AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Konzularno pravo

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Možeš mi samo još reć kad je ispit? Da znam kad bude otprilike na drugom roku :)
Hvala ti puno i sretno! :D
rok je bio 31. a stavili su nam sutra u 17h. :)
[DOUBLEPOST=1485871632,1485871531][/DOUBLEPOST]
Možeš mi samo još reć kad je ispit? Da znam kad bude otprilike na drugom roku :)
Hvala ti puno i sretno! :D
rok je bio 31. a stavili su nam sutra u 17h. :)
 

Ana0305

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel netko odgovarao na zadnjim rokovima, dal ima kakvih dojmova vidim da se profesor promjenio, ili da je netko bio na predavanjima ? Po čemu treba učit, ako netko ima kakvu skriptu?
 

katarina.g

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel može netko reći dojmove s ispita,koja su pitanja bila i jesu li dovoljne one prezentacije s predavanja što su objavljene na webu za prolaz?
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
evo kako sam obećala :) profa je ok, ne gnjavi puno, bilo nas je 6, prve 3 smo prošle, za ostale ne znam. Moja pitanja: Izvori međunarodnog prava i malo objasnit, tijela vanjskog zastupanja, funkcije konzularnog ureda i počasni konzul. a od kolegica su bila: što je država, funkcije Ministarstva vanjskih poslova, subjekt međunarodnog prava, članovi konz ureda, imuniteti dipl predstavništva i što znači sloboda općenja, upravne funkcije konz ureda u vezi državljanstva i o naturalizaciji (prirođenju) je pitala, konzularni brak, međunarodnopravna pomoć u građanskim stvarima i mislim da je to to uz koje podpitanje. ugl ja sam učila po skripti od 13str, a na stranici od faksa imate objavljene prezentacije od profe koje mogu bit od pomoći, al ja sam ih vidjela na dan ispita pa nisam stigla usporedit sa skriptom sve. al obavezno skinut i po njima sve proć jer je lijepo napisano i objašnjeno :) sretno!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

elenchi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo kako sam obećala :) profa je ok, ne gnjavi puno, bilo nas je 6, prve 3 smo prošle, za ostale ne znam. Moja pitanja: Izvori međunarodnog prava i malo objasnit, tijela vanjskog zastupanja, funkcije konzularnog ureda i počasni konzul. a od kolegica su bila: što je država, funkcije Ministarstva vanjskih poslova, subjekt međunarodnog prava, članovi konz ureda, imuniteti dipl predstavništva i što znači sloboda općenja, upravne funkcije konz ureda u vezi državljanstva i o naturalizaciji (prirođenju) je pitala, konzularni brak, međunarodnopravna pomoć u građanskim stvarima i mislim da je to to uz koje podpitanje. ugl ja sam učila po skripti od 13str, a na stranici od faksa imate objavljene prezentacije od profe koje mogu bit od pomoći, al ja sam ih vidjela na dan ispita pa nisam stigla usporedit sa skriptom sve. al obavezno skinut i po njima sve proć jer je lijepo napisano i objašnjeno :) sretno!
[DOUBLEPOST=1486039362,1486039266][/DOUBLEPOST]evo kako sam obećala :) profa je ok, ne gnjavi puno, bilo nas je 6, prve 3 smo prošle, za ostale ne znam. Moja pitanja: Izvori međunarodnog prava i malo objasnit, tijela vanjskog zastupanja, funkcije konzularnog ureda i počasni konzul. a od kolegica su bila: što je država, funkcije Ministarstva vanjskih poslova, subjekt međunarodnog prava, članovi konz ureda, imuniteti dipl predstavništva i što znači sloboda općenja, upravne funkcije konz ureda u vezi državljanstva i o naturalizaciji (prirođenju) je pitala, konzularni brak, međunarodnopravna pomoć u građanskim stvarima i mislim da je to to uz koje podpitanje. ugl ja sam učila po skripti od 13str, a na stranici od faksa imate objavljene prezentacije od profe koje mogu bit od pomoći, al ja sam ih vidjela na dan ispita pa nisam stigla usporedit sa skriptom sve. al obavezno skinut i po njima sve proć jer je lijepo napisano i objašnjeno :) sretno!
Jel profesorica trazi detalje il je dovoljno da se osnovno kaze?
 

arizona

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel profesorica trazi detalje il je dovoljno da se osnovno kaze?
Ne ide previše u detalje ali pita i iz knjige. Za bolju ocijenu preporučam da prođete kroz knjigu. Inace izvlači za dvojku koliko god može. Nije joj namjera rusiti ikoga. Ako vam nije do bolje ocijene skripta je dovoljna.
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
slažem se, ne traži detalje, postavi ti pitanje i ti pričaš šta znaš, a eventualno ako nešto spomeneš što je njoj zanimljivo, postavi neko podpitanje, al stvarno ništa strašno :)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Lucka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesorica je odlična :) pitanja: međunardno pravo, je li to stvarno pravo (pisci kaj kažu zkj je i zkj nije), međ. subjekti, izvori međ.prava, tijela vanjskog zastupanja (detaljnije o MVP), koji su imuniteti dip.predstavništva i detaljnije o nepvredivosti prostorija, kak se dijeli međunarodno pravo il tak neš, međunarodnopravna pomoć, funkcije dipl. predstavništva, o državnom poglavaru, diplomatska valiza, eto toga se sjećam :) za 5 me pitala nekaj za EU i konzularno al tog nisam nigdje vidjela u knjigama tak da nezz haha
 

Chelsea94

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slazem se, profesorica je odlicna! :) mislim da je gotovo nemoguce pasti ovaj ispit, ak ste bar jednom ili dva put procitali skriptu i znate o cem se radi...ponekad zna postavit neko pitanje koje nije bas striktno iz skripte, al samo onda kazete kaj mislite da bi bilo tocno, na kraju ona sama kaze odgovor haha...bitno je da ne sutite. Procitajte si tu skriptu od 13 str i bez straha...ispit u rangu s engleskim kaj se tice blagosti profesorice :)
 

elenchi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Slazem se profesorica je super :)
Moja pitanja su bila drzava i koje su prestale raspadom, pa diplomatska predstavnistva, kako se uspostavljaju, sto su, pa uhicenje , koje su kod toga duznosti konzularnog predstavnika.
 

Nitko

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Profesorica je super. :)
Moja pitanja: pojam međ. prava, diplomatski predstavnici i konzularna pomoć unutar EU. Ja sam uz skriptu prošla i njezine prezentacije. U mojoj grupi je svakoj osobi postavila po 1 pitanje iz prez (što je diplomacija, vizna politika EU, što je propisao Bečki kodeks o rangu dipl. predstavnika) tako da imam dojam da pita za veću ocjenu pitanje iz prezentacije. Nakon što naučite skriptu prođite bar 1 prezentacije jer su one samo malo proširena skripta i dobre su za ponavljanje.
 

Ana0305

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danasnji rok kod profeaorice super dojmovi,pomaze pale su i 4,ucit po skrpiti od 13 str i to malo nadopunit usporedit sa njezinim prezetancijama.trazi odg s razumjevanjem,pita po tri pitanj,. Pitanja: subjekti i izvori med prava.drzavni poglavar,dip.zvanja,3 razrade sefova,dip.privilegij imunitet,nabrojat objasnit nepovredivost prostorije,konzularne funkcije,drzava,drzavljanstvo,stjecanjepprestanak.
[DOUBLEPOST=1491500696,1491500602][/DOUBLEPOST]Danasnji rok kod profeaorice super dojmovi,pomaze pale su i 4,ucit po skrpiti od 13 str i to malo nadopunit usporedit sa njezinim prezetancijama.trazi odg s razumjevanjem,pita po tri pitanj,. Pitanja: subjekti i izvori med prava.drzavni poglavar,dip.zvanja,3 razrade sefova,dip.privilegij imunitet,nabrojat objasnit nepovredivost prostorije,konzularne funkcije,drzava,drzavljanstvo,stjecanjepprestanak.
 

taj.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da i ja napišem dojmove. Profesorica je super, ugodna atmosfera. Ispituje u dvorani po troje. Svakome postavi po 3 pitanja. Skripta od 13 stranica je dovoljna, ali treba pogledat i njene prezentacije. Ja sam čak iz skripte izbacila dosta toga i proširila sam prezentacije skriptom s time da u prezentacijama nisam ucila povijesni razvoj. To je otprilike 9 stranica skripte. Kolegice i mene je pitala subjekte međunarodnog prava, koji su i kako se dijele (trajni, prolazni, s punom i ograničenom poslovnom sposobnošću), izvore međunarodnog prava, nabrojit, objasnit i da li postoji hijerarhija među njima (ne postoji), što je država, kakav je čin njezin nastanak i njezino priznanje da li je konkludentan ili deklaratoran, kako prestaje država, diplomatska zvanja, diplomatsko predstavnistvo, državni poglavar, njegove ovlasti i gdje su one propisane, alimentacijska potraživanja u inozemstvu, konzularne funkcije nabroji i upravno pravne nabroji, članovi konzularnog ureda i rangovi šefova diplomatskih misija.
 

Lorena93

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne ide previše u detalje ali pita i iz knjige. Za bolju ocijenu preporučam da prođete kroz knjigu. Inace izvlači za dvojku koliko god može. Nije joj namjera rusiti ikoga. Ako vam nije do bolje ocijene skripta je dovoljna.
Oprosti o kojoj je knjizi rijec? Nisam u toku trenutno sa faksom, pokusalasam naci na katedri ali nisam nasla:/
[DOUBLEPOST=1494868489,1494868444][/DOUBLEPOST]
Ne ide previše u detalje ali pita i iz knjige. Za bolju ocijenu preporučam da prođete kroz knjigu. Inace izvlači za dvojku koliko god može. Nije joj namjera rusiti ikoga. Ako vam nije do bolje ocijene skripta je dovoljna.
Oprosti o kojoj je knjizi rijec? Nisam u toku trenutno sa faksom, pokusalasam naci na katedri ali nisam nasla:/
 

Saara

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege moze mala pomoc- prestanak drzave + koje su države prestale raspadom?
[DOUBLEPOST=1495295294,1495295202][/DOUBLEPOST]Kolege moze mala pomoc- prestanak drzave + koje su države prestale raspadom?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks