneš pomaže, ne ruši samo tako i dosta je ugodna atmosfera.
Definitivno nije dovoljno učiti po prezentacijama, tako sam prošli rok pala. Treba sve proći po knjizi, posebno ove aspekte modernizacije, reforme itd.
Sretno svima dalje! :;)
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Poklanjam literaturu za ovaj kolegij (osim prezentacija, njih nemam isprintano), plus pitanja s foruma.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks