AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalni porezi i trošarine

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel ima netko kakvu skriptu iz lokalnih poreza i trošarina? Ako ima, molila bi da pošalje u skriptarnicu! Hvala unaprijed!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel ima netko kakvu skriptu iz lokalnih poreza i trošarina? Ako ima, molila bi da pošalje u skriptarnicu! Hvala unaprijed!
Stavio sam skriptu i vježbe iz lokalnih u skriptarnicu, pa možete skinuti!
 

anet

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanja 25.02.
ukratko objasniti trošarine; karakteristike, por.obv, stope...
mješoviti sustav poreznih ovlasti između viših i nižih razina vlasti,
trošarine na luksuzne proizvode;por.obv;stopa; osnovica
porezi općina i gradova, navesti i objasniti svakog-obv,osn,stope

za prolaz je dovoljna skripta iz predavanja, ali za sigurnost predlažem da prođete zakone.
sretno svima na sljedećim rokovima.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel govorila profesorica možda danas šta za one "zadaće"?
nije ništa govorila o tome.na predavanju smo govorili o imovinskim porezima i porezu na nasljedstva i darove.predrok je 2.6. za studente koji su redovito na predavanjima.idući put obavezno ponesi zakon o financiranju jedinica lokalne i regionalne samouprave,trebat će nam za predavanje.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
I mene zanima to...:laughing:
ta skipta vrijedi naravno.može se učiti po njoj...ako imaš volje možeš i zakone pročitati ako ne,dovoljno je ta skripta. jer slajdovi su napravljeni po knjizi i zakonu,tako da je to to...
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zamolila bih nekoga tko zna da mi odgovori na ova pitanja :

1.sustavi raspodjele poreznih ovlaštenja
2.objasni uvođenje posebnih poreza iz socijalnih razloga i zbog načela korisnosti
3.načini utvrđivanja trošarinske obveze.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako prođemo na predroku pismeni dio,da li je to to,ili moramo i usmeno odgovarati???
nakon što prođeš pismeni,ideš na usmeni na kojem možeš ili uzeti ocjenu koju si dobila na predroku ili odgovarati na usmenom za veću ocjenu,bar ja tako mislim
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel za poreznu obvezu ( proporcionalni i specifični posebni porez ) kod cigareta dovoljno znat koje osnovice se primjenjuju od 1. lipnja 2009. ili moramo i sve one prije napisati ( ovo se nalazi kod trošarina na duhan u skripti).
 

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok ljudi! zanima me koje ste vi učili posebne poreze, svih 8 ili? neda mi se sve to strebat, ja sam bezalkohol.pića, kavu i osobni automob.,motorn.vozila...kaj je Tereza rekla ak se netko sjeca koji su najvažniji? il bar koje vi mislite da ce stavit? pozzzzzzzzzz
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
bok ljudi! zanima me koje ste vi učili posebne poreze, svih 8 ili? neda mi se sve to strebat, ja sam bezalkohol.pića, kavu i osobni automob.,motorn.vozila...kaj je Tereza rekla ak se netko sjeca koji su najvažniji? il bar koje vi mislite da ce stavit? pozzzzzzzzzz
Tereza je rekla da naucimo sve te poreze, ali kod pojedinog porezna ne moras znati bas detalje, vec ono osnovno-poreznog obveznika, načini utvrđivanja por osnovice, stopa, por. oslobođenja i sl. (rekla je da se ne zamaramo previse onim brojkama i sl.)
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja s današnjeg predroka :
1.objasniti korisničke naknade
2.obilježja dobrog lokalnog poreza
3.zakonska osnova trošarina u EU
4.objasni nefiskalne razloge uvođenja trošarina
5.porez na promet nekretnina - porezni obveznik, predmet oporezivanja, porezna stopa.
6.porez na kavu i luksuz u RH - porezni obveznik, predmet oporezivanja, porezna osnovica i način utvrđivanja porezne obveze
7.županijski porezi.
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi može netko, molim Vas odg. na ovo pitanje: "3. Zakonska osnova trošarina u EU." ... hvala!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks