AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Koronavirus i potres - *Zimski semestar UŽIVO*

mape5

Super Moderator
OBAVIJEST MODERATORA (28.03.2020.):
Prvo zbog Korone virusa, a kasnije i zbog potresa do daljnjega će se nastava i ispiti održati online preko platforme Merlin:
https://moodle.srce.hr/2019-2020/
Dekan fakulteta rekao je da zbog oštećenja svih zgrada Pravnoga fakulteta vjerojatno se nećemo više ove akademske godine vratiti fizički na fakultet, nego tek tamo od 10. mjeseca ako stignu do tada pokrpati zgrade.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------









https://www.pravo.unizg.hr/koronavirus
JAKO VAŽNA OBAVIJEST!
KOLEGICE I KOLEGE PRIDRŽAVAJTE SE UPUTA I NA TAJ NAČIN ZAŠTITITE PRVENSTVENO SEBE, A ONDA I DRUGE OKO VAS
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Britanci imaju potpuno obrnutu strategiju od ostatka svijeta i mislim da je to dobra strategija. Cilj im je da 60 posto stanovništva preboli virus. To je razina kad se dostiže tzv. imunitet krda. To je u principu ono što radimo danas cjepivima. Cijepimo se kako bi zaštitili one koji se zbog određenih autoimunih bolesti ne mogu cijepiti.

s tim da je ova engleska ideja brutalna i jako kritizirana. Zapravo, suvremena zdravstvena provedba Churchillove 'krv, znoj i suze'. ;)

Tko je vičan engleskom, tu ima više:

https://www.irishtimes.com/news/wor...er-in-the-fight-against-coronavirus-1.4202547
i

https://www.newscientist.com/articl...-coronavirus-so-different-to-other-countries/
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Ja to niš ne kužim. Prvi put čijem i za taj Merlin.

S obzirom da će COVID situacija, po svemu sudeći, potrajati, zanima me kako će se na rokove u travnju? Dopisno?
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
I kako funkcionira ta fantastična online nastava na fakultetu? Ja do sada nisam dobio apsolutno nikakvu informaciju o ničemu.
Trećoj godini online predavanja počinju sljedeći tjedan, s tim da je iz lokalne predviđena čak i kratka provjera znanja :rolleyes: a prisutnost će se provjeravati na način da se ulogiramo u sustav u vrijeme predavanja i ostanemo u istom do kraja predavanja
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slažem se sa online predavanjima, ali provjere znanja??Pa neće biti ocjena samo neki bodovi, ako sam dobro shvatio. Obzirom da je profesor Koprić poslao e mail da nije siguran za kolokvij sumnjam da će biti rokova u travnju.
 

fakin

Super Moderator
Trećoj godini online predavanja počinju sljedeći tjedan, s tim da je iz lokalne predviđena čak i kratka provjera znanja :rolleyes: a prisutnost će se provjeravati na način da se ulogiramo u sustav u vrijeme predavanja i ostanemo u istom do kraja predavanja
daj plizz napiši što su vam napisali na koji način će trajati ta online predavanja? Znači svi ćete preko kamere slušati predavanja profesora? Preko koje platforme? Nisam nigdje na merlinu vidio mogućnost videochata.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
daj plizz napiši što su vam napisali na koji način će trajati ta online predavanja? Znači svi ćete preko kamere slušati predavanja profesora? Preko koje platforme? Nisam nigdje na merlinu vidio mogućnost videochata.
Poštovane kolegice i kolege,

Materijal za prvu temu naše online nastave iz Lokalne samouprave je postavljen te ga možete preuzeti.

Predviđeno je da ovaj tjedan još nemamo posebne oblike interaktivnosti, s tim ćemo započeti od sljedećeg tjedna.

To je npr napisao kopric, ali u niti jednoj obavijesti nije konkretno napisano kako ce to izgledati, iako sumnjam da sustav moze podnijeti videochat 90ak studenata. Mislim da ce se predavanja bazirati na djeljenju materijala, zadaca, pokretanju rasprava ispod teme koja se obrađuje i to je to..
 

fakin

Super Moderator
Može se organizirati preko recimo hangouta bez problema, ali di će naši profesori znati instalirati jednu aplikaciju i stvoriti grupni chat :D

uglavnom, kako sam i mislio...neće postojati nikakva online nastava samo će podijeliti prezentacije na merlinu i eventualno zadati da u 2, 3 stranice napišete što ste pročitali...

i tako izgleda u hrvatskoj online nastava na zagrebačkom sveučilištu u 2020. :rolleyes:
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Trebala bih imati usmeni pravo društva 20.4 imali do sad usmenih testova???
Bit ces pravovremeno obavijestena kao i svi mi ostali koji takodjer izlazimo na ispitni rok. Ovakva situacija do sada nije zabiljezena pa ti nitko ne moze dati tocan odgovor, tako da laganini i bez panike :)
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bit ces pravovremeno obavijestena kao i svi mi ostali koji takodjer izlazimo na ispitni rok. Ovakva situacija do sada nije zabiljezena pa ti nitko ne moze dati tocan odgovor, tako da laganini i bez panike :)
Hvala na odgovoru :)
 

mape5

Super Moderator
Ja to niš ne kužim. Prvi put čijem i za taj Merlin.

S obzirom da će COVID situacija, po svemu sudeći, potrajati, zanima me kako će se na rokove u travnju? Dopisno?
Merlin je dobra stvar. Mislim da to postoji nekih desetak godina, ne drži me za riječ. Ja sam se s tim susrela prvi put tamo 2013... Imaš po fakultetima pa odabereš naš - pa po predmetu i tamo imaš sve što stave profesori - prezentacije, članci i tak... It is ok
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Merlin je dobra stvar. Mislim da to postoji nekih desetak godina, ne drži me za riječ. Ja sam se s tim susrela prvi put tamo 2013... Imaš po fakultetima pa odabereš naš - pa po predmetu i tamo imaš sve što stave profesori - prezentacije, članci i tak... It is ok
Hvala. I'll give it a try.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bit ces pravovremeno obavijestena kao i svi mi ostali koji takodjer izlazimo na ispitni rok. Ovakva situacija do sada nije zabiljezena pa ti nitko ne moze dati tocan odgovor, tako da laganini i bez panike :)
Najbolje uvesti još jedan rok kada se sve to smiri. Nešto poput dekanskih rokova što su bili u 10. mj.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Najbolje uvesti još jedan rok kada se sve to smiri. Nešto poput dekanskih rokova što su bili u 10. mj.
Najgore je što nitko ne zna koliko će ovo trajati. Čitam danas kako je službena procjena US vlade kako će epidemija potpuno završiti tek za 18 (!!) mjeseci.
Školska godina (u osnovnim, a pogotovo srednjim školama) je već propala. Prvo je ekipa štrajkala, pa sad COVID. Sad mažu oči i masovno se zavarava i djecu i roditelje s nastavom na TV i tabletima. Ne znam kako će se ljudi uopće upisivati na fakultete. Prvo neće imati znanja niti za drž.maturu niti za prijemne. Drugo je pitanje kako će se tehnički i provesti drž. matura i prijemni.

Tako da je, što se mene tiče, pravo pitanje hoće li uopće biti ispitnih rokova u dosadašnjem konceptu. Ovakve situacije nije bilo zadnjih 100 godina. Morat će se djelovati brzo i ići na neko softversko rješenje i polaganje ispita na daljinu.
 
Posljednje uređivanje:

fakin

Super Moderator
Najbolje uvesti još jedan rok kada se sve to smiri. Nešto poput dekanskih rokova što su bili u 10. mj.
Budi uvjerena da nam naša draga uprava neće omogučiti nikakav dodatni rok u smislu dekanskog jer je ispitni rok u travnju izvanredni i to je povlastica, a ne redovni ispitni rok. 99% sam uvjeren da nećemo dobiti nadoknadu tog roka.

btw:
SVE škole, vrtići i visoka učilišta u Hrvatskoj bit će zatvoreni najmanje do 19. travnja, odnosno najmanje 30 dana.


Znači nema sigurno roka u travnju.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Budi uvjerena da nam naša draga uprava neće omogučiti nikakav dodatni rok u smislu dekanskog jer je ispitni rok u travnju izvanredni i to je povlastica, a ne redovni ispitni rok. 99% sam uvjeren da nećemo dobiti nadoknadu tog roka.

btw:
SVE škole, vrtići i visoka učilišta u Hrvatskoj bit će zatvoreni najmanje do 19. travnja, odnosno najmanje 30 dana.


Znači nema sigurno roka u travnju.
Modularci s prava imaju online ispite vec sad kroz tjedan, dva pa cemo vidjet kak ce to funkcionirat kod njih. Iako, koliko citam ni sami profesori ne znaju kako ce se to provest, a kamo li studenti..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks