AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Konzularno pravo

ka.tina7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica je divna i opustena stvarno nemam zamjerki
Ulazilo se po dvoje jer nas je bilo cca 12-14
Pitanja od mene i kolegice: funkcije dipl i konz predstavnistva, razredi sefova misije i konz ureda, kodifikacija dipl i konz prava, stupanje na duznost sefova dipl misija, onda ono da dipl predstavnistva mogu imati drzave i med org, a konzularna samo drzave, mozda jos koje ali se ne sjecam jer je sve islo dosta brzo.
Sretno svima!
 

Moki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
5.5. Šikić
Diplomatski zastupnik, organi vanjskog zastupanja, kategorije konzularnih dužnosnika, funkcije diplomatske misije, privilegiji konzularnih dužnosnika, konzularne konvencije, kodifikacija konzularnog prava..
Profesor je smiren i ugodan, ispit teče kao običan razgovor;dovoljno je učiti iz prezentacija profesorice Rusan Novokmet
 

woice2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo pitanja s roka 6.7. Kod prof. Rusan Novokmet, koje konvencije kodificiraju diplomatsko pravo (3 navedene u prezentaciji), 3 razreda šefova misije, koga predstavljaju nunciji i pronunciji (Svetu Stolicu), stupanje na dužnost šefa misije, što mu je potrebno(vjerodajnica),zatim što mu daje država primateljica(agreman), funkcije diplomatske misije, višestruko diplomatsko zastupanje.
Usporediti osobnu nepovredivost i izuzeće sudbenosti diplomatskog zastupnika i konzula, važno da diplomski imaju više izuzeća(apsolutni imunitet) , ne može im se suditi osim ako se država odrekne od izuzeća, konzulima se može suditi na temelju pravomoćne sudske odluke, važno spomenuti da konzuli imaju samo funkcionalni imunitet. Kod nepovredivosti prostorija profesorica je spomenula da se u prostorije diplomatske misije bez pristanka šefa misije ne može ući u hitnim situacijama, čak ni u slučaju ubojstva.
Dok se pristinak šefa konzularnog ureda u hitnim slučajevima pretpostavlja. Koja konvencija kodificira konzularno pravo..
Nabrojati razrede konzularnih ureda.. Prezentacije su dovoljne, neke pojmove koji su nejsni proguglajte, profesorica je odlična.
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jesam ja propustila neku obavijest negdje ili profesori nisu stavili link za danasnje predavanje?
Valjda sam 10 puta provjeravala od 15h na Merlinu ali nema ničega
 

pupi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jesam ja propustila neku obavijest negdje ili profesori nisu stavili link za danasnje predavanje?
Valjda sam 10 puta provjeravala od 15h na Merlinu ali nema ničega
Bio je na merlinu link postavljen (ali ne previše unaprijed)... Ali ja nisam mogla ispočetka biti na predavanju tak da neznam najvaznije informacije o predmetu
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bio je na merlinu link postavljen (ali ne previše unaprijed)... Ali ja nisam mogla ispočetka biti na predavanju tak da neznam najvaznije informacije o predmetu
Nije mi jasno kako ja nisam vidjela taj link, a cijeli dan cekala samo da odslusam tohuhh

Ugl.ako je netko bio, bili mogao napisati bitne informacije oko literature, ispita, kolokvija, pristutnosti na predavanju... koje su recene jer nema nicega na stranici
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks