AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Modernizacija i europeizacija hrvatske uprave

forum

<i>automatski bot</i>
Modernizacija i europeizacija hrvatske uprave

Koprić, Marčetić, Musa, Đulabić, Lalić Novak, Vukojičić Tomić
 

martina_sk

Administrator
marčetićka je jučer bila na prvom predavanju. tko ne ide na predavanja ima normalan usmeni ispit. kako je profa rekla "detaljan". a tko ide na predavanja (redovni 30 sati a izvanredni 10) može izaći na kolokvij 8.1. (za koji još ne znaju kako će izgledati ali će u potpunosti pratiti predavanja) i mora još napraviti istraživački rad od 5-8 str. kojeg treba izlagati (može sam ili u grupi od 2-3 ljudi). tako je ocjenu čini 60% kolokvij, 30% rad, a 10% izlaganje. 15. i 22.1. su izlaganja a radovi se piše o elementima modernizacije ili europeizacije hr javne uprave. na kraju svakog predavanja će navoditi te elemente i mi ćemo moći temu izabrati. još ne znaju tko će ispitivati na usmenom, ali sigurno marčetićka.
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Na predavanju je bila prof. Lalić Novak, bilo nas je 9, prozvala nas je i zapisala da smo prisutni. Predavanje je trajalo do 19:10, dvije cure su kopirale prezentacije s predavanja na svoj usb, a profesorica nije baš jasno rekla dal će ih staviti na web ili ne.
12.12. će vrlo vjerojatno biti još jedan termin predavanja, ali će obavijest o tome biti stavljena na web, jer mooožda i ne bude baš taj datum.
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na predavanju je bila prof. Lalić Novak, bilo nas je 9, prozvala nas je i zapisala da smo prisutni. Predavanje je trajalo do 19:10, dvije cure su kopirale prezentacije s predavanja na svoj usb, a profesorica nije baš jasno rekla dal će ih staviti na web ili ne.
12.12. će vrlo vjerojatno biti još jedan termin predavanja, ali će obavijest o tome biti stavljena na web, jer mooožda i ne bude baš taj datum.
Ja sam kopirala prezentaciju pa tko zeli, nek mi se javi na mail: [email protected]
 

martina_sk

Administrator
Za studente koji izlaze na kolokvij iz predmeta Modernizacija i europeizacija hrvatske javne uprave predavanja su OBAVEZNA.

Sljedeće predavanje će biti u ČETVRTAK 4.12.2014. u Ćirilometodskoj 4, dvorana V. - prizemlje


Predavanje je OBAVEZNO i za IZV i za RED studente koji žele izaći na kolokvij, kao i za seminariste iz predmeta Komparativna javna uprava.

Raspored i teme predavanja:


16.30-18.00: izv.prof.dr.sc. P. Kovač - Sistemski i pravni aspekti modernizacije javne uprave u EU i Sloveniji,
18.30-19.00: izv.prof.dr.sc. P. Kovač - Sistemski i pravni aspekti modernizacije javne uprave u EU i Sloveniji, 2. dio
19.00-20.00: doc.dr.sc. T . Jovanović - Ekonomski i porezni aspekti reforme javne uprave u Sloveniji i EU
http://www.pravo.unizg.hr/uz/specij...acija_hrvatske_javne_uprave?@=6trs#news_33790

Umjesto 11.12., predavanje iz Modernizacije i europeizacije hrvatske javne uprave održat će se 12.12. (petak) u 17:00h, ĆM4, dv. 2.
http://www.pravo.unizg.hr/uz/specij...acija_hrvatske_javne_uprave?@=6trx#news_33790
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li su za ove koji žele izaći na kolokvij baš sva sva predavanja obavezna ili je npr. za izvanredne dovoljno doći na 10 sati?
 

martina_sk

Administrator
Da li su za ove koji žele izaći na kolokvij baš sva sva predavanja obavezna ili je npr. za izvanredne dovoljno doći na 10 sati?
ja sam na prvom predavanju prema riječima marčetićke shvatila da redovni trebaju doći na sva predavanja (tj. 30 sati), a izvanredni na 10 sati predavanja. još smo ju pitali da li nam prvi sat vrijedi kao 5 ili 2 sata (pošto nije došao đulabić i održao predviđeni drugi dio predavanja) i rekla je da nam se bilježi samo kao 2 sata.
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znam to, hvala, mislila sam da su možda druga pravila za one koji žele izaći na kolokvij, da oni moraju doći baš na sve sve (izvanredni),a da je 10 sati obavezno kao neka osnovna obveza da bi uopće pristupio ispitu.
 

martina_sk

Administrator
Znam to, hvala, mislila sam da su možda druga pravila za one koji žele izaći na kolokvij, da oni moraju doći baš na sve sve (izvanredni),a da je 10 sati obavezno kao neka osnovna obveza da bi uopće pristupio ispitu.
i onda je rekla tko od izvanredni ne misli ići na kolokvij i raditi istraživački rad neka slobodno ode kući jer ne moraju biti na predavanjima. tako se ustalo i otišlo oko 7 ljudi. pa bih rekla da ako hoćemo na kolokvij moramo ići samo na 10 sati.
 

Aderma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
i onda je rekla tko od izvanredni ne misli ići na kolokvij i raditi istraživački rad neka slobodno ode kući jer ne moraju biti na predavanjima. tako se ustalo i otišlo oko 7 ljudi. pa bih rekla da ako hoćemo na kolokvij moramo ići samo na 10 sati.
Joooj da da, sjećam se sad :) odlično :)
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi jel netko danas bio na predavanju, jeste bili svih 5 sati? Ako nije problem dajte napišite što je danas bilo i tko je održao predavanje i ako ima kakvih korisnih uputa :)
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ljudi jel netko danas bio na predavanju, jeste bili svih 5 sati? Ako nije problem dajte napišite što je danas bilo i tko je održao predavanje i ako ima kakvih korisnih uputa :)
ja sam bila, bilo nas je oko 10-ak. predavanje je održao đulabić, bilo je skroz ok.. radili smo malo pojam javne uprave u užem i širem smislu, podrobnije pričali o agencijama, modele privatizacije, dotakli se jpp-a , outsourcinga i tako tih stvarčica. uglavnom sve što smo već negdje učili pa malo proširili znanje.
bili smo do 20 sati , pa sad ne znam jel se to računa kao 5 sati ili kako.

nego, da vas pitam, ukoliko želimo izaći na kolokvij, na koliko predavanja mi trebamo doći? bilo je govora o 10 sati, ali se pitam koje predavanje nosi koliko sati. ja sam bila na ovom i onom prije njega te planiram ići i ovaj tjedan pa me zanima koliko sati će mi to biti i hoću li moći na kolokvij?
 

martina_sk

Administrator
nego, da vas pitam, ukoliko želimo izaći na kolokvij, na koliko predavanja mi trebamo doći? bilo je govora o 10 sati, ali se pitam koje predavanje nosi koliko sati. ja sam bila na ovom i onom prije njega te planiram ići i ovaj tjedan pa me zanima koliko sati će mi to biti i hoću li moći na kolokvij?
u rasporedu kod svakog predavanja piše u zagradi koliko sati traje.



da li je itko nabavio ovaj članak? 2. Koprić, Ivan (2008) Problemi, rješenja i zablude u reformi hrvatske državne uprave,U: Eugen Pusić (ur.) (2008) Hrvatska država i uprava. Zagreb: HAZU. Str. 49-65.
nemaju na pravu, bio je jedan primjerak ali je posuđen i nikad vraćen :) rekli su mi u biblioteci da sigurno ima u nsk, ali ja nemam pretplatu za tamo niti znam što je potrebno..
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mozda netko zna kako bi trebao izgledati istrazivacki rad, sto se uopce trazi? I da li treba izabrati temu ovaj tjedan odnosno biramo li sami ili oni daju teme?
 

martina_sk

Administrator
Jel mozda netko zna kako bi trebao izgledati istrazivacki rad, sto se uopce trazi? I da li treba izabrati temu ovaj tjedan odnosno biramo li sami ili oni daju teme?
valjda ćemo više saznati sutra pošto je to zadnje predavanje prije kolikvija. mi sami biramo teme kao iz među elemenata modernizacije koje će oni navesti na kraju svake prezentacije ali koliko sam vidjela nisu oni to navodili.
 

martina_sk

Administrator
ne. a izgleda da ni nećemo prije kolokvija. jedna kolegica i ja samo poslale mailove prije božića i nije nam niti jednoj odgovorila.
 

martina_sk

Administrator
asistentica je poslala mail po uputi marčetićke. s obzirom na ovaj dio maila "Pismeni kolokvij će sadržajno će obuhvaćati teme prezentirane na dosadašnjim predavanjima (prema PPT prezentacijama koje su objavljene na internetskim stranicama Katedre). Kolokvij se sastoji od 5 pitanja iz određene nastavne cjeline koja sadrže dva pod-pitanja (a. i b.)." čini mi se da će iz svake prezentacije biti po jedno pitanje i da onda treba učiti i dvije prezentacije slovenskih profi. a vezano za istraživački rad - da li netko ima zapisane elemente modernizacije i europeizacije s predavanja prof đulabić i lalić? jer ne pišu u prezentacijama, a na predavanju nisam bila. koprićeve elemente sam zapisala :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks