AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javni menadžment

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja ću probat! :)
a ispit je na kraju 13. 2., i to u gundulićevoj, soba 21, što bi značilo da ne ispituje prof. Đulabić, nego Manojlović valjda...
kolegice, nestrpljivo čekamo dojmove:D
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ja ću probat! :)
a ispit je na kraju 13. 2., i to u gundulićevoj, soba 21, što bi značilo da ne ispituje prof. Đulabić, nego Manojlović valjda...
Koliko ranije ste saznali da je promijenjen datum ispita i gdje je to bilo objavljeno? Zanima me samo radi toga da se znam ravnati za sljedeći rok, budući da ja moram par dana ranije tražiti slobodan dan

U koliko sati je danas ispit?
 

*tamarica*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko ranije ste saznali da je promijenjen datum ispita i gdje je to bilo objavljeno? Zanima me samo radi toga da se znam ravnati za sljedeći rok, budući da ja moram par dana ranije tražiti slobodan dan

U koliko sati je danas ispit?
ispit je bio u 2! sve je bilo objavljeno na studomatu u ponedjeljak (dan ranije nego što je trebao biti ispit).

kolegice, nestrpljivo čekamo dojmove:D
dojmovi su odlični! :stovanje: skroz opuštena atmosfera na ispitu, bez pritiska...
bilo nas je dvoje, zapravo troje, ali trećeg kolegu nije ispitivala jer su prije bili demonstratori zajedno.
pitanja: zbb, strateško planiranje, good governance u j. africi (batho pele) i paradoksi njm, a kolegu je pitala fayola, razliku između britanskog i washingtonskog modela, privatizacija i kritike jpp-a.
oboje prošli! :) nije joj bitno da se sve taksativno nabroji, nego razumijevanje i povezivanje...
ak sam nešto zaboravila, nek kolega nadopuni!

Sretno svima! :)
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa evo da se nadovežem na kolegicu, pošto je ona nabrojala sva pitanja :) prof. Manojlović je stvarno izuzetno korektan ispitivač, opuštena atmosfera, pomaže potpitanjima ukoliko se odmah nečega ne možeš sjetiti i općenito jedan odličan dojam nakon ovog ispita ostaje :)
Također želim svima sretno !
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim pomoć od vas koji ste sada bili na roku! Po čemu na studomatu (naravno kada bude objavljeno) mogu procijeniti/vidjeti tko će biti ispitivač ili to nije moguće?! Unaprijed hvala!
 

Pontifex

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa može se vidjeti po mjestu održavanja jer na studomatu prikažu na kojoj lokaciji se održava ispit i u kojoj sobi... pa pogledaš tko u toj sobi inače odsjeda :) ima konzultacije i onda će vjerojatno ta osoba i ispitivati... ;)
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege koji ste prošli ispit, koliko Vam je vremena bilo potrebno za pripremu ispita? hvala
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Objavljen je raspored za ispit na studomatu :)

Ispit je u petak, 28.02. u 13:00 kod Dulabica :)
Izgleda da ce nam biti veselo.. jeee :thinking:
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav ljudi, ovaj predmet mi je jedini ostao i namjeravam na njega u 4.mj, jel to doista tako komplicirano za naucit ili samo izgleda tako?
 

neozbiljna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kak je prošlo danas kod Đulabića?
Pitanja: klasična škola, britanski model, contracting out, paradoksi NJM, policy poduzetnik. PODSCORB, globalizacija, globalizacija i lokalne jedinice, povelja građanina (ukoliko je pojam na engleskom onda pitanje tako i postavlja i traži prijevod, tipa implementacija, evaluacija, policy. itd.. tako da je bitno naučiti i na hrv i na eng da biste shvatili što vas pita)
dojmovi : iznenađujuće korektan, fer, pomaže potpitanjima, s obzirom na priče koje kruže za njega, ovo danas je bilo jako ugodno iznenađenje..
 

Neo

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bilo je dobro, ali dugotrajno...oko 2 i pol sata čekanja u onom uskom hodniku da dođem na red za ispitivanje. Bilo je i padova, sada da li su s razlogom ili ne u to ne mogu ulaziti jer nisam čuo odgovaranja onih koji su pali. Međutim, osobno mi se ne sviđa način ispitivanja. Naime, gradivo je vrlo interesantno, ali je knjiga malo konfuzno napisana na način da nije pisana za učenje već kao neka priča. Ispitivač postavlja općenita pitanja po naslovima ne ulazeći u bit predmeta već očekuje točna pobrajanja po crticama vezano uz određeni naslov. Mislim da nije pitanje znanja i razumijevanja ako se neka od "crtica" zaboravi jer je riječ o opsežnom gradivu koje sadrži dosta različitih područja i podataka, a sve ih je gotovo nemoguće upamtiti. Mislim da je za razinu specijalističkog studija bitnije razumijevanje materije i povezivanje nego li inzistiranje na "naštrebanim" podacima.
Što se tiče pitanja, ona su raznolika s obzirom na prethodno opisani način ispitivanja, tako da je potrebno znati okvirno gotovo sve i naravno imati sreće!
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo kolege da i ja podijelim svoje misljenje i pitanja. Dulabic je bio vrlo hladan, ali korektan, nije pitao detalje. Trazi da se zna aposlutno sve nabrojiti (kao sto je to vec kolega gore spomenuo). Ukoliko nesto preskocite, tocno vam kaze da koliko vam nabrajanja fali. :)
Sve u svemu, bio je sasvim ok.
Pitanja:
1. Kada završava klasični pristup
2. ZBB
3. Nabrojati i objasniti tipove privatizacije
4. Nabrojati paradokse njm

i nakon toga mi je udario zig :D i upisao lijepu ocjenu :)
Sretno vam svima.
 

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Još pitanja: wilson, dvije vrste evaluacije, 6 faza reformi u Njemačkoj, načela good governance, TQM

Sretno svima!
 

martina_sk

Administrator
evo još nekih pitanja i dojmova koje mi je kolegica javila: posdcorb,sve o tome, klasicna škola, contracting put, paradoksi, sto je globalizacija, kako utječe na lok.samoupr.,koji su uvjeti, koje posljedice., policy poduzetnici, sveti gral, povelja gradana.

Dulabic je čudan, ne znam da li ti želi pomoci, a ne zna kak bi ili ti želi odmoći.
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dulabic je čudan, ne znam da li ti želi pomoci, a ne zna kak bi ili ti želi odmoći.
Ako netko lista knjigu i traži da student nabroji sve podjele, npr. kod Fayola, onda on nije sav svoj.
Gdje bi stigli pravi menadžeri (o čemu ovaj predmet, kao uči) kad bi tako pristupali problemima...
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali netko ima info o tome tko ispituje na roku u 4. mjesecu, odnosno koji dan bi moglo biti ispitivanje?
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali netko ima info o tome tko ispituje na roku u 4. mjesecu, odnosno koji dan bi moglo biti ispitivanje?
ako nas bude puno možda će ispitivati Manojlovic i Dulabic. Dan ispita ovisi tko ispituje. Dulabic ima konzultacije petkom pa je za pretpostaviti da je usmeni kod njega 11.4 a ona ima cetvrtkom, dakle 10.4.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks