AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativna javna uprava

studentca

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
buduci da nisam hodala na predavanja dal mi netko moze napisati iz cega je najbolje učiti i kad se obično ispit odrzava (dal ujutro ili popodne)
 

Žorža

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
buduci da nisam hodala na predavanja dal mi netko moze napisati iz cega je najbolje učiti i kad se obično ispit odrzava (dal ujutro ili popodne)
Komparativna javna uprava se uči iz info paketa na stranici katedre Upravna znanost.
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok! Ide netko sutra na ispravak 2. kolokvija?
[DOUBLEPOST=1515603731,1515487705][/DOUBLEPOST]Evo da podijelim dojmove s usmenog. Bila sam danas na tom ispravku kolokvija kod Lopižić. Jako ugodan i vrlo kratak usmeni, osnovna pitanja - lokalna samouprava u Njem. i Fran., modernizacijske reforme u Fran., službenici u obje zemlje, izvršna vlast, malo o decentralizaciji i slično, stvarno nisu bila teška pitanja, i nije bilo podpitanja nego pričaš kaj znaš i većinom samo klima glavom i kaže ok, i krene na dr pitanje. Prezentaciju nas nije pitala. Obje smo prošle. Eto, nadam se da ću pomoć bar malo :)
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Upis ocjene za one koji su položili preko kolokvija i one kojima se priznao ispit je 6.2.2018. u Gundulićevoj, soba 17, u 8.45.
 

mape5

Super Moderator
pokušala sam položiti sad 6.2. al za dlaku mi izmaklo :) malo dojmova:
bili moj kolega i ja, nas dva druga spremni ko prasice pred kolinje :)
ispitivanje je trajalo oko pol sata, prof. Lopižić je bila dobre volje, vedra i nasmijana, pa smo tako na kraju i nas dva izgledali veseli i nasmijani :)
e onda je krenulo:
otvori ona knjigu i krene redom listati i postavljati pitanja (mislim si ja di si krenula), nešt znamo nešt neznamo, pa krene dalje sve nekako želi iz nas izvući ono najbolje postavlja potpitanja i tako...
e onda je krenula s Francuskom-nekako sam imala predosjećaj da će nas rešetati FR. jer ju je ona napisala. pa ajmo malo o reformama, i kaže ona meni-kolegice nekako ste mi na vagi pa ajde još ovo pa ako odgovorite prolaz- kategorije službenika u Francuskoj-navedem ja državne , lokalne i u jav.zdrav. ehm pa se nisam mogla sjetiti klasifikacije-znala ja to opisati ali se nisam mogla sjetiti kak se to točno zove-oni trajno zaposleni, kontraktualni i državni radnici i jbg.... kaže ona s osmjehom pali ste..ah šta sad... sve zlo u tome :)

ništa pripremat ću se sad za 20.2. pa onda opet podjelim dojmove s prolaza
a od pitanja je još bilo: vodeće osoblje-dvije koncepcije, pa sigma standardi-onih 6,anglosaksonske zemlje, metode komparativnog istraživanja-odabir zemalja-veliki broj, mali broj i studija jedne zemlje pa nabrojati studije slučaja, dakle francuska reforme-decentralizacijske i modernističke, franscuski službenički sustav i negdje oko kraja se sjetila i reformi u njemačkoj na lokalnoj razini -e to nisam znala jer nisam ni naučila
 

naomi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pokušala sam položiti sad 6.2. al za dlaku mi izmaklo :) malo dojmova:
bili moj kolega i ja, nas dva druga spremni ko prasice pred kolinje :)
ispitivanje je trajalo oko pol sata, prof. Lopižić je bila dobre volje, vedra i nasmijana, pa smo tako na kraju i nas dva izgledali veseli i nasmijani :)
e onda je krenulo:
otvori ona knjigu i krene redom listati i postavljati pitanja (mislim si ja di si krenula), nešt znamo nešt neznamo, pa krene dalje sve nekako želi iz nas izvući ono najbolje postavlja potpitanja i tako...
e onda je krenula s Francuskom-nekako sam imala predosjećaj da će nas rešetati FR. jer ju je ona napisala. pa ajmo malo o reformama, i kaže ona meni-kolegice nekako ste mi na vagi pa ajde još ovo pa ako odgovorite prolaz- kategorije službenika u Francuskoj-navedem ja državne , lokalne i u jav.zdrav. ehm pa se nisam mogla sjetiti klasifikacije-znala ja to opisati ali se nisam mogla sjetiti kak se to točno zove-oni trajno zaposleni, kontraktualni i državni radnici i jbg.... kaže ona s osmjehom pali ste..ah šta sad... sve zlo u tome :)

ništa pripremat ću se sad za 20.2. pa onda opet podjelim dojmove s prolaza
a od pitanja je još bilo: vodeće osoblje-dvije koncepcije, pa sigma standardi-onih 6,anglosaksonske zemlje, metode komparativnog istraživanja-odabir zemalja-veliki broj, mali broj i studija jedne zemlje pa nabrojati studije slučaja, dakle francuska reforme-decentralizacijske i modernističke, franscuski službenički sustav i negdje oko kraja se sjetila i reformi u njemačkoj na lokalnoj razini -e to nisam znala jer nisam ni naučila
Ispit bude bas onaj dan kad piše rok? I gdje onda objave kod koga odgovaramo?
 

mape5

Super Moderator
da sad je bio rok 6.2. kako je i rok
svi detalji pišu u studomatu. gdje, kad i kod koga
[DOUBLEPOST=1519287072,1518707587][/DOUBLEPOST]molim dojmove s jučerašnjeg usmenog....
ja opet nisam prošla.... sad sam deprimirana...ispitivala je pol sata, sve od A-Ž da ne pišem pitanja...
:(:(:(:(:(
[DOUBLEPOST=1530179843][/DOUBLEPOST]ja danas na komisiji - Prof. Lalić, prof. Manojlović i prof. Giljević ....zanimljiva pitanja je postavio Teo - reforme u Njemačkoj - javne uprave i teritorijalnih jedinica, objasnila sam svaku, i studija slučaja-i to je to :)

hvala im što me nisu pitali reforme u francuskoj :)
 

Lidijja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege koji ste u radnom odnosu - koliko dugo ste učili za ovaj predmet? Hvala unaprijed
 

pravnik5

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Savjeti sa seminar iz ovog predmeta? I malo informacija što i kako?
Ja sam imala seminar iz tog. Izmjenjivali su se prof Romea, Teo i Tijana(ona je bila najvise puta). Po meni, sasvim ok, malo dosadno, ali je super jer se seminar rijesi do prosinca. Napises seminar na neku temu, kratku prezentaciju koju izlozis i to je to. Najmanja ocjena je bila 3, ali svi su uglavnom dobili 4. :)
 

mboki1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li netko jesu li obvezni dolasci na predavanja za one koji su ovaj predmet položili na 3.godini?
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav! Obzirom da se ne mogu ulogirati u studomat jer mi još nisu regulirana prava za (n)ovu akademsku godinu, jel mi može možda netko tko se može ulogirati reći jesu objavljeni novi rokovi i jel piše kad je rok u 11.mj za ovaj ispit. Hvala!
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko jesu li obvezni dolasci na predavanja za one koji su ovaj predmet položili na 3.godini?
Moraš doći na prvo da se evidentiraš i dobiješ potpis. Dat će ti mail pa ćete se čuti oko teme za rad koju moraš izabrati sama. Kak god da napišeš dobiješ ocjenu koju si dobila na trećoj.
 

mboki1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moraš doći na prvo da se evidentiraš i dobiješ potpis. Dat će ti mail pa ćete se čuti oko teme za rad koju moraš izabrati sama. Kak god da napišeš dobiješ ocjenu koju si dobila na trećoj.
Hvala:);)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks