AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Koronavirus i potres - *Zimski semestar UŽIVO*

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znam da sada ispitni rokovi su online dali sljedeča ak. godina 2021 2022 bude online ili uživo , da li ima tko saznanja ?
Hvala:)
Akademska godina starta uzivo. To su objavili na stranicama faksa prije koji tjedan- ali iskljucivo u slucaju da epidem.situacija bude povoljna.
Kak je krenulo s ovim brojkama, svaki dan 500,600 zarazenih, sumnjam da cemo ici uzivo..
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Akademska godina starta uzivo. To su objavili na stranicama faksa prije koji tjedan- ali iskljucivo u slucaju da epidem.situacija bude povoljna.
Kak je krenulo s ovim brojkama, svaki dan 500,600 zarazenih, sumnjam da cemo ici uzivo..
ja mislim da nema uživo, puno se nije i neče cijepiti što je loš odabir ,meni iskreno je bolje online .
Da li znate dali će nam se povečati školarina , nešto se pričalo ?
Hvala.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja mislim da nema uživo, puno se nije i neče cijepiti što je loš odabir ,meni iskreno je bolje online .
Da li znate dali će nam se povečati školarina , nešto se pričalo ?
Hvala.
Ovo je sa stranica SZ- a iz srpnja

[OBAVIJESTI]

1. Fakultet se priprema na održavanje nastave uživo od jeseni. Već se osiguravaju dodatni prostori za tu svrhu. Ipak, nije isključeno da nastava bude u hibridnom obliku ili skroz online ako epidemiološki uvjeti budu nepovoljni, odnosno ako mjere onemoguće održavanje nastave uživo.
2. Još se nije odlučilo u kojem će obliku biti ispiti u rujnu. Javite nam povratno koji biste oblik preferirali.
3. Indeksi se i službeno ukidaju od sljedeće akademske godine.
4. Sve naknade ostaju iste kao i ove akademske godine. Dekan Gliha je pokušao predložiti poskupljenje upisnine na 400kn i naknade za ispis na 200kn, ali smo to uspješno spriječili. Upisnina i dalje ostaje 300kn, a na prvoj godini će biti 400kn (ali ne morate više kupovati indeks za 100kn tako da plaćate isti iznos).
5. Od sljedeće akademske godine svi predmeti će imati minimalno 2 turnusa. Izvanredni studenti će moći birati koji turnus žele slušati te će im biti osigurana puna predavanja, a ne samo u skraćenom obliku kao do sad.
6. Fakultet će organizirati promociju uskoro, vjerojatno početkom rujna. Trenutno je opcija da se promocija održi ispred fakulteta u nekoliko grupa.
7. Donesen je akademski kalendar za sljedeću akademsku godinu. Modularna nastava na 4. godini će funkcionirati jednako kao i do sada.
8. Raspored ispitnih rokova će biti utvrđen u rujnu. SZ će svakako inzistirati da se uvede rok u travnju za predmete zimskog semestra u modularnoj nastavi.

Vaš SZ
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
na stranici pravnog stoji obavijest u kojoj pise da se orijentacija za brucose prava odzava na fakultetu pa ce vjerojatno i nama ostalima bit uzivo, daleko je to još svasta moze biti
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
"Danas je došao dopis ministarstva. Ukratko, fakulteti koji nemaju akreditirane online studijske programe (što naš faks nema) i odobrenje NVZVO morat će izvoditi nastavu uživo. Dakle sad je 100% sigurno da idemo uživo, siguran sam na sveopće iznenađenje dežurnih skeptika "

SZ
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
"Danas je došao dopis ministarstva. Ukratko, fakulteti koji nemaju akreditirane online studijske programe (što naš faks nema) i odobrenje NVZVO morat će izvoditi nastavu uživo. Dakle sad je 100% sigurno da idemo uživo, siguran sam na sveopće iznenađenje dežurnih skeptika "

SZ
ok, hvala
 

Jenny555

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok svima!
Imam jedno općenito pitanje : ove akademske godine sam upisala 36 ECTS bodova : UPP, informatičku radionicu, vježbe iz nomotehnike, praksu, - lokalnu samoupravu, uljp i radno.
Mogu li upisati višu, 3. godinu ukoliko položim Radno i socijalno pravo, a ne položim ULJP ili obrnuto - ukoliko položim ULJP, a ne položim Radno i socijalno pravo?

Dakle, mogu li upisati 3. godinu s osvojenih 150 ECTS bodova ukoliko mi ostane 1 nepoloženi ispit iz 2.godine ili ne?
Hvala :)
Ima li itko odgovor?
 

KMLM

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ima li itko odgovor?
Možeš tako sam ja imala, bio mi osto uljp, i ne moraš ga platiti nego samo u slučaju da ga ne položiš na rokovima u desetom mj. ili 11. kad već je onda bi ga morala platiti prilikom plaćanja ljetnog semestra
 

Jenny555

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Možeš tako sam ja imala, bio mi osto uljp, i ne moraš ga platiti nego samo u slučaju da ga ne položiš na rokovima u desetom mj. ili 11. kad već je onda bi ga morala platiti prilikom plaćanja ljetnog semestra
Znam to, ali je li ti tada Studomat dozvolio upis u 3.godinu iako ti je ostao ULJP nepoložen do 30.9.?
Jesi li mogla upisati dalje 3.godinu?
 

Pmelanija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima! Molila bi odgovor na upit oko online polaganja ispita, sada u rujnu- dva prijavljena ispita na isti dan? Da li su ispiti raspoređeni u razlicito vrijeme polaganja ili je moguće da su svi npr. u 10h?
Drugo pitanje- da li jos uvijek vrijedi pravilo da nije dozovoljeno polaganje ispita sa više godine prije nego su polozeni ispiti svi iz prethodne? Buduci su sada ionako semestri a ne godine, a vidim da studomat dopušta prijavu?
Ispričavam se ako je vec bilo ovakvih pitanja i odgovora, hvala!
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
"Danas je došao dopis ministarstva. Ukratko, fakulteti koji nemaju akreditirane online studijske programe (što naš faks nema) i odobrenje NVZVO morat će izvoditi nastavu uživo. Dakle sad je 100% sigurno da idemo uživo, siguran sam na sveopće iznenađenje dežurnih skeptika "

SZ
a mora nešto Ministarstvo pisati i poslati neki dopis koji nema smisla ( i vezati se na odluke i rješenja kad pandemije nije niti bilo), pogotovo zadnji odlomak. Više na https://studentski.hr/studenti/vije...at-ce-se-uputiti-zahtjev-nadleznom-vijecu...u prilogu je i cijeli dopis
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja mislim da će biti online jer ako se nastavi svaki dan po 800 oboljelih i cijepljeno niti 50 posto ,uskoro počinje škola pa brojke budu rasle mislim da neće biti kontaktne nastave
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ja mislim da će biti online jer ako se nastavi svaki dan po 800 oboljelih i cijepljeno niti 50 posto ,uskoro počinje škola pa brojke budu rasle mislim da neće biti kontaktne nastave
Da. Baš sam malo čitala taj članak na Studentski. hr. Čak ga je demantirala i bivša ministrica tipa što sa onim studentima koji završe u samoizolaciji kako će oni pratiti predavanja tih dva tjedna...I to što smo cijepljeni nismo sigurni 100 posto.
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da. Baš sam malo čitala taj članak na Studentski. hr. Čak ga je demantirala i bivša ministrica tipa što sa onim studentima koji završe u samoizolaciji kako će oni pratiti predavanja tih dva tjedna...I to što smo cijepljeni nismo sigurni 100 posto.
Pa sada je bilo na vijestima da puno djece je u bolnici zbog covida i postcovida sindroma jer em nisu cijepljenja jer ne mogu se sve dobne skupine djece cijepiti i roditelji ih sigurno ne budu cijepili jer zbog osnovnih dječijih bolesti neki roditelji malo ih je ali dovoljno da ne cijepe.
Moji roditelji i ja i skoro svi u familiji , prijateljice ( koje su specijalizantice-lječnice ) smo cijepljeni protiv covida i da bilo je nuspojava , posle nakon druge doze pfizera mama i ja cijelo tijelo nas je boljelo 2 dana, pile smo coldrex i preživjele, ali mom tati samo ga je ruka boljela , ali za ostale znam da su prošli ko i mi ili samo bol u ruci .
Dobrovoljno je cijepljenje ali mislim bolje se cijepiti .Ovi spominju 3 dozu a s 1 dozom problem .Smiješno.
Mislim da bih trebali razmisliti uživo nastave od osnovne do fakulteta , jer jesen i zima po mom mišljenju bude jednaka prethodnoj ali možda ipak ne bih trebali diskriminirati cijepljene .
 

fakin

Super Moderator
Uprava fakulteta je odlučila, nastava ide uživo:

Poštovane studentice i poštovani studenti,

nastava na Pravnom fakultetu u akademskoj godini 2021./2022. izvoditi će se u učionicama, uz primjenu odgovarajućih protuepidemijskih mjera, o kojima ćemo Vas pravodobno obavijestiti. Nastava će započeti:

  • na pravnom studiju u srijedu, 22. rujna
  • na preddiplomskim studijima javne uprave i javnih financija u ponedjeljak, 4. listopada
  • na diplomskom studiju javne uprave u ponedjeljak, 11. listopada
  • na preddiplomskom studiju socijalnog rada u ponedjeljak, 4. listopada
  • na diplomskim studijima socijalnog rada i socijalne politike u ponedjeljak, 11. listopada
Tijekom idućeg tjedna referada će započeti s upisima u više godine studija. Upisi će se obavljati u potpunosti online, bez potrebe za osobnim dolaskom u referadu. Referada će vas početkom idućeg tjedna obavijestiti o načinu i terminima upisa.

S poštovanjem,
Izv.prof.dr.sc. Mirela Krešić
Doc.dr.sc. Marko Jurić
 

AnaStep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav. Izvanredni sam student i zanima me zna li tko jel svejedno gubim pravo studiranja ako nisam skupila 35 ects bodova?
negdje pise da ako sam izvanredni ne gubim pravo do 8.puta izlaska na ispit, a negdje pise ovo za evts bodove
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav. Izvanredni sam student i zanima me zna li tko jel svejedno gubim pravo studiranja ako nisam skupila 35 ects bodova?
negdje pise da ako sam izvanredni ne gubim pravo do 8.puta izlaska na ispit, a negdje pise ovo za evts bodove
ne meni je tako u referadi rekla samo se gubi pravo studiranja ako padneš 8 pur
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks