AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Modernizacija i europeizacija hrvatske uprave

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jesam, profesorica Džinić je divna! Pristupačna, imate vremena za razmisliti. Materiju treba učiti s razumijevanjem.

Utjecaj Hrvatskog Sabora na upravu
Pravo na dobru upravu
Ne znam kako je točno glasilo pitanje, uglavnom institucionalno- upravni aspakt koji se morao ispuniti prilikom ulaska u EU (znači mislila je sto su države kandidatkinje trebale ispuniti u području javne uprave)
Koprićev članak- problemi hrvatske javne uprave
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jesam, profesorica Džinić je divna! Pristupačna, imate vremena za razmisliti. Materiju treba učiti s razumijevanjem.

Utjecaj Hrvatskog Sabora na upravu
Pravo na dobru upravu
Ne znam kako je točno glasilo pitanje, uglavnom institucionalno- upravni aspakt koji se morao ispuniti prilikom ulaska u EU (znači mislila je sto su države kandidatkinje trebale ispuniti u području javne uprave)
Koprićev članak- problemi hrvatske javne uprave
Hvala na inf!
[DOUBLEPOST=1568032576,1567859170][/DOUBLEPOST]
Jesam, profesorica Džinić je divna! Pristupačna, imate vremena za razmisliti. Materiju treba učiti s razumijevanjem.

Utjecaj Hrvatskog Sabora na upravu
Pravo na dobru upravu
Ne znam kako je točno glasilo pitanje, uglavnom institucionalno- upravni aspakt koji se morao ispuniti prilikom ulaska u EU (znači mislila je sto su države kandidatkinje trebale ispuniti u području javne uprave)
Koprićev članak- problemi hrvatske javne uprave
Gdje piše o tom institucionalno-upravnom aspektu?
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
To je ono kod upravnih kapaciteta kod ulaska u EU. Procitajte dio koji se odnosi na europeizaciju, nije konkretno nigdje takav podnaslov. Nisam ni ja odgovorila striktno sto je profesorica htjela, ne znam ni sada sto je tocno htjela cuti. Ja sam rekla opcenito sto smo trebali ispuniti prilikom ulaska u EU. Zanimalo ju je sto je to kod uprave trebalo zadovoljiti i da pise u knjizi.
 

Ivanka J

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala!
[DOUBLEPOST=1568977641,1568307048][/DOUBLEPOST]Usmeni kod Giljevića:
1. Mjere za modernizaciju hrvatske javne uprave (nabrojati)
2. Upravni kapacitet sve što znaš
3. Problemi iz Koprićevog članka

Brzo i bezbolno. Jako ugodan ispitivač.
Prezentacije nisu dovoljne, tj. jesu onima koji imaju sreće :)
Jedan manje, još jedan ostao i gotovo.
Sretno svima dalje!!!
 

el.pen

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej, da li netko ima skeniran dio knjige Marčetić, Gordana; Izazovi upravljanja ljudskim potencijalima u javnoj upravi u 21. stoljeću; U: G. Marčetić, T. Vukojičić Tomić, I. Lopižić(ur.) Normalizacija statusa javn ih službenika - rješenje ili zamka) (2019), str. 1-36 ??
hvala!
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,

ima li tko možda skeniranu literaturu "Anamarija Musa; Agencijski model javne uprave; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Studijski centar za javnu upravu i javne financije (2014), str. 400-482, 541-575" za proslijediti na mail?

Hvala
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo da javim malo svjezih dojmova s ovog ispita. Danas je ispitivala profesorica Marcetic. Nakon pocetnog malog nesporazuma oko literature, ostatak ispita je bio skroz ugodan. :)

Profesorica trazi dosta povezivanja gradiva pa svakako preporucam ucenje po literaturi sa stranice katedre, odnosno iz knjige profesorice Musa (uspjela sam ju posuditi u gradskoj knjiznici pa ukoliko kom treba neka ju pokusa tamo pronaci ako ne uspije drugdje) i clanaka sa web stranice.

Bile smo kolegica i ja i svakoj je postavila po nekoliko pitanja s tim da ukoliko jedna nije znala u potpunosti odgovor bi pitala drugu da ju nadopuni ukoliko zna. Ispit je trajao oko 25-30 min.
Pitanja (i potpitanja) su bila otprilike: agencifikacija sve sto znas, razlike ministarstava i agencija, karakteristike agencija u Hr, upravni kapaciteti i sto oni podrazumjevaju, sto je Hrv morala ispuniti u prilagodbi javne uprave za ulazak u EU, sluzbenicki sustavi (usporediti ona 4 iz njezinog clanka, gdje su razvijeni te gdje se koji primjenio u svijetu), ovlasti vlade prema upravi, koordinacija, to je vecina pitanja, mislim da je bilo jos koje ali se ne mogu sjetiti...
Mi smo polozile, sretno ostalima!
 
Posljednje uređivanje:

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ljudi, gdje mogu nabaviti literaturu? Da li postoji ista na netu ili moram u kopiraonu? I da li mozda postoji neka skripta koja je dovoljna za nauciti ili se mora po knjizi? Hvala!
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I molim vas popis literature. Jer našla sam dva različita, sad ne znam koji je novi :/ Hvala!!
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo da javim malo svjezih dojmova s ovog ispita. Danas je ispitivala profesorica Marcetic. Nakon pocetnog malog nesporazuma oko literature, ostatak ispita je bio skroz ugodan. :)

Profesorica trazi dosta povezivanja gradiva pa svakako preporucam ucenje po literaturi sa stranice katedre, odnosno iz knjige profesorice Musa (uspjela sam ju posuditi u gradskoj knjiznici pa ukoliko kom treba neka ju pokusa tamo pronaci ako ne uspije drugdje) i clanaka sa web stranice.

Bile smo kolegica i ja i svakoj je postavila po nekoliko pitanja s tim da ukoliko jedna nije znala u potpunosti odgovor bi pitala drugu da ju nadopuni ukoliko zna. Ispit je trajao oko 25-30 min.
Pitanja (i potpitanja) su bila otprilike: agencifikacija sve sto znas, razlike ministarstava i agencija, karakteristike agencija u Hr, upravni kapaciteti i sto oni podrazumjevaju, sto je Hrv morala ispuniti u prilagodbi javne uprave za ulazak u EU, sluzbenicki sustavi (usporediti ona 4 iz njezinog clanka, gdje su razvijeni te gdje se koji primjenio u svijetu), ovlasti vlade prema upravi, koordinacija, to je vecina pitanja, mislim da je bilo jos koje ali se ne mogu sjetiti...
Mi smo polozile, sretno ostalima!
Nesporazum oko literature? Pls napisi koja je tocna literatura, ja se bas ne mogu snaci :/ tnx!
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nesporazum oko literature? Pls napisi koja je tocna literatura, ja se bas ne mogu snaci :/ tnx!
Ispitivala nas je po starijoj literatur koja se vise ne koristi, pa smo joj rekle da to nije navedeno u ispitnoj literaturi na stranici fakulteta. Onda nam se ispricala da je ona pogrijesila. Imas na web stranici katedre tocnu literaturu i sto se ispituje na ispitu. Svakako knjiga od Anamarije Musa koju moras posuditi u knjiznici i ostali clanci koje mozes skinuti sa neta.
 

lampa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispitivala nas je po starijoj literatur koja se vise ne koristi, pa smo joj rekle da to nije navedeno u ispitnoj literaturi na stranici fakulteta. Onda nam se ispricala da je ona pogrijesila. Imas na web stranici katedre tocnu literaturu i sto se ispituje na ispitu. Svakako knjiga od Anamarije Musa koju moras posuditi u knjiznici i ostali clanci koje mozes skinuti sa neta.
Hvala ti!

Imaš li možda link za članak: Marčetić, Gordana; Izazovi upravljanja ljudskim potencijalima u javnoj upravi u 21. stoljeću; U: G. Marčetić, T. Vukojičić Tomić, I. Lopižić(ur.) Normalizacija statusa javn ih službenika - rješenje ili zamka) (2019), str. 1-36
 

medo brundo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
imali netko skenirano il link da nadem ove dvije knjige, plizzz
Marčetić, Gordana; Izazovi upravljanja ljudskim potencijalima u javnoj upravi u 21. stoljeću; U: G. Marčetić, T. Vukojičić Tomić, I. Lopižić(ur.) Normalizacija statusa javn ih službenika - rješenje ili zamka) (2019), str. 1-36
Lopižić, Iva; Dekoncentrirane državne službe i lokalna samouprava: faktor kapaciteta; 14. Forum za javnu upravu, Friedrich Ebert Stiftung i Institut za javnu upravu,
 

barbaraw

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ima li tko možda skeniranu literaturu "Anamarija Musa; Agencijski model javne uprave; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Studijski centar za javnu upravu i javne financije (2014), str. 400-482, 541-575" za proslijediti na mail [email protected].
Puno hvala
 

Marina1202

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I meni bi trebao taj dio literature "Anamarija Musa; Agencijski model javne uprave; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Studijski centar za javnu upravu i javne financije (2014), str. 400-482, 541-575", ako netko ima da mi pošalje na mail: [email protected] .
Hvala
 

tonka0306

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I ja bih molila ako mi netko može poslati skenirano dio literature "Anamarija Musa; Agencijski model javne uprave; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Studijski centar za javnu upravu i javne financije (2014), str. 400-482, 541-575" na mail [email protected].
Hvala!
 

ivana123456

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I ja molim ako netko ima za poslijediti "Anamarija Musa; Agencijski model javne uprave; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Studijski centar za javnu upravu i javne financije (2014), str. 400-482, 541-575" na mail [email protected]
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I ja isto molim ako netko ima za proslijediti "Anamarija Musa; Agencijski model javne uprave; Pravni fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Studijski centar za javnu upravu i javne financije (2014), str. 400-482, 541-575"
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks