AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Konzularno pravo

leona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Za sve one koji idu na ovaj ispit : vrijeme učenja skripte koja kruzi po faksu i dovoljna je = maksimalnih tjedan dana.
Ono što i nije zanimljivo je to da profesor ispituje po troje i to više od pola sata, ali bitno je da ne ruši i da voli nadopunjavati onoga koji odgovara pa se zato ispit malo oteeeegneee.

Važno je na kraju da dobijete žig ako ste imalo truda uložili.
Sretno ! Ne odgađati i nema potrebe dolaziti slušati ako ste nabavili skriptu.
 

vanja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bila u ponedjeljak ,treba se stvarno potruditi za pad.Većina ekipe je došla s nekom "skriptom" od 3 strane i položila :) ispit.
 

leona

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
samo usmeno...
molim te, reci mi gdje se inače održava taj ispit? u gundulićevoj, gornji grad ili ......?!
ak mi možeš reći iz koje knjige je napravljena skripta i kako doći do nje?:p
 

irena

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Maksimirka 63...Kad dolaziš s Trga to je stanicu dvije od Kvatrića...na lijevoj strani-siva zgrada,zastave,malo uvučena od glavne ceste,Središnji ured za upravu, a ispituje Zoran Pičuljan ( ugodan, ali kažem voli odužiti ispitivanje jer sam dodaje kad studenti ne idu u detalje)
Ne treba ti knjiga, a vjerojatno u vodiču piše autor ako baš želiš raditi po njoj.
 

Sinke

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok svima,imam jedno pitanje.Dal netko ima broj od prof. Pičuljana ili zna kako mogu na bilo koji način doći do njega
 

lucy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok svima,imam jedno pitanje.Dal netko ima broj od prof. Pičuljana ili zna kako mogu na bilo koji način doći do njega
Ovo sam našla na stranicama Središnjeg državnog ureda za upravu:

Središnji državni ured za upravu
Maksimirska 63
10 000 Zagreb
Tel: 01 235 75 55 (centrala)


Zamjenik državnog tajnika: Zoran Pičuljan
Tel: 01 235 75 01
Faks: 01 235 76 01
E-mail: [email protected]
 

suncupic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi.

Trebala mi malu (citaj veliku pomoc). Po faksu kruzi (navodno) neka skripta po kojoj svi prolaze(a nije ona iz skriptarnice ove) pa bi molila ak netko ima tu skriptu, nek mi je posalje ili da se nekako dogovorimo.
Molim vas, izvanredni student sam i kad god dodjem na faks, nitko koga pitam, nema tu skriptu.

Hvala

[email protected]
 

Sinke

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja ti imam dobru skriptu iz konzularnog i mislim da je to ta koja kruži,išao sam slušat ispit pa su mi ljudi dali,koji su i prošli naravno
 

ivanuška

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko reći da li je dovoljna ova skripta iz skriptarnice,molim vas? I da li treba učiti i onaj Zakon o vanjskim poslovima?
 

bob rock

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko reći da li je dovoljna ova skripta iz skriptarnice,molim vas? I da li treba učiti i onaj Zakon o vanjskim poslovima?
ja sam učio na temelju te skripte (tj pročitao par puta)..ali sam bio na predavanjima...pa sad ne znam koliko sam toga podsvijesno zapamtio...uglavnom dobio sam 4...iako sam znao odgovore na sva pitanja..profesor rekao da je to: "veoma, veoma,veoma,veoma dobro"(što je i dalje četiri)....vjerovatno zato što sam bio preopušten...i nisam se izražavao baš stručno i znanstveno (to izbjegavam koliko mogu, jer mi to ide na jetra)..
ali sve zavisi neka je cura učila iz knjige i pala je...pa sad ne znam..

moj savjet je da kad učite uzmete list papira, podjelite ga na pola....i onda vucite paralele između konzularnog i i diplomatskog prava...znači od samog početka...npr. izvora tih prava...preko vrste dužnosnika(funkcinara)...sjedišta gdje imaju...i bla,bla...uglavnom on voli pitati te sličnosti i različitosti..tj vući paralele i zmeđu diplomatskog i konzularnog prava....pa bi najbolje bilo da tako učite, jer ne će doći do miješanja pojmova ovih gore navedenih...
sretno onome tko izlazi...
ispit nije težak, ali svakako morate naučitit....
 

pristina

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Konzularno upravno pravo

bok svima. mene zanima da li je istina da izvanredni studenti ne moraju polagati konzularno?
 

jelena.vid

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Konzularno upravno pravo

Molim nekoga da mi napiše koje su osnovne razlike između konzularnog i diplomatskog prava(dužnosti,privilegije,funkcija,imunitet)
Hvala
 

daniiiii

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Konzularno upravno pravo

Molim nekoga da mi napiše koje su osnovne razlike između konzularnog i diplomatskog prava(dužnosti,privilegije,funkcija,imunitet)
Hvala
nemaš tu osnovne razlike. u svemu ti je razlika. moj savjet ti je da kad ucis ucis paralelno konzularno i diplomatsko jer ces se inače skroz pogubiti. i treba bar tj dana da sve sjedne.
 

vesna Ja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Konzularno upravno pravo

Evo ja sam danas položila konzularno. Prof. Pičuljan je vrlo korektan. Pita dosta, ali vrlo jasno: subjekti međunarodnog prava, izvori međunarodnog prava, objasni pobliže opća pravna načela(to baš nema u skripti), razlika između bilaterali i multilateralnih ugovora, tijela vanjskog zastupanja- nabroji i podrobnije o vladi, razredi dipl. predstavnika, tko su diplomatski predstavnici,što je potrebno da osoba postane šef dipl.predstavništva (suglasnost,privola), rangovi dipl.predstavnika, olakšice i privilegiji dipl. predstavnika (podrobnije o osobnoj nepovredivosti), konzularni uredi, nabroji konzularne funkcije, upravne funkcije konz. ureda, putovnica i viza (općenito) i to bi bilo to. Dvoje uđe u sobu i naizmjenično odgovara. Skripta je bila dovoljna za naše trojke.
 

treksdata

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Konzularno upravno pravo

imali tko tu drugu skriptu koja nije u skriptarnici? ili je dovoljna ta skripta iz skriptarnice? ja sam izvanredan student pa nisam bio na niti jednom predavanju.
ako netko ima nek mi se javi na pm da se dogovorimo za kopiranje ili preko maila ako ne netko ima na kompu.
hvala
 

vesna Ja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Konzularno upravno pravo

Ja sam prošla po ovoj iz skriptarnice i dobila 3. ali stvarno treba znati sve iz te skripte. ali ako baš želiš bolju ocjenu onda ne znam.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Konzularno upravno pravo

Ja sam na ovom roku prošla i dobila 4 po ovoj skrtipti iz skriptarnice
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks