AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Komparativna javna uprava

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Izvještaj sa prvog predavanja za sve one koje to zanima:razz:
Predavanja iz ovog predmeta održavati će prof.Marčetić i prof.Lalić Novak sa povremenim asistencijama drugih profesora sa katedre i određenim gostima-predavačima na pojedinim predavanjima(tako je bar najavljeno).
Literatura je točno ta koja je napisana na webu, sa malim eventualnim izmjenama o kojima ćemo biti obaviješteni.
Kolokvije bi trebali imati(danas smo pisali želje u vezi toga), vjerojatno dva. Kada će biti održani-ne zna se. Uvjet za mogućnost izlaska na kolokvij će biti dolazak na predavanja redovito.
Tko želi višu ocjenu ili nekakve ekstra bodove na ispitu moći će održati predavanje o nekoj temi, događaju koji sam odabere a koja se tiče naravno i samog predmeta.
Predavanja inače počinju u 8,50 i traju do 10,35 a oni koji uzmu seminar iz predmeta će onda nakon predavanja ostati i dalje.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Je li možda rekla što vezano za studente koji su ovaj ispit položili na preddiplomskom stručnom studiju javne uprave?
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Je li možda rekla što vezano za studente koji su ovaj ispit položili na preddiplomskom stručnom studiju javne uprave?
Je, njima će se priznati taj ispit kao i svi drugi koje su položili na tom smjeru. Znači sva 3 se u potpunosti priznaju, ali pod uvjetom da su ga polagali pod istim nazivom i sa istim gradivom jer su od ove godine kao izmjenili(smanjili) opseg gradiva na tim ispitima na org.-men.smjeru.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li su dali ikakvu informaciju vezano za izvanredne studente ( npr. mogućnost kolokvija, mada sumnjam ako je uvjet redovno prisustvo na predavanjima)?
Pretpostavljam da nisu, da će ih dati na predavanjima za izvanredne ( koliko sam informirana još se ne zna kada će početi), no neću biti u mogućnosti pohađati iste zbog objektivnih razloga pa svaka informacija dobro dođe!

Ima li od od kolega koja dobra duša da nas uputi nas postoji li i gdje kakva skripta/materijali po kojima su ovaj predmet učili/položili na org.-menađ. smjeru pa da si koliko toliko olakšamo polaganje velikog broja predmeta na prvoj godini obzirom da možemo početi polagati ispite tek u zimskim rokovima? :)

Unaprijed hvala!
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Mene isto zanima da li je netko pokušao nabaviti literaturu jer sam bila u TMT 3 i tamo su mi rekli da je sve u TMT 14, ali sam zakasnila i ne znam da li se knjige mogu kopirati. Molim ako netko može napisati, a tko je bio na predavanju, da li je ispit pismeni i usmeni ili... Hvala unaprijed!!!
 

amalka7

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li su dali ikakvu informaciju vezano za izvanredne studente ( npr. mogućnost kolokvija, mada sumnjam ako je uvjet redovno prisustvo na predavanjima)?
Pretpostavljam da nisu, da će ih dati na predavanjima za izvanredne ( koliko sam informirana još se ne zna kada će početi), no neću biti u mogućnosti pohađati iste zbog objektivnih razloga pa svaka informacija dobro dođe!

Ima li od od kolega koja dobra duša da nas uputi nas postoji li i gdje kakva skripta/materijali po kojima su ovaj predmet učili/položili na org.-menađ. smjeru pa da si koliko toliko olakšamo polaganje velikog broja predmeta na prvoj godini obzirom da možemo početi polagati ispite tek u zimskim rokovima? :)

Unaprijed hvala!
sumnjašš... hehe :p
 

SuperDuško

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Vidim na rasporedu da seminar iz ovog predmeta traje 3 sata, dok iz svih ostalih samo 2. Nadam se da je neka greška..
 

martina_sk

Administrator
mene zanima šta oni misle s izvanrednima, predavanjima i seminarima. čini mi se da ništa ne znaju. vidim da su za neke izborne kolegije stavili skupa predavanja za redovne i izvanredne. kao da ljudi u radnom odnosu mogu stići u zg u 3 h :/
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas je rečeno da izvanredni mogu dolaziti na predavanja za redovne ukoliko im to obaveze omogućavaju s tim da se potpisujemo i tako ostvarujemo pravo na kolokvij.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
danas je rečeno da izvanredni mogu dolaziti na predavanja za redovne ukoliko im to obaveze omogućavaju s tim da se potpisujemo i tako ostvarujemo pravo na kolokvij.
Ma super, najbolje da mi sretnici koji radimo damo otkaz pa da možemo dolaziti na predavanja, skupljati potpise i izaći na koji kolokvij. :awesome:
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nismo upisivali izvanredno jer smo lijeni, glupi i nezainteresirani za studij, nego jer imamo određene obveze (posao, obitelj, stručno osposobljavanje za 1600 kuna)...
Rado bih išao na predavanja i davao ispite preko kolokvija, upoznao predavače i popis literature, ovako nisam upućen u apsolutno ništa...
Neću se više iživljavati na teti Sanji jer, sad je jasno, da nije ona kriva za ovu situaciju "ništa ne znam"...
Ne vjerujem da itko od nas pliva u novcu i da je 7200 kuna ubrao na šljivi u bakinom dvorištu...
Što je najgore, zauzvrat smo dobili manje nego studenti koji studiraju "besplatno"...
 

martina_sk

Administrator
pored toga da su izvanredni studenti diskriminirani, saznajem od kolegice:

Danas je na treći sat komparativne došla Lalićka i pričala je o kolokvijima i onim prezentacijama jer smo se kao na onim papirićima izjasnili da želimo aktivno sudjelovati u nastavi. Uglavnom bit će dva kolokvija, prvi 18.12, a drugi 15.1, uvjet za pisanje kolokvija je naravno redovito prisustvovanje na nastavi.

literatura za kolokvij:
1. kolokvij
Pusić: Upravljanje u suvremenoj državi, str. 41-65
Pusić: Država i državna uprava, str. 408-451
Marčetić: Upravljanje ljudskim potencijalima u javnoj upravi, str. 264-285.

2. kolokvij
Marčetić: Javni službenici i tranzicija, str. 70-117, 146-182
Marčetić i Giljević: Lokalna samouprava u Njemačkoj i Francuskoj, to je kao neki članak kojeg možemo pronaći na www.iju.hr
Ivanišević: Teritorijalna organizacija lokalne samouprave u europskim zemljama i njihove teritorijalne reforme, str. 39-84.

Ako položimo oba kolokvija, tada odgovaramo usmeno i to samo ovaj drugi kolokvij, rekla je da je to više formalno, prvi kolokvij neće više pitati na usmenom. Literatura za kolokvij nije potpuno jednaka ovoj za redoviti ispit.

Od danas se potpisujemo. dva sata predavanja a treći sat prezentacije. Izabrala je njih oko 10 za to izlaganje. Predavanja završavaju 15.1, tako da ćemo imati vremena učiti za redoviti rok u 2. mj.
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
da li članak od Marčetić i Giljevića počinje naslovom lokalna samouprava i decentralizacija str 67, i to sve do kraja? jer to je jedini njihov članak na stranici www.iju.hr
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pored toga da su izvanredni studenti diskriminirani, saznajem od kolegice:

Danas je na treći sat komparativne došla Lalićka i pričala je o kolokvijima i onim prezentacijama jer smo se kao na onim papirićima izjasnili da želimo aktivno sudjelovati u nastavi. Uglavnom bit će dva kolokvija, prvi 18.12, a drugi 15.1, uvjet za pisanje kolokvija je naravno redovito prisustvovanje na nastavi.

literatura za kolokvij:
1. kolokvij
Pusić: Upravljanje u suvremenoj državi, str. 41-65
Pusić: Država i državna uprava, str. 408-451
Marčetić: Upravljanje ljudskim potencijalima u javnoj upravi, str. 264-285.

2. kolokvij
Marčetić: Javni službenici i tranzicija, str. 70-117, 146-182
Marčetić i Giljević: Lokalna samouprava u Njemačkoj i Francuskoj, to je kao neki članak kojeg možemo pronaći na www.iju.hr
Ivanišević: Teritorijalna organizacija lokalne samouprave u europskim zemljama i njihove teritorijalne reforme, str. 39-84.

Ako položimo oba kolokvija, tada odgovaramo usmeno i to samo ovaj drugi kolokvij, rekla je da je to više formalno, prvi kolokvij neće više pitati na usmenom. Literatura za kolokvij nije potpuno jednaka ovoj za redoviti ispit.

Od danas se potpisujemo. dva sata predavanja a treći sat prezentacije. Izabrala je njih oko 10 za to izlaganje. Predavanja završavaju 15.1, tako da ćemo imati vremena učiti za redoviti rok u 2. mj.
A od koga, kada i gdje onda možemo saznati koja je literatura za redovni ispit obzirom na nas izvanredne koji nismo u mogućnosti redovito prisustvovati predavanjima za redovne studente?:confused:
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Do veljače će organizirati referendum da u Republici Hrvatskoj ne može biti izvanrednih studenata i problem riješen...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks