AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Konzularno pravo

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jesu li dovoljne prezentacije s merlina za ispit?
Nisam bila na predavanjima
Kod profesorice Rusan Novokmet su prezentacije bile dovoljne, ali mislim da ona vise ne ispituje (provjeri).
Ne znam kako je na katedri za upravno pravo.
 

Dora985

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kod profesorice Rusan Novokmet su prezentacije bile dovoljne, ali mislim da ona vise ne ispituje (provjeri).
Ne znam kako je na katedri za upravno pravo.
Okej hvala.
Cula sam da ima neka skripta. Jel znas mozda jel se moze po tome uciti?
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je netko prijavio ispit za rok 24.1. i da li je netko dobio kakve informacije kad je ispit
 

KikiSan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo par informacija sa ispitnog roka 24.1.
Ispit se održao u ponedjeljak, i ispitivao je profesor.
Po troje je ulazilo u dvoranu i ispitivanje je bilo u obliku međusobnog nadopunjavanja i javljanja, npr: svako je naveo par upravnih konzularnih funkcija. Sve u svemu ispit je više nalikovalo ugodnom razgovoru nego ispitu, a profesor je stvarno bio ugodan i svo troje smo položili sa odličnim.

Pitanja su bila izvori međunarodnog prava, navesti konvencije i godine, kako se uspostavljaju diplomatski odnosi, tri elementa države, tko su subjekti međunarodnog prava, što može neka država kada nema svoje diplomatsko predstavništvo (tu se radi o višestrukom diplomatskom zastupanju) i navesti konzularne funkcije te upravno - pravne funkcije konzularnog ureda.

Jedino što bih možda zamjerio je da nam nije javljeno tko ispituje nego smo to saznali na licu mjesta. To i ne bi bio takav problem, ali kako se radi da ispitivači mogu biti i profesori sa upravne katedre, a oni vole pitati između ostalog neke stvari iz Zakona o vanjskim poslovima i konzularnoj zaštiti u EU, pa bi bilo dobro da smo znali unaprijed tko ispituje za tu dodatnu pripremu prije ispita koju mnogi prakticiramo za svakog profesora/cu pojedinačno.
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica Rusan Novokmet ove godine ne ispituje, ako vam to sta znaci
Ako opet bude Pelicaric kao na ovom sad roku, nemate se cega bojati, skripta je i vise nego dovoljna, jedino sto je nama spominjao i nesto iz svojih prezentacija sto nismo znali, ali nije uzimao nista za zlo, u mojoj grupi smo svi 5 dobili
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks