AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Modernizacija i europeizacija hrvatske uprave

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ma nemoj? ajoj, i ja bi četvrtak. :)))
a tko bi mogao ispitivati u utorak? ispit je u gundulićevoj. tamo su lalić i manojlović.. i onaj giljević, jel on uopće ispituje?
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dobro je bilo, barem meni i curi koja je sa mnom odgovarala.:)
još su ostale dvije cure, ne znam kako su završile, nadam se dobro.
ispitivala je prof. đinić.
pitanja koja je nama postavila, a kojih se sjećam: zašto su se pojavile upravne reforme i koji su faktori njihove uspješnosti, kako se vidi regulacija(koje su mjere regulacije), outsourcing u velikoj britaniji, privatizacija, strategija hrvatske javne uprave i na kojim je područjima prisutna,koje vrste nadzora(kontrole) se vrše nad javnom upravom, provedbeni propisi(tko ih provodi), vrste reformi, odnos uprave i građana..

i tako, ne mogu se više sjetiti.
prof definitivno propituje i ispituje, nije da traži malo, ali eto, nekako smo uspjele.
ja se ne mogu pohvaliti znanjem , no mogu mogućnošću prodavanja priča pa sam pričala sve i svašta, najmanje ono što me pitala pa je upalilo. na neki konkretnim pitanjima sam "pala", al ajd , dobro je završilo.
moj savjet je da učite onu knjigu država i državna uprava,nije puno gradiva tamo, a dobro dođe znati sve to jer profesorica pita bilo što. ja sam mislila da neće pitati taj dio s državnom upravom koji smo već prošli, ali pita sve.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas kod marčetić: centri vlade (VB,Njemačka, Francuska), centar vlade RH koje funkcije ima i što je,što je to koordinacija,koje koordinativne mehanizme imamo i svakog objasniti, vrste reformi pa objasniti ukratko svaku, personalni i strukturni učinci menadžerskih reformi,agencije, problemi u upravi (to je iz koprićevog članka)...uglavnom dosta iscrpno traži objašnjenja.
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pitanje za kolege koji su išli na predavanja i/ili one koji su položili ispit!
Literatura je
Koprić, Ivan, Gordana Marčetić, Anamarija Musa, Vedran Đulabić, Goranka Lalić Novak; Upravna znanost- Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2014), str. 173-214, 345-384
Koprić, Ivan; Problemi, rješenja i zablude u reformi hrvatske državne uprave, U: E. Pusić (ur.)Hrvatska država i uprava; Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (2008), str. 49-65
Koprić, Ivan; Managing Public Administration Reform in Croatia; Hrvatska javna uprava (2008), str. 551-565
Strategija reforme državne uprave za razdoblje 2008-2011; Hrvatska javna uprava (2008), str. 315-342
Pusić, Eugen; Država i državna uprava; Pravni fakultet u Zagrebu (1999), str. 330-451

+

onih 5-6 prezentacija i dokumenata koje su objavili na stranici katedre?

Ili nešto još dodatno ili nešto manje od ovoga, ako nešto s popisa ne treba?
:)
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ispit je u srijedu u 15:00 kod Džinić. Sretno nam bilo :)
Koliko treba za naučiti po tvojoj subjektivnoj procjeni?:)
Čuo sam od nekih da su naučili za 2-3 dana a opet na forumu ima i drugačijih iskustava..
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Koliko treba za naučiti po tvojoj subjektivnoj procjeni?:)
Čuo sam od nekih da su naučili za 2-3 dana a opet na forumu ima i drugačijih iskustava..
Pa ne znam šta bih ti rekla.. Ja ne gledam na to vremenski.. Nastojim proći cijelo gradivo i naučiti najvažnije (izbacujem sve detalje) i modernizacija je ponavljanje komparativne, tako da je sve više manje poznato pa je utoliko lakše naučiti. Ali ja ne ganjam ocjenu nego pečat :) tako da se neki kolege možda ne bi složili sa mnom :)

p.s. Ima li vas kojima se preklapaju modernizacija i projektni?
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas je ispitivala prof. Marčetić. pitanja: agencifikacija, razlika između agencija i ministarstava, europski upravni prostor, pristupi EUP-u, načela (sve iz prez.) - posebno objasniti načelo supsidijarnosti i proporcionalnosti, strukturni i personalni učinci menadžerskih reformi, upravni kapacitet EU, reforma javne uprave u Hrvatskoj, koje su reforme provedene. bilo je još par pitanja od kolegice kojih se ne mogu sjetiti. traži znanje ali nije stroga, dosta nam je podpitanja postavljala da prođemo. ugl riješeno ;)
 

marko90

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja danas kod prof. Marčetić: agencifikacija, tipovi upravnih reformi, europski upravni prostor i pristupi eup-u i europeizaciji.
 

Kiki_p

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica Marčetić je jučer pitala uz pitanja koja su nabrojali kolege i probleme u Hrvatskoj javnoj upravi, sretno svima!
 

apostolka

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko ima ovaj dio da mi proslijedi na private, Koprić, Ivan; Problemi, rješenja i zablude u reformi hrvatske državne uprave, U: E. Pusić (ur.)Hrvatska država i uprava; Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (2008), str. 49-65 ??Hvala
 

Valentina8

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li netko:

Koprić, Ivan, Gordana Marčetić, Anamarija Musa, Vedran Đulabić, Goranka Lalić Novak; Upravna znanost- Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu (2014), str. 173-214, 319-344, 345-384
Koprić, Ivan; Problemi, rješenja i zablude u reformi hrvatske državne uprave, U: E. Pusić (ur.)Hrvatska država i uprava; Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (2008), str. 49-65
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks