AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javno-privatno partnerstvo

forum

<i>automatski bot</i>
Javno-privatno partnerstvo

Rogić Lugarić, Bogovac

5 ECTS, 30 sati predavanja

LITERATURA ZA JAVNO- PRIVATNO PARTNERSTVO (2017/18)

1. JELČIĆ, B. ET AL. (2008): FINANCIJSKO PRAVO I FINANCIJSKA ZNANOST– POGLAVLJE O JAVNO-PRIVATNOM PARTNERSTVU (731-749 STR. ); ZAGREB: NARODNE NOVINE

2. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2010): HRVATSKI FISKALNI SUSTAV: POGLAVLJE: PRORAČUNI JEDINICA LOKALNE SAMOUPRAVE

3. ŠIMOVIĆ, J. ET AL. (2006): JPP KAO NEFISKALNI INSTRUMENT FINANCIRANJA JAVNIH POTREBA, HRVATSKA I KOMPARATIVNA JAVNA UPRAVA, DOSTUPNO NA www.iju.hr

4. JURIČIĆ, D. (2011): OSNOVE JAVNO-PRIVATNOG PARTNERSTVA I PROJEKTNOG FINANCIRANJA (str. 3-161), ZAGREB: RRIF

5. ZAKON O JAVNO-PRIVATNOM PARTNERSTVU – NN 78/12, 152/14

6. UREDBA O PROVEDBI PROJEKATA JAVNO-PRIVATNOG PARTNERSTVA - NN 88/12, 15/15

27.2.2018.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

martina_sk

Administrator
Literatura:
1. financijsko pravo i financijska znanost, jelčić i ostali, 2008., 731-749 str
2. hrvatski fiskalni sustav, šimović i ostali, 2010, 404-434 str, poseban naglasak na JPP u hrvatskoj, a ostalo kao opći okvir
3. JPP kao nefiskalni instrument financiranja javnih potreba, članak, šimović i rogić-lugarić - može se naći na www.iju.hr
4. osnove JPP i prijektnog financiranja, juričić damir, 2011. - knjiga će se uskoro moći naću u knjižnici pravnog fakulteta, inače ima 286 str

e sad ovako.. kolegij predaju rogić-lugarić i bogovac i ispit je usmeni. govorim za izvanredne ali vjerujem da je tako i za redovne. za sve postoji kolokvij (tako ga je profa nazvala ali zapravo je to predrok jer cijelo gradivo ulazi) koji će biti sredinom 5 mj i ako ga se položi nema usmenog već samo upis ocjene. a obvezni kolokvij za seminariste će biti 26.3. u njega ulazi prva navedena knjiga, članak i odabrana poglavlja iz zadnje knjige (o tome će biti obavijest na webu). seminaristi moraju iz kolokvija dobiti minimalno samo 2 boda manje od praga za prolaz da bi im se priznalo ispunjenje seminarske obveze i takvi na usmenom moraju odgovarati sve, a ako polože kolokvij normalno odgovaraju samo dio gradiva koji im je ostao. inače za izvršavanje seminarske obveze je potrebno napraviti samo još izlaganje (u power pointu i to isprintano predati profi 26.3. kad je i kolokvij). kolokvij ima 8-10 pitanja, traje 45 min i dijelom je na zaokruživanje a dijelom esejski. položeni kolokvij se prizna do kraja akademske godine, osim ako imaš 2 boda manje od praga. seminarski je naravno obvezan, a upis ocjena iz seminarskog je na drugom seminarskom predavanju. naravno kao i na svakom predavanju, prva dva puta su normalno predavanje a druga dva seminarsko.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam našla u knjižnici Božidara Adžije kod Šubićeve. A jel općenito za predmet JPP vrijedi ta literatura ili samo za seminar?
 

Ivaana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolege.. znači, ne treba od damira j. cijelu knjigu od 280-ak strana nego je dovoljno samo od 3-106?? :D
 

lidač

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nadam se da ćemo sutra saznat koje stranice treba iz te knjige, prolistala sam ju i na kraju se nalaze još nekakve uredbe i zakon o jpp-u tako da pretpostavljam da nećemo trebat sve...
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Drage kolegice/kolegice izvanredni studenti/ce seminaristi JPP-a,

na predavanju u ponedjeljak smo postavili neka pitanja vezana uz literaturu ( knjigu Osnove javno-privatnog partnerstva i projektno financiranje, autor dr.sc.Damir Juričić) na što nas je profesorica zamolila da joj kao podsjetnik pošaljemo e-mail. Traženo, učinjeno iste većeri.
Odgovora na e-mail nema, pa ukoliko netko želi ili misli da ima smisla, neka pokuša i sam uputiti mail...

Za slučaj da bude bolje sreće, a odgovor dobije mailom, neka bude dobar pa informaciju podjeli s nama ostalima koji se spremamo za kolokvij 26.03.
 

martina_sk

Administrator
da li ste slali na e-mail prof bogovac jer je rečeno da ne radi mail prof lugarić?


također (nisam bila na zadnjem predavanju, ali mi je to kolegica prenijela) kad se piše seminarsko izlaganje u power pointu ono također mora sadržavati uvod, zaključak i popis literature.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, na mail prof Bogovac.
Danas nisam stigla pogledati da li je kakva obavijest objavljena na stranicama katedre, ali ako nije, a danas je petak, sumnjam da ćemo prije vikenda dobiti odgovor, ukoliko ga uopće dobijemo.

Što se tiče kolokvija i literature, ne znam kako se vama ostalima izvanrednim seminaristima čini, ali osobno sam uočila slijedeće:
Hrvatski fiskalni sustav (odabrane strane) ne ulazi u kolokvij pa nisam niti pogledala, članak s iju.hr i str 731-749 iz prve knjige koju su nam naveli za obveznu literaturu (nemam je kod sebe a sad se ne mogu sjetiti naslov) su praktično identični.
"Osnove javno-privatnog partnerstva i projektno financiranje" str.3-106 (ali i ostatak knjige) prepuna je detalja, podjela, tumačenja raznih autora, nijansi i sl. pa sam osobno u čudu što od svega toga učiti...

Ukratko, uglavnom se čudim...svemu... sebi, literaturi, dodjeljenim nam obvezama, rokovima, vremenu...

Što se pak tiče seminarskog izlaganja - power point prezentacije, da, spominjala je uvod, zaključak, literaturu, citate, izvore ali je i koristila termin seminarski rad. Osobno sam u prezentaciju uključila uvod i zaključak, ali literaturu, uz dužno poštovanje, nisam planirala navoditi obzirom da nam je na prvom predavanju rečeno da izaberemo temu iz obvezne nam literature za ispit.

Možda je netko sve to bolje shvatio? Pomoć?

Da, prof je vezano za rad govorila i o citatima, izvorima, intervjuima i istraživanjima, vježbama prezentiranja ( pred "publikom", snimanje kamerom), gestikuliranju, držanju i sl...

Upravo sam primjetila da je autor knjige "Osnove javno-privatnog partnerstva i projektnog financiranja" dr.sc. Damir Juričić, ravnatelj Agencije za javno-privatno partnerstvo.
 

martina_sk

Administrator
na prvom predavanju rečeno da izaberemo temu iz obvezne nam literature za ispit.
nisam si to zapisala. ali super :)

članak s iju.hr i str 731-749 iz prve knjige koju su nam naveli za obveznu literaturu (nemam je kod sebe a sad se ne mogu sjetiti naslov) su praktično identični.
da, identični su. i ja sam vidjela.

"Osnove javno-privatnog partnerstva i projektno financiranje" str.3-106 (ali i ostatak knjige) prepuna je detalja, podjela, tumačenja raznih autora, nijansi i sl. pa sam osobno u čudu što od svega toga učiti...
nisam još ni započela s tom knjigom ali sam čula od drugih da je koma. stvarno nemam pojma što ćemo i kak ćemo. samo se nadam da nam neće stvarno propasti seminarski ako ne položimo kolokvij.
 

Tonka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da se knjiga ne moze bas nauciti .Puna je podataka, nabrajanja .. i opcenito, previse informacija je u njoj.
A i koliko sam ja shvatila, naglasak je na clanku.
Njega treba znati . I iskreno se nadam da nece previse komplicirati s kolokvijem.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Mislim da se knjiga ne moze bas nauciti .Puna je podataka, nabrajanja .. i opcenito, previse informacija je u njoj.
A i koliko sam ja shvatila, naglasak je na clanku.
Njega treba znati . I iskreno se nadam da nece previse komplicirati s kolokvijem.
Ja se isto tako potajno nadam da će biti tako. I slažem se da je knjigu praktički nemoguće naučiti...to je nabrajanje, nabrajanje, nabrajanje, pa iz ovog kuta, pa iz onog, pa iz ovog dijela svijeta pa iz onog, pa iz prošlosti, pa u budućnosti, pa nije šija neg je vrat...

Mislim da ću se bazirati na članke...pa kako bude
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, danas je prof. Lugaric rekla na predavanjima za redovne da nece biti cijela ona knjiga projektno financiranje i da ce nam iduci petak reci sto tocno nece biti
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ljudi, danas je prof. Lugaric rekla na predavanjima za redovne da nece biti cijela ona knjiga projektno financiranje i da ce nam iduci petak reci sto tocno nece biti
Super!
Šteta što i mi izvanredni seminaristi bar tjedan dana prije kolokvija nismo dobili informaciju koju smo ljubazno zamolili.
Tko zna, mozda se neki odgovor pojavi u ponedjeljak na stranici katedre!

Hvala na info!
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na seminaru nam je prof rekla da će na katedri otvoriti stranicu za specijalistički pa da će tamo objaviti literaturu. Živi bili pa vidjeli :sneaky:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks