AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativna javna uprava

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav!
Jel zna tko hoce li biti kolokvij iz komparativne javne uprave za izvanredne studente? Na stranici katedre nisam vidjela nikakve informacije o kolokviju za razliku od prosle godine (ili mi je negdje promaknulo).
 

mboki1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav!
Jel zna tko hoce li biti kolokvij iz komparativne javne uprave za izvanredne studente? Na stranici katedre nisam vidjela nikakve informacije o kolokviju za razliku od prosle godine (ili mi je negdje promaknulo).
www.pravo.unizg.hr: - Komparativna javna uprava

Na ovom linku je info paket i piše sve vezano i za redovne i izvanredne studente i za predavanja i kolokvije :)
 

lava

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
2. Kolokvij (12.12.2018)

NJEMAČKA
1.Razlika između nesamostalnih tijela i samostalne agencije
2.način ostvarenja koordinacije njemačke javne uprave
3. Osobe zaposlene u javnoj upravi mogu se podijeliti u dvije glavne kategorije
4. Glavne obveze službenika

FRANCUSKA
1. Glavne ovlasti predsjednika prema Vladi
2. Centar Vlade
3. Kako je organiziran sustav lokalne samouprave
4.kojom pravnom tehnikom je određeb djelokrug francuskih lokalnih jedinica i što spada u nadležnost komune

1.Skandinavski model javne uprave
2. Razlika izmedu civil servants i public servants prema britanskom modelu javne uprave
 

Isadora

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege koji niste riješili preko kolokvija kad je usmeni ispit, u dan navedenog roka ili zavisi o nečemu?
Hvala unaprijed
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima!
Evo nekoliko pitanja (koliko se sjećam, moja+pitanja koje su imale još dvije kolegice) sa roka 8.4.2019., 15:00h, prof. Goranka Lalić Novak:

1. Lokalne službe u Njemačkoj
2. Lokalne službe u Francuskoj (koje tri razine, pred.tijela, ovlasti)
2a)Službenički sustav u Francuskoj
2b) Izvršna vlast u Francuskoj, ovlasti predsjednika
3. Službenički sustav u Njemačkoj, dužnosti službenika
4. Službenici u EU, EPSO
5. Službenički sustav u komunističkim/socijalističkim zemljama
6. Po čemu je analiza sadržaja kvantitativna metoda

Profesorica je divna, na prva dva pitanja pomaže al treće se mora znati od A do Ž, s obzirom da se odgovara po troje u grupi svatko dobije po jedno pitanje od jedne od zemalja, i tako redom prema početku knjige. U globalu su tri pitanja koja sadrže i malo potpitanja ako se malo "zaluta" ili je nepotpun odgovor ali zapravo ne očekuje previše u odgovoru nego najvažnije elemente. Ekipa, ako ste imali kod nje seminar sigurno će vas se sjetiti (mene se sjetila sa izlaganja 2015.) i to je svakako dodatni plus!

Sretno svima i hrabro naprijed! :)
 

ivana91

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, jel bio netko na usmenom kod prof Marčetić? Ako je, može pitanja, dojmovi, što joj je najvažnije i slično. Hvala :)
 

irena2016

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod Lalić Novak, 11.07. pitanja koja se vrte po forumu; reforme na lokalnoj razini u Njemačkoj, centar Vlade u Njemačkoj, regulacijske ovlasti izvršne vlasti i uprave u Francuskoj,ordonanse, vanjski nadzor nad radom uprave u Francuskoj, KJU u prvim desetljećima nakon Drugog svjetskog rata, kvantitativne metode
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav, prošle godine sam upisala specijalistički izvanredno. Nisam išla na predavanje iz ovog predmeta nit sam izlazila na ispit. Ove godine ponovno upisujem. Što mislite pošto do sad nisam izlazila na ispit i ako ću na predavanje da li bih mogla na kolokvije?
 

mape5

Super Moderator
Pozdrav, prošle godine sam upisala specijalistički izvanredno. Nisam išla na predavanje iz ovog predmeta nit sam izlazila na ispit. Ove godine ponovno upisujem. Što mislite pošto do sad nisam izlazila na ispit i ako ću na predavanje da li bih mogla na kolokvije?
obično moraš biti na svim predavanjima ako želiš kolokvij. zato moraš otići na prvo predavanje da čuješ sve bitne informacije. Vjerojatno će ti dozvoliti.
 

tamm

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može netko odg.; da li je i koja skripta dovoljna za prolaz iz ovog predmeta? i da li imaju usmeni i oni koji riješe preko kolokvija? hvala
 

Annamarie

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može netko odg.; da li je i koja skripta dovoljna za prolaz iz ovog predmeta? i da li imaju usmeni i oni koji riješe preko kolokvija? hvala
Mislim da je jedna skripta, iz 4.dijela i sasvim je dovoljna za kolokvij ili usmeni. Ako polozis i jedan i drugi kolokvij, oslobodjena si usmenog
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks