AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Koronavirus i potres - *Zimski semestar UŽIVO*

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moja kolegica studira u Vž na zdravstvenom veleučilištu. Oni imaju otpočetka ak. God. Neke ispite preko merlina, od doma. Pismeni su. Ima 15 min za odgovaranje u određeno vrijeme kad svi pišu. I nema šanse za prepisivanje jer pitanja ima puno i ima vremena dovoljno da odg kratko na svako pitanje. Pitanja su znaš neznaš. Eto možda i nama tako nešto slože. Ma znaju oni cake da bi ljudi od doma prepisivali, zato stave puno pitanja a malo vremena.
 

fakin

Super Moderator
prenosim samo:


Dragi studenti,
sasvim je očito kako su tenzije na rekordnoj razini te da je mnogo stvari ostalo nerazjašnjeno, tako da ćemo pokušati objasniti što je točno Studentski zbor radio proteklih tjedana otkako se nastava prestala održavati.

1) Online ispiti postali su alternativa odgađanju ispita, čije nam rješenje dugoročno gledajući nije prihvatljivo. Prisiljeni smo djelovati pod pretpostavkom da će izvanredno stanje potrajati do kraja semestra, a u tom slučaju online ispiti su jedino rješenje. Odgađanje bi nas samo dovelo u situaciju gdje sve ispite moramo pisati u razmaku od par mjeseci ili čak tjedana, što s obzirom na opseg većine predmeta koje polažemo većini studenata nije u interesu.

2) Ono što smo kod koncepta ispita htjeli izbjeći su pitanja na zaokruživanje jer bi u tom slučaju imali ispit gdje biste imali jako malo vremena za svako pitanje (15-30 sekundi) i ne biste imali mogućnost povratka na prošlo pitanje. Ipak smo stava da takav oblik ispita ne bi bio nikome u interesu.

3) Činjenicu da smo svi u teškom stanju trudimo se nadoknaditi drugim mjerama, poput odgode ispita kako bismo ipak imali više vremena za učenje ili oslobađanjem obveze studenata za plaćanjem predmeta koje ne uspiju položiti ovaj semestar odnosno koje ponovno upisuju tzv. proglašavanjem neutralnog semestra (već smo kontaktirali Hrvatski studentski zbor u vezi pokretanja takve inicijative jer mora biti na državnoj razini).

4) Vaše apele u vezi oblika nastave smo poslušali i s Upravom smo vodili opsežne razgovore o načinima kako bi najbolje bilo organizirati nastavu s obzirom na to da suhoparno stavljanje već davno objavljenih prezentacija ne možemo nazivati kvalitetnom nastavom. Očekujte sutra obavijest u vezi ovoga, još uvijek ne možemo ništa reći jer nije službeno.

5) Ispravno ste zaključili da se čeka da prođe rok 3.4. prije negoli se službeno objavi da će biti roka u travnju. Uprava ne želi objavljivati tako što prije nego li je 100% sigurna funkcioniraju li online ispiti u praksi. Studentski zbor će 4.4. održati izvanrednu sjednicu na kojoj ćemo formirati službeni stav u vezi provođenja daljnjih online ispita na temelju iskustava od ispita 3.4. koji će Uprava uvažiti. Također ćemo nakon provedenog ispita napraviti anketu i objavu u kojima ćete moći iskazati svoja iskustva i stavove u vezi provođenja online ispita.

6) Ako dođe do održavanja ispita u travnju, vrlo je vjerojatno da će biti održani s tjedan dana odgode. Ovo je još neslužbena informacija.


I na kraju, sve vas molimo ovim putem da se svi zajedno smirimo i shvatimo da je ovo prvi put da će se ispiti održati na ovakav način. 2.4. će se održati probni ispiti MODULARNA - pravni smjer) na Merlinu tako da ćete ipak prije ispita imati dojam kako sve izgleda. Pozivamo vas sve da se sada, u ovim izvanrednim uvjetima, koliko god je moguće, koncentriramo i damo šansu ovakvom načinu provođenja ispita, a nakon što prođe povest ćemo svi skupa raspravu i odlučiti na koji način želimo dalje u ovoj situaciji.

Vaš Studentski zbor
 

taz

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
@fakin , hvala in info.

Ovo će, zapravo, promijeniti sve. Bit će povijesna prekretnica u funkcioniranju apsolutno svega.
Ako ispiti jednom prođu online, nema više budućih razloga da i nakon što pandemija prođe, ako ikad prođe, ispiti zauvijek ne ostanu isključivo online.
 

fakin

Super Moderator
Pravni fakultet u Zagrebu:

Iza nas je vjerojatno najteži tjedan u novijoj povijesti Fakulteta. U katastrofalnom potresu oštećene su sve naše zgrade, neke od njih do razine da će zahtijevati ekstenzivnu obnovu. Sve ovo događa se u vremenu kad smo svi suočeni s pandemijom virusa, koji iz temelja mijenja naše živote. Studenti, nastavnici i administrativni djelatnici Fakulteta su, jednako kao i svi drugi građani, prisiljeni ostati doma, raditi i učiti na daljinu. To su samo neki od izazova s kojima se trenutačno suočavamo. Drugi su više osobni, brinemo se za naše obitelji, zdravlje, budućnost. U svemu tome ne posustajemo, nego se trudimo ići dalje i postići još više nego prije.
Što se trenutačno događa?
LJUDI
Nemamo informacija da je netko od naših studenata ili nastavnika ozbiljnije stradao te se nadamo da će to tako i ostati. Pozivamo vas da ostanete doma i iskoristite vrijeme na produktivan način.
ZGRADE FAKULTETA
Procjenjuje se šteta na zgradama Fakulteta, kako bi se moglo početi planirati projekt njihove obnove. Uprava Fakulteta iznimno cijeni svu podršku i pomoć koja već danima pristiže od naših studenata, alumnija, kolega s drugih fakulteta u državi i svijetu i brojnih drugih prijatelja ovog Fakulteta.
NASTAVA
Preusmjeravamo sve naše aktivnosti na sustave za e-učenje. Više od 300 naših kolegija trenutačno se odvija online. Budući je izgledno da će postojeće stanje trajati veći dio ljetnog semestra, povećat ćemo količinu interaktivnih sadržaja i izravne online nastave putem Google Meet aplikacije. Iznimno cijenimo sve konstruktivne sugestije koje dolaze od Studentskog zbora i naših studenata, te ih razmatramo i uvažavamo kad god je to moguće.
ISPITI
Dana 3. travnja održat ćemo prve online ispite. Ovisno o ishodu ovih ispita, kvaliteti njihove provedbe i ocjeni o tome može li se na taj način osigurati postizanje uobičajenih ishoda učenja, razmotrit ćemo mogućnost da se i ispitni rok u travnju provede na isti način.
ADMINISTRATIVNA PODRŠKA
Omogućili smo svim studentima postavljanje zahtjeva putem sustava podrska.pravo.hr. Administrativne službe su trenutačno pod iznimno velikim pritiskom, ali ubrzano rješavaju sve zaostatke.
 

ka.tina7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kakve to veze ima s pravnim fakultetom?

Misliš, kao pravokutnik?
Tamo su svi njihovi predmeti i sve vezano za njih, kao i ovaj nas forum, i tamo djele iskustva i pitanja sa pismenih i usmenih. Pa neka pogleda, mozda pisu neki dojmovi oko tih online ispita
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
jel ima itko informacije kako su prosli online ispiti?
Mislim da ih još nije bilo. Osim za UPP vježbe koje su se predale preko Merlina.

Koprić je danas, između ostalog, napisao, citiram: "Također, priprema se neki sustav održavanja ispita, zasad nemam informacije, nego ću ih skupa s vama saznati kad ih Uprava Fakulteta proslijedi." Kraj citata.

P.S. Meni se čini kako je ovo i idealna prilika da Indeksi kao dokument odu u povijest. Sve je na Studomatu. A, ne ove gnjavaže kod upisa. Idi predaj, indeks, idi po indeks, izgubiš dva-tri sata samo da ti tamo neko zalijepi imena predmeta u indeks. :)
 

fakin

Super Moderator
Znate što mene zanima, meni na Merlinu uopće nema predmeta iz zimskog semestra koje nisam položio. Je li još nekome tako?

Ono, ok kužim sad iz ljetnog semestra polagat ćemo ispite tako da radimo određene zadatke, ali što ćemo s predmetima iz zimskog semestra? Nitko njih uopće ne spominje. Za 2 tjedna bi po rasporedu trebao biti ispitni rok, a mi ne znamo na koji način ćemo polagati te predmete.
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znate što mene zanima, meni na Merlinu uopće nema predmeta iz zimskog semestra koje nisam položio. Je li još nekome tako?

Ono, ok kužim sad iz ljetnog semestra polagat ćemo ispite tako da radimo određene zadatke, ali što ćemo s predmetima iz zimskog semestra? Nitko njih uopće ne spominje. Za 2 tjedna bi po rasporedu trebao biti ispitni rok, a mi ne znamo na koji način ćemo polagati te predmete.
Nemam ni ja, samo iz ljetnog semestra.
Ako smo izvanredni, dal trebamo radit zadatke koje i redovni il ce nam posebno zadat ?
 

alkemicar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znate što mene zanima, meni na Merlinu uopće nema predmeta iz zimskog semestra koje nisam položio. Je li još nekome tako?

Ono, ok kužim sad iz ljetnog semestra polagat ćemo ispite tako da radimo određene zadatke, ali što ćemo s predmetima iz zimskog semestra? Nitko njih uopće ne spominje. Za 2 tjedna bi po rasporedu trebao biti ispitni rok, a mi ne znamo na koji način ćemo polagati te predmete.
Niti ja nemam. A nemam ni predmete iz ljetnog semestra pa nemogu ni dobit obavijest za navedene zadatke. Neznam kako će se to riješiti. Ako netko imam kakvu info neka javi.
 

bett

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nemam niti ja predmete iz zimskog, samo iz ljetnog, isto se pitam šta je sa njima? Planirala sam polagat jedan predmet iz zimskog semestra ali o njima ni riječi, niti ih ima na Merlinu niti ih se spominje,..pa i njih smo platili.
 

Silinic

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nemam niti ja predmete iz zimskog, samo iz ljetnog, isto se pitam šta je sa njima? Planirala sam polagat jedan predmet iz zimskog semestra ali o njima ni riječi, niti ih ima na Merlinu niti ih se spominje,..pa i njih smo platili.
Nemam niti ja uvid u predmete iz zimskog semestra, a učim dva predmeta ukoliko će biti rokovi u 4mj sada ...
 

fakin

Super Moderator
Vjerojatno će do kraja tjedna ili najkasnije početkom idućeg tjedna objaviti za sve predmete koji su načini polaganja ispita.
Ja sam uvjeren da će predmeti koji su do sad bili usmeni i dalje biti usmeni, to je najlakše za provedbu. Preko kamere, budu barem 2 studenta i profesor u istom chatu i odgovara se. Ono svakih 10 min staviš termin za točno određenog studenta i rokaš. Na višim godinama gdje nema toliko studenata uvjeren sam da će biti tako, a na prvoj godini stave 3, 4 profesora i svakome određeni broj studenata i to je to.

To je po meni najjednostavniji način polaganja ispita, a mogućnost varanja je svedena na minimum jer ono profesor te gleda, vidi jel mu odgovaraš ili radiš nešto sa strane.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks