AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Konzularno pravo

mrvica89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesor je onakav kakvog se opisuje na forumu, ugodan, pomaze ako zapnes, nista strasno. Ugodan ispit definitivno.Pitanja su standardna, nista izvan skripte. Mislim da su svi prosli. U mojoj grupi svi dobili 4. Sretno
 

Bella

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolegica I ja smo odgovarale zadnje, njoj je dao tri meni cetiri. Prof. je zaista kulturan i pomaze. Ako zapnes ne prelazi na drugo pitanje dok ne dobije kakav takav odgovor.
Po cetiri pitanja je postavio objema.
 

penny lane

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dojmovi sa jučerašnjeg roka su pozitivni, profesor je legenda!
Bilo nas je puno, pa je ispitivao troje studenata odjednom, naizmjence svakoga po jedno pitanje. Moja pitanja su bila: konzularni ured (što je, podjela i koji je nesamostalan), diplomatske privilegije i imuniteti (što su, navedi koje su u odnosu na dipl. misije i pojasni nepovredivost prostorija) i međunarodna pravna pomoć (što je i u kojim se predmetima pruža). Kolege je pitao: diplomatska misija, privilegije i imuniteti diplomatskih predstavnika, funkcije konzularnih ureda, funkcije diplomatskih misija, izvori međunarodnog prava, opća pravna načela, tijela vanjskog zastupanja... Uglavnom je sve grupe pitao ista pitanja, i stvarno pita ono što bi i trebalo biti najvažnije iz gradiva. Svi smo prošli, najmanja ocjena je 3!
Skripta je dovoljna za prolaz, potrebno je samo ju malo popuniti informacijama iz knjige, pa ako stignete prolistajte i knjigu, nema toga puno...
Sretno svima i nemojte se bojati ovog ispita! :)
 

lolllu

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da li se za ovaj ispit uz prijavu na studomatu moram javiti i profesoru posebno na mail?
jer citajuci postove vidim da je bilo problema oko rasporeda usmenog ...
 

apoljon

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li se za ovaj ispit uz prijavu na studomatu moram javiti i profesoru posebno na mail?
jer citajuci postove vidim da je bilo problema oko rasporeda usmenog ...
Ne moras se javit profesoru posebno, bar se mi nismo u 4. mjesecu morali. Jel mi mozes molim te napisat tu kasnije kad objave na studomatu kad i gdje ce biti usmeni jer moram doci po potpis.
 

lolllu

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne moras se javit profesoru posebno, bar se mi nismo u 4. mjesecu morali. Jel mi mozes molim te napisat tu kasnije kad objave na studomatu kad i gdje ce biti usmeni jer moram doci po potpis.
Moze ;)
[DOUBLEPOST=1466152266,1465725711][/DOUBLEPOST]Ispit je 27.6 u 9:00h, Gunduliceva 10, soba 17
 

penny lane

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hej, kolege!
Da podijelim s vama dojmove sa ispita kod profesora Pičuljana. Doduše, s roka u 4. mjesecu, ali nikad nije kasno za korisne informacije. ;)
Bilo nas je dosta pa je ispitivao u grupama po troje, svaka grupa 15 minuta. Jako je ugodan i simpatičan, ne maltretira i ne traži puno. Nas je pitao samo pitanja koja se vrte po forumu (svakoga po dva, tri). Dobili smo super ocjene (4, 4, i 5). Mislim da je skripta dovoljna za učenje. Samo si malo istražite o onim izvorima međunarodnog prava, jer o njima nema puno informacija u skripti (konkretno: opća načela prava)...
Sretno svima! :)
 

patrishaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali netko zna dali je mozda moguce pristupi ispitu prije ispitnog roka pa onda otici po upis ocjene kada ce bit ispitni rok?
 

katarina.g

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel ista literatura ostala i jel može netko napisat koja je jer ja ovaj predmet nemogu nać ni na jednoj katedri
 

Bella

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel ista literatura ostala i jel može netko napisat koja je jer ja ovaj predmet nemogu nać ni na jednoj katedri
Andrassy Juraj, Međunarodno pravo, Zagreb, /ŠK.izdanje od 1984. na dalje/ samo paragrafi 38 i 43

Berković Svjetlan, Diplomacija i diplomatska profesija, Urban Media 2006 i to:
poglavlje IV - točka 1.,3. i 4., poglavlje V -točka 1., 2.1,2.2 i 2.5, poglavlje VI - točka 1.-3. poglavlje XIV-točka 1. i 3.
poglavlje XV- točka 1., 2-3-2.5, 2.7, 2.8, 2.10 i 2.12

Zoran Pičuljan, Diplomacija kao državna služba Društveno veleuciliste, zg,2007.
poglavlje I - točka 1.2,
poglavlje I - točka 2.1,2.4,2.5 i 2.11
poglavlje II - točka 2., 3.1-3.3, 7. i 9.

Propisi su Bečke konvencije o konzularnim i diplomatskim odnosima i Zakon o vanjskim poslovima
 

Chelsea94

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Obavještavaju se redoviti studenti da se u narednom tjednu predavanja iz kolegija KONZULARNO PRAVO neće održati.

Sva naredna predavanja do kraja semestra održavat će se četvrtkom u terminu od 17:00 do 19:30 sati u G10, dv. VIII/I. kat. Predavanja će održavati gđa. Andrea Metelko Zgombić.


Termini predavanja su slijedeći;

03.11.17:00 – 19.30 sati(3 sata)

10.11.18:00 – 19.30 sati(3 sata)

24.11.17:00 – 19.30 sati(3 sata)

01.12.17:00 – 19.30 sati(3 sata)

08.12.17:00 – 19.30 sati(3 sata)

15.12.17:00 – 19.30 sati(3 sata)

22.12.17:00 – 19.30 sati(3 sata)

12.01.17:00 – 19.30 sati(3 sata)

19.01.17:00 – 18.30 sati(2 sata)


Posljednji tjedan u semestru predavanje nije predviđeno.

Predavanja za izvanredne studente održat će se prema predviđenom rasporedu.



To znači da tek od 3.11. imamo predavanje? (nisam bila na dosadašnjim predavanjima, pa ne znam dal se tam kaj o tome pričalo...)
 

Chelsea94

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ak netko ide na prvi rok iz ovoga, molim ga/ju da napiše dojmove kod nove profe :) Ili bar iz čega pripremate ovaj predmet? Iz skripte koja je do sad bila i više nego dovoljna za prolaz ili iz nečeg drugog? Svaki savjet je dobrodošao ;)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks