AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Konzularno pravo

antonio94

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege koji ste prvi puta upisali Konzularno jel mozete prijaviti ispit? Ja mogu prijaviti sve osim konzularnog pa me zanima je li i drugima tako ili moram slati mail sanji?
 

pupi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege koji ste prvi puta upisali Konzularno jel mozete prijaviti ispit? Ja mogu prijaviti sve osim konzularnog pa me zanima je li i drugima tako ili moram slati mail sanji?
Meni također još ne nudi mogućnost prijave...
Jel zna netko jel vrijedi ono da biramo profesora i ovisno o tome kojeg odaberemo to gradivo koje on odredi i odgovaramo?
 

antonio94

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni također još ne nudi mogućnost prijave...
Jel zna netko jel vrijedi ono da biramo profesora i ovisno o tome kojeg odaberemo to gradivo koje on odredi i odgovaramo?
What? Prvi put cujem za to , i kog onda odabrati? Koliko citam prof Rusan je ok, hvala vam na odgovorima
 

Niksss19

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Poz, zanima me ukoliko ste odgovarali kod prof. Rutvice je li dovoljna ova skripta u skriptarnici od 15 str za usmeni?
 

ivana1771iv

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok 1.2.
Usmeni ispit kod prof. Rutvice Rusan
Pitanja dviju kolegica i moja: Kodifikacija diplomatskog i konzularnog prava, točne godine i točni nazivi konvencija; Otpravnik poslova; razredi šefova misija; stupanje na dužnost šefa misije; prestanak dužnosti šefa misije; povlastice iz diplomatskog prava, posebna pažnja i detaljno obrazloženje izuzeća od kaznene i građanske sudbenosti, osobna nepovredivost; razlika povlasticama više sile kod diplomata i kod konzula; vrste konzulata; tko presjeda diplomatskim i konzularnim zborom; dužnosti dip. zastupnika; početak i prestanak konzularne funkcije; koje su sve konzularne funkcije, članovi konz. ureda; od svakog pitanja malo proširi pa pita par pod pitanja. Ispitivanje po osobi je trajalo 10 min. Ugodna i korektna profesorica.
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moja pitanja s današnjeg usmenog kod profesorice Rutvice Rusan: kodifikacija diplomatskog prava (tocna imena konvencija i godine), funkcije diplomatske misije, diplomatski zbor, tko ga predvodi, razredi šefova konzularnog ureda, tko osniva vicekonzulat, funkcionalni imunitet, kaznena sudbenost
 

ancica987

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
S obizirom da ovaj rok ispituju profesori upravnog prava, zna li netko sto tocno treba uciti za ispit? hvala
 

LSAJKO15

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
S obizirom da ovaj rok ispituju profesori upravnog prava, zna li netko sto tocno treba uciti za ispit? hvala
Pretpostavljam prezentacije koje su objavili prof. Ofak i Šikić: Državni službenici i namještenici u službi vanjskih poslova, Europsko upravno pravo - uvod, Dioba vlasti između EU i država članica, Konzularna zaštita građana EU, stalno predstavništvo RH pri EU i EURATOM, Diplomatski protokol i Upravno-pravne konzularne funkcije. Barem su to prezentacije koje je ta katedra objavila.
 

pupi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
J
Pretpostavljam prezentacije koje su objavili prof. Ofak i Šikić: Državni službenici i namještenici u službi vanjskih poslova, Europsko upravno pravo - uvod, Dioba vlasti između EU i država članica, Konzularna zaštita građana EU, stalno predstavništvo RH pri EU i EURATOM, Diplomatski protokol i Upravno-pravne konzularne funkcije. Barem su to prezentacije koje je ta katedra objavila.
Jel bio netko na ovom roku i jel su ispitivali samo ovo navedeno gradivo? Hvala :)
 

LSAJKO15

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
J
Jel bio netko na ovom roku i jel su ispitivali samo ovo navedeno gradivo? Hvala :)
Bila sam ja, profesor Frane je ispitivao. Bazirao se je na te prezentacije, ali je pitao i imunitet, razrede dipl. Predstavništva i tak neke općenite stvari vezano za dipl. i konzularne urede. Pitao je međunarodni ugovor, sve o njemu zapravo, diplomatski protokol... ne sjećam se više svega.
 

pupi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bila sam ja, profesor Frane je ispitivao. Bazirao se je na te prezentacije, ali je pitao i imunitet, razrede dipl. Predstavništva i tak neke općenite stvari vezano za dipl. i konzularne urede. Pitao je međunarodni ugovor, sve o njemu zapravo, diplomatski protokol... ne sjećam se više svega.
Hvala ti :)
 

T-jet

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko zna tko ispituje sada na rokovima u 9. mj? Ne znam na koji dio da se fokusiram pa bi ta informacija bila od velike koristi ako netko zna i hvala puno unaprijed :)
 

ludalubeni

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi, je li nekom problem poslati mi prezentacije odnosno literaturu za konzularno na mail, za rok u drugom mjesecu ? Puno hvala unaprijed :)
 

ninab

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok ljudi, je li nekom problem poslati mi prezentacije odnosno literaturu za konzularno na mail, za rok u drugom mjesecu ? Puno hvala unaprijed :)
Ja bi isto molim da mi netko pošalje literaturu za 2 mj. I kako znamo tko ispituje
Lp i hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks