AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javno-privatno partnerstvo

mape5

Super Moderator
Danas ispit usmeni kod prof. Lugarić-rješen kolokvij, a pitanja s usmenog, znači samo Zakon i Uredba (više pro forme jer je zapravo ocjena iz kolokvija važna s obzirom na obim gradiva - tak je bar ona rekla)
načela po zakonu - načelo javne nabave, načelo zaštite javnog interesa i načelo ekonomičnosti.
vrste JPP po zakonu - ugovorno i statusno,
malo o registru govora o JPP
tko ima pravo na veto - to je vezano uz davanje suglasnosti Ministarstva financija na projekt JPP
Prava i bveze javnog i privatnog partnera

rješeno :)
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Usmeni kod bogovac isto samo potvrđuje ocjene iz kolokvija pitala me samo temeljne pojmove iz zakona njih 4,5 i nije propustila prokomentirati zašto nisam dobro naučila za kolovij, a 3 sam dobila s dvije greške. Curu koja je bila sa mnom je pitala društvo posebne namjene i još jedno pitanje i pohvalila ju jer je imala jednu grešku manje u kolokviju od mene...bezveze uglavnom, ali ona ne ruši, a tereza je neke i rušila. I koliko sam čula od kolega tereza puno više pita za potvrdit ocjenu i samo drila zakon
 

Alma.h

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja kod Bogovac- sta je rizik, vrste rizika, sta je komparator, struktrura komparatora, sve o definiciji jpp-a, dpn, statusni jpp, naknade po uredbi, ocekivana vrijednost za novac. Super profesorica i opustena atmosfera
 

JBlazek13

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas usmeni kod Rogić-Lugarić. Izuzetno ugodna profesorica, pomaže i navodi na odgovor kad zapneš. Pitanja su koja se vrte po forumu, mislim da stvarno van toga ne ide. Imala sam skriptu, ali sam imala samo jedan dan za učenje pa sam učila po njenim pitanjima. Moja pitanja - Definicija po Zelenoj knjizi i obilježja, načelni kriteriji za primjenu JPP-a, rizici privatnog partnera, koji snosi zakonodavni rizik, a koji financijski, teorija optimalne podjele rizika, definicija JPP po našem zakonu i što kod nas ne može biti predmet JPP-a, i pitanje vezano uz to kako se pokreće postupak za odobravanje projekta, kao tko ima ovlast pokrenuti. Tu sam počela pričat da javno tijelo isključivo može podnijeti prijedlog i sadržaj prijedloga, al u principu prije prijedloga ide ona informacija o namjeri, to je kao akt kojim sve započinje pa je to htjela čut i još me pitala di se objavljuje informacija.
Eto to je to, jedan manje, sretno svima! :)
 

Ilijana 5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanja s roka 3.9. kod prof. Lugaric: Temeljna obiljezja Jpp-a, sto ne moze biti predmet Jpp-a, PFI, zasto je vazan Zakon o proracunu, odobravanje prijedloga projekta Jpp-a. Inace, profesorica jako ugodna. Sretno svima!
 

lolllu

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prvo radis samo prezentaciju na odabranu temu i za to dobijes ocjenu za izlaganje.
Sto ce biti sad u utorak, najvjerojatnije
Onda
Ako ti je tema super i zelis pisati seminarski rad, dogovoaras se s profom i pises seminarski rad, nakon cega isto dobivas “potvrdu” o predaji seminarskog rada ili nesto slicno.
Ovo drugo ti nije obavezno ako si vec napisala seminarski rad iz predmeta u zimskom semestru.
Tako ja to shvacam
 

tejič

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Aha..hvala ti. Nisam shvatila da cemo i seminar bas morat radit kad imamo kolokvij za seminariste poseban.. Ma nista konkretno nam nisu objasnile ne znam kolko slajdova mora imat prezentacija kolko ju dugo moram izlagat ništa nisu točno definirale..
 

tejič

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Oki hvala ti puno
[DOUBLEPOST=1552254683,1552254598][/DOUBLEPOST]Ako nisi prijavi si seminar ja sam skoro zaboravila
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas za kolokvij, izvanredni i redovni skupa. Svi ista grupa. Bilo je 13 pitanja na zaokruživanje. Nisu bila teška, ni ništa nešto što nije bilo. Pitanja otprilike : rizik više sile,prednosti jpp, nedostaci,
Dužnički kapacitet, BOT, podjele modela jpp na ugovorne i institucionalne, kriteriji jpp itd. Uglavnom ono što je već bilo.
 

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moja pitanja danas - učila sam po skriptama s foruma, zakonu i uredbi i nisam prosla..
Fleksibilnost ugovora o jpp-u
Rizik ponude po Juričiću
Prednosti JPP-a po Europskoj komisiji
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas usmeni kod prof Lugarić, samo dva pitanja za potvrdu ocjene iz kolokvija. Pitanja: izvješća koja javno tijelo podnosi ministarstvu, i vrste jpp po zakonu.
 

Slavica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko gdje da nađem odgovor na ovo pitanje - Fleksibilnost ugovora o jpp-u
 

Povratnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zna li netko gdje da nađem odgovor na ovo pitanje - Fleksibilnost ugovora o jpp-u
Fleksibilnost se nalazi u onom članku JPP kao nefiskalni instrument... od 30 ak stranica, autora Šimović i drugi.
[DOUBLEPOST=1559889102,1559888808][/DOUBLEPOST]Za buduće kolege neseminariste:

Odite na kolokvij. Za kolokvij sam učila po onom radu od Šimovića i dr. Ima nekih 30-ak stranica i širi je oblik onih izvoda iz knjiga. Ako ćete to naučiti, sigurno ćete proći kolokvij. Također, po forumu si pogledajte pitanja koja su iz Juričićeve knjige. Po tome sam si ja izvadila što treba učiti, nisam učila cijelu knjigu, već samo po tim pitanjima, mislim da su prednosti jpp, pa vrste jpp i malo rizike. Kolokvij je bio na zaokruživanje, 13 pitanja ako se dobro sjećam. Ja sam imala dvije greške i dobih 3.
Usmeni je potvrda ocjene kolokvija. Naučite zakon i uredbu. Kod prof. Bogovac možete pisati koncept ili direktno odgovarati. Moja pitanja su bila zakonska definicija jpp i očekivana vrijednost za novac. Ništa prestrašno, dobila sam dojam da je na usmenom dosta važno i malo povezati gradivo, a ne samo reći definiciju.
sretno!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks