AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Modernizacija i europeizacija hrvatske uprave

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kako je danas prošao kolokvij? Jel opet trebalo pisati turbo brzinom i koliko je trajao ispit?
 

Sanjek

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo ovako...
Izašlo nas je 10, samo jedna osoba nije prošla. Bilo je 5 pitanja pod a i b, sveukupno 10, pisali smo 35 minuta. Koncept pismenog ispita je klasičan za tu katedru (8 bodova je potrebno za prolaz, ne smijete imati 4 nule). Što se tiče samih pitanja, nisu bila predetaljna, više su se tražile neke osnove, ali su neka pitanja bila možda na prvu nejasno postavljena, a s obzirom da nije bilo puno vremena za razmišljanje, vjerujem da je to predstavljalo najveći problem. Meni osobno je bilo premalo vremena tako da sam pisala ukratko i zdravoseljački :)Učila sam samo iz prezentacija i to je bilo sasvim dovoljno za prolaz.

Neka od pitanja su bila
1. Što je upravna konvergencija i koje su njene dimenzije?
2. Načela? tj. pitanje je glasilo koja načela su bila aktualna prije, a koja su se pojavila u suvremeno doba (nešto tipa toga)
3. Reforme u Hrvatskoj pod utjecajem EU?
4. Opća pitanja strateškog planiranja razvoja hrvatske javne uprave?
5. Koji se temeljni problemi javljaju?
6. Kako ih riješiti?
7. 5 najvažnijih stajališta modernizacije javnog sektora u Sloveniji?
8. Kako je trkla agencifikacija u Sloveniji?
9. Kroz koje faze prolaze države prilikom procesa europeizacije? To je ono transformacija, konsolidacija, modernizacija, adaptacija

Pitanja nisu bila točno ovako definirana, ali nadam se da sam pomogla, nek me ostali kolege još isprave i dopune.
Sretno svima s učenjem
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li netko ima dio koji se odnosi na Strategiju reforme državne uprave str. 315-342 i Javnu upravu u suvremenom europskom kontekstu str. 173-214 i 345-384? Ja imam probleme, rješenja i zablude od prof. Korpića i državu i državnu upravu od Eugena Pusića.
 

martina_sk

Administrator
Da li netko ima dio koji se odnosi na Strategiju reforme državne uprave str. 315-342 i Javnu upravu u suvremenom europskom kontekstu str. 173-214 i 345-384? Ja imam probleme, rješenja i zablude od prof. Korpića i državu i državnu upravu od Eugena Pusića.
mislila sam sad ići skenirati jer napokon imam vremena i sjetim se da sam literaturu dala frendici da si kopira..
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel netko može napisati odgovore na ova pitanja? Iako moram priznati da mi ni preostala pitanja nisu baš jasna, gdje se uopće nalaze odghovori na ta pitanja mislim gdje se može o tome pročitati (budući da nisam baš čitala to gradivo :blush:)
- najvažnijih stajališta modernizacije javnog sektora u Sloveniji?
- Kako je tekla agencifikacija u Sloveniji?
 

chasei

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da, i mene zanima kad je da otprilike znam koji dan je u igri...radi sljedećeg roka
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanja...hm...svašta nešto...Marčetić je ispitavala, traži se puno razumijevanja i povezivanja. Neka od pitanja: pristupi europeizaciji, općenito kako bi sama opisala što je to, koordinacija centra Vlade, učinci europeizacije, funkcionalni aspekt mjera za modernizaciju uprave u Hrvatskoj, problemi hrvatske uprave, agencifikacija, temeljne funkcije centra Vlade, što bi bio europski upravni prostor, teorija europeizacije, zbog čega se osnivaju agencije, zbog čega se smatra da su one potrebne, tipovi reformi, faze reformi u Hrvatskoj od osamostaljenja do sad. Eto...toliko se sjećam. Bilo nas je troje, dvoje prošlo i jedna osoba pala.
Ja prošla :D
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hah...ne znam baš što bih ti rekla...ja radim, pa sam se navlačila s njim kroz 2-3 tjedna, al nisam briljirala na usmenom :)čak štoviše bila sam loša :D al nekak sam se provukla
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kolege koji ste bili na prošlom roku, jel vam ispit bio isti dan kako je pisalo na studomatu prije prijave ili su pomaknuli na neki dan kasnije?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks